Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 Van een trouw Ajacied. Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbeuelend G. CH. DO ON. jj 83 als onze Verieeniging ten goede komen, hetgeen ook de bedoeling van dit schrijven is. Als basis nu voor alles dient vastgesteld te worden dat de leden der commis sies niet alleen de vertrouwensmenschen zijn, doch ook geacht mogen worden als de meest geschikten voor deze functie, daar zij toch hun mandaat op de Algemeene Vergadering ontvangen, en tevens, 't geen volgens mijne meening ook beter is, geen actief spelende leden zijn. Het voorgaande nu als vaststaande beschouwend, welke reden zal er dan bestaan, voor ons als commissie, het eene lid voor of achter het andere te zetten. Niet één immers, want het is toch van zelf sprekend dat wij den besten man op de beste plaats zetten. Wij als commissie leden hebben als taak op ons genomen in de eerste plaats het vereeriigingsbelang te dienen en kunnen dit natuurlijk dan ook niet beter doen dan door onze beste krachten naar voren te brengen, met het voorbijzien van alle persoonlijke belangen. In het voorgaande mijne Heeren, zit het nu juist. Door te trachten onze elftallen zoo sterk mogelijk te maken, doen wij niet alleen onze plicht, maar zullen wij ook hiervan de beste resultaten mogen verwachten, want om goede uitslagen te verkrijgen, het winnen der wedstrijden, daarom gaat het toch. Dat deze goede uitslagen onze Vereeniging ten goede komen zal ieder met mij eens zijn, doch voor ons commissieleden zit er nog meer aan vast, n.l. de be looning en voldoening voor onzen arbeid. Heb ik tot hier toe positie, plichten en streven der commissie geschetst, zoo kom ik nu tot de plichten der spelers en zal ik trachten eenige wenken te geven die ons in de goede richting zullen leiden, en waarna, in dien deze zullen worden opgevolgd, door een ieder een bevredigend resultaat mag worden verwacht. Ten eerste komt allen zooveel mogelijk trainen waar door gij zelf ons gelegenheid biedt een juist oordeel te vellen en wij niet in het onzekere verkeeren omtrent vorm, ausdauer, enz. Zonder deze gegevens kunnen wij onmogelijk iemand de juiste plaats geven, want de prestatie van een vorig seizoen geeft niet altijd den juisten maatstaf. Speel steeds, in welk elftal ook, zoo goed ge kunt, geef U zelf geheel om ons hiermede een juiste kijk op Uw spel te doen krijgen. Speel niet persoonlijk (pingelen), doch in combinatie; hierdoor beïnvloedt ge ook het spel der anderen niet. Tracht een fout van Uw nevenman op te heffen en protesteer hier niet tegen. Zorg steeds op tijd aanwezig te zijn, hiermede Uw reserves het onaan gename van uit- en aankleeden besparend. Kom ook als reserve altijd op, hierdoór voorkomt ge het onvolledig zijn. Neem als reserve altijd de functie van grensrechter, op U, want ook hiermede steunt ge Uw elftal. Dat ik met het bovenstaande U in vele dingen geen nieuws verteld heb, geloof ik gaarne, doch aan de uit voering mankeert dikwijls nog veel. Ik hoop dan ook door deze wenken U nog eens onder den aandacht te brengen, dat ge hierdoor niet alleen het werken der commissieleden vergemakkelijkt, maar tevens hierdoor het vereenigingsleven bevordert, en zullen wij allen, ook daardoor in welke functie ook, met plezier ons werk doen. Maarten. Trouwe supporters hebben we veel Geen wedstrijd wordt vergeten, Des Zondags davert steeds de lucht Van hunne kreten. Waar 't eerste speelt daar zijn zij ook, Om onz' jongens aan te vuren, Staan ze om klokke twaalf aan 't hek, Ja, wachten uren. Maar één supporter hebben wij, Nog trouwer als dier velen, En toch haalt hij zijn schouders op Als wij gaan spelen Zelfs in 't midden van de week, Als 't veld stil ligt te slapen, Dan zit op de tribune alleen Hij, te gapen. 't Is onze zwarte kater Miep Die wacht, en denkt: „Loopt naar je grootje" En tot den volgen'd wedstrijd spint En likt zijn pootje. JACK. IB II—MI—iHIBHHlll 111 II—» HU Will III lllll ill ■«III llllll IIIIIMI1IMBMIIIBHMMMIII ■■■■TiTB rmHMTWMMMWWWBWMiïTTMrnïïBMMMIlMmMyiinwrMITrilWrMBWMnMrmMnBMMmMMBMMMMnBn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 3