CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A.V. B. Krabbels iv_ (7== 86 ~^1 I 'I- I 'n Matig begin. Eerlijk gezegd hadden we eerst 'n ander opschrift boven dit artikel. Teleurstellend noemden we de behaalde resultaten. Bij even nadenken zagen we echter in dat dat onbillijk zou zijn. Teleurgesteld door de slechte resultaten, neen, dat zijn we niet. Dat we niet zulk 'n succes zouden behalen als 't vorig seizoen, dat wisten we reeds na de vergadering der elftallen-commissie. De elftallen voor den A.V. B. waren lang zoo sterk niet als 't vorig seizoen. Verschillende spelers zijn door omstandigheden van diversen aard verhinderd onze kleuren te verdedigen. Zoo mist b.v. Ajax V de uitstekende steun van v.d.Velde, D. v. Gelderen en Bijl en tevens is de ploeg door 't promoveeren van Kreuger - Jutten en Koppen zoodanig gewijzigd dat het onderling verband geheel zoek moet zijn. Het begin van dit kampioens-elftal is dan ook niet schitterend. 2 Nederlagen, met 1-6 tegen Ahrends 2 en 1-3 tegen A. P. G. S. 2. Tegen Ahrends 2 ontbraken v. Hesteren en Swijnen- burg. Het spel wordt hier 'n algemeene fout van onze elftallen veel te kort gehouden. Waar verder de binnenspelers geen steun verleenden aan de verdediging, was het voor de achterhoede onmogelijk de score blank te houden. Ons eenige tegenpunt werd door Dijkman gemaakt. J.l. Zondag ging de strijd tegen A. P. G. S. 2. Koomen ontbrak en werd door Mast zeer verdienstelijk vervangen. De bobbies zijn direct in de meerderheiden goed gesteund door de middenlinie maakt hun voorhoede het onze verdediging geducht lastig. Na 15 min. doelpunt de rechtsbinnen en 10 min. later is het 0 -2. Na de thee worden eenige pogingen gedaan om den achterstand te verkleinen. Onze linksbinnen mist de kans van den dag. De bobbies maken er dan 03 van en onze linksbinnen redt de eer. Einde 1—3. Ajax VI deed het 'n ietsje beter en wist tegen E.D.W. II één puntje te bemachtigen. Voor rust was Ajax over 't algemeen aanvallend. Door 'n missen van een E. D.W. verdediger namen we de leiding, welke door Dabrock vergroot werd. De E. D.W. aanvallers vonden in Langenhof hun sfruikel- blok. Na de thee waren de rollen omgekeerd en wist E. D.W. vrij spoedig den achterstand te verlfleinen Uit 'n penalty komt de gelijkmaker. Hof dribbelt door de E. D.W. verdediging en herneemt voor ons de leiding 32. E. D.W. zet er dan alles op om gelijk te maken, wat haar door 'n hard schot van den middenvoor gelukt. L.l. Zondag ging de strijd tegen Watergraafsmeer III, welk elftal mede door haar physiek overwicht, onze jongens de baas was. Slechts door goed verdedigen, vooral van Langenhof is erger voorkomen. Onze lichte voorhoede had tegen de W'meer verdediging niet veel in te brengen. Reeds direct na den aftrap wordt ons doel danig be stookt, doch voorloopig houden onze verdedigers stand. Zelfs weten onze boys door 'n mooi ver schot van Melchers de leiding te nemen. W'meer maakt direct daarop gelijk 1—1, met welke stand de rust ingaat. Na de hervatting valt Baars door 'n blessure uit. Met 10 man wordt verder gespeeld. Uit 'n penalty maakt W'meer haar 2e doelpunt en even daarna, volgens enkelen onzer in buitenspelpositie, nr. 3. Met 13 komt het einde, waarmee we niet ontevreden mogen zijn. Ajax VII speelde tegen T. O. G. met 1—1 gelijk. Ook hier haperde het vooral in de voorhoede en speciaal in 't binnentrio. Eijkmans en Dalmolen probeeren met verre schoten te doelpunten, doch zonder succes. 10 Minuten voor rust komt na 'n corner ons eenige doelpunt. Na de hervatting is T. O. G. in de meerderheid en krijgt Iepenga verschillende lastige schoten te ver werken. Onze verdedigers weten echter stand le houden tot 4 min. voor tijd. 'n Slecht weggewerkte bal werd ons noodlottig en we moesten ons met 1 puntje tevreden stellen. J.l. Zondag ging de strijd tegen L. O. C. II waarvan echter slechts 8 man aanwezig waren- De strijd werd hoofdzakelijk voor het L. O. C. doel gevoerd. Vrij spoedig heeft Eijkmans succes met een goed ge plaatst schot. Geleidelijk wordt de stand tot 5—0 opge voerd. Na de thee hetzelfde spelletje, v. d. Zwaan geeft 'n heele serie goede voorzetten waarvan niet voldoende geprofiteerd wordt. Takes, Mosman, Eijkman en Koppen brengen <Te stand op 12—0. In ieder geval is 't 'n aardig opknappertje voor 't doel- gemiddelde. De a juniores beschikken dit jaar weer over 'n zeer goede ploeg, welke als volgt is opgesteld. Thumann Smit H. Dukker Westrik Ramesdonk Doon E. C. Muller Hali Meijer Eykmans Sweering Op papier 'n zeer goed elftal, dat als 't z'n krachten niet over of onderschat, o.i. een zeer goede kans op 'n kampioenschap maakt. De eerste wedstrijd, tegen Germaan bracht'n 7—1 over winning. Ramesdonk was nog niet van de partij. Eijkmans gaf ons na goed combineeren met Sweering de leiding, 'n Foutje van Thuman bracht de partijen weer op gelijken voet. Na 'n kwartier spelen wordt Ajax sterker en brengt de stand spoedig op 3—1. Geleidelijk wordt de score op gevoerd en met 6—1 gaat de rust in. Na de hervatting is het een laksche vertooning. Met 7—1 kwam het einde. -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 6