CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX iv. Van Geestman en Winterstaven, f I van den A.V.B, 1 l 85 V»/ Van Kol international De reeks door Ajax geleverde internationals is wederom met één uitgebreid. Voor den wedstrijd Nederland-Denemarken is n l onze speler van Kol aangewezen om op de linksbackplaats te debuteeren. Reeds het vorige seizoen hebben wij er in deze courant enkele malen op gewezen dat van Kol over international-capaciteiten beschikte Zijn snel spel, zijn oordeelkundig opstellen, zijn keurig kopwerk en zijn fraaie trappen teekenden hem ongetwijfeld tot den komenden international De keuze vandeNE.C komt dus voor ons niet onverwachts en wij hebben dè zekerheid dat van Kol's spel deze keuze zal rechtvaardigen. Nog Zondag hebben zijn prestaties den doorslag voor onze eerste overwinning gegeven en was zijn spel ongetwijfeld van betere klasse dan dat van Wamsteeker, den nieuw gekozen centerhalf in het Nederlandsch elftal Wij meenen namens onze geheele lezerskring hem veel succes te mogen toeroepen voor den wedstrijd Holland-Denemarken Good luck! Intusschen is de rij Ajacieden, die de nationale trui droegen, weder met een vermeerderd. Reeds eerder droegen Jan de Boer keeper, V Pelser en Couton backs Fortgens, Hordijk, de Kruijff half backs en Buwalda, Gupffertde Natris, BfockmannDelsenAddicks Volkers en van Dort het oranje hemd en door de keuze van v. Kol is het totaal dus op 15 (zegge vijftien) gebracht Wat de leverantie van internationals be treft slaat Ajax dus een schitterend figuur en wij roepen onzen spelers toe er voor te zorgen dat ook gedurende de Olympiade 1928 onze club enkele spelers in het Nederlandsch elftal moet hebben. Ons oog moet er op gericht zijn, dat tegen dien tijd ons spel van die kwaliteit is dat opnieuw enkele Ajacieden de eer van ons land moeten hooghouden. Gestadige en doeltreffende oefening moet het daarheen leiden. Aan de Trainings-commissie de taak dit seizoen de basis daartoe te leggenJ. J. G. vt/ Met Koolhaas werd ik verleden week in de gelegenheid gesteld, even de gewonde Ajacieden te bezoeken, en namens U allen de beste wenschen voor een volledig en spoedig herstel over te brengen. Van beiden is de toestand bevredigend en kan gelukkig van vooruitgang gesproken worden. Als echte sport-kerels nemen zij de toestand zooals die is en klagen niet, ofschoon het geen pretje is zes a zeven weken gedoemd te zijn stil te liggen. Zij leven als altijd geheel met de Vereeniging mee en verslinden de sport bladen, die Koolhaas nu geregeld stuurt. Chris de Taainagel zei mij, dat hier pas goed tot uiting kwam welke groote plaats je club eigenlijk innam. Herr Baron lag maar steeds over de nieuwe buiten-spelregel te philosopheeren en beweerde dat hij de centervoor was die al ruim twee weken op een kansje lag te wachten. Zij drukten ons op het hart, alle leden vriendelijk voor de belang stelling te danken. Wat wij hierbij dan ook doen. J. S. i Telken jare herhaalt zich het tekort aan scheids rechters in den A.V. B., waardoor de ijverige A.V.B. Secretaris Mulder zich voor moeilijkheden geplaatst ziet. Wij noodigen dus die leden, die er toe mede willen werken dat de A.V.B. competitie geregeld verloopt uit, zich op te geven aan het Bestuur van den A.V.B., Amsteldijk 37, Alhier. Het is een plezierig en hoogst nuttig werk. Do it now! HET BESTUUR. _J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 5