CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Communications of Mr. Rose. l 't* Ajax 1A. S.C. I I AMSTEL- BRIEVEN -J\ 82 Na afloop van den wedstrijd Ajax—A. S. C. heb ik naar de opinie gevraagd van onzen trainer, die van oordeel was dat onze ploeg over het geheel beter heeft gespeeld dan in Rotterdam. Thans werd een meer open spel ont wikkeld dan tegen Feyenoord, hetgeen noodig is met de gewijzigde spelregels. Voor de toeschouwers moge dit spel minder mooi zijn, doch z.i. zullen door open spel meer#goals gemaakt worden en daar gaat het tenslotte toch maar om. Weliswaar was er nog een tekort aan goed combineeren maar Mr. Rose is er van overtuigd dat ook dit euvel door veel trainen en oefenen zal worden verholpen. Z.i. heeft v. Heeswijk het weinig moeilijke werk op bekwame wijze verricht terwijl van Kol en Couton (de laatste tot het moment dat hij geblesseerd werd) een „safe pair of backs" vormden. Van de halfs was hij het beste over Joop Martens te spreken doch ook de Anderiesens hebben goed werk geleverd. Onze centerhalf vertoonde een sterk verdedigend spelhij heeft nog een weinig oefening noodig wat betreft het plaatsen naar vrijstaande spelers, doch als ook dit onderdeel is verzorgd zal zijn spel ongetwijfeld tot het beste behooren en zal hij „a tower of strength" zijn van ons elftal. (Het geen een mooi compliment is. Redactie.) Van de voorwaartsen schatte hij Iseger het hoogste, niet alleen omdat hij twee doelpunten maakte maar Ise ger was den geheelen wedstrijd actief en bewegelijk en ook Rutte heeft, nadat hij Couton in de verdediging verving, prijzenswaardig werk verricht, In ieder geval meende Mr. Rose, dat onze spelers allen hard gewerkt hebben en in een dergelijk geval is het niet aanbevelens waardig speciale namen te noemen. Onze trainer is er tenslotte van overtuigd dat met dezelfde animo en geestdrift voortgaande het tekort aan capaciteiteten spoe dig kan worden aangevuld mits er geregeld en doel matig wordt geoefend, met welke opinie ik het roerend eens ben. INTERVIEUWER. ik_ Het zeer tamme spel van onze tegenstanders in aanmerking genomen, mogen wij het resultaat van dezen wedstrijd niet te hoog aanslaan. Het eenige goede wat wij van onze tegenstanders kunnen zeggen is dat ze snel en fair speelden. Over dash beschikte geen der voorhoedespelers en ook in de achterhoede der Leidenaars waren legio gaten, ontstaan door evenveel misverstanden, waarvan onze voorhoede slechts een matig ge bruik maakte. Indien onze ploeg een snel open spel had ontwikkeld ware de uitslag minstens zes of zeven nul geworden. Thans hebben in de voorhoede alleen Hamel, Iseger en Twelker vol doende gespeeld, waarbij o.i. Iseger de beste man bleek. Hij was snel, doortastend en bleek goed getraind, hetgeen wij van Volkers allerminst kunnen zeggen, die geen schaduw van vroeger is. Onze halfback-linie was het beste deel van ons elftal. De gebroeders Anderiesen verdienen in de allereerste plaats een pluim en ook Van Kol en daarachter v. Heeswijk hebben betrouwbaar gespeeld. Jammer dat Couton na de rust moest uitvallen, waardoor de ploeg door elkander ge gooid werd en het laatste verband verdween. De overwinning is slechts op rekening te schrijven van persoonlijke capaciteiten van enkele spelers. Eén geheel was het nog op lange na niet en indien er niet met meer enthusiasme in de volgende matches wordt aangepakt brengen wij het niet ver dit seizoen. Het was echter de eerste wedstrijd van het seizoen en met veel oefening en training kan het elftal nog aan sterkte winnen. Men neme slechts die spelers op, die trouw de oefeningen volgen Hebben wij werkelijk geen betere voorhoede spelers onder onze reserves?? Deze vraag stelden wij ons na afloop van dezen match. Het antwoord is aan de Elftal commissie A! Reeds vele malen in de jaren, dat ik geplaatst werd in een onzer elftal-commissies, 't zij in A of B, zie ik steeds en vooral in het begin van het seizoen ontevreden gezichten en hoor ik mopperen. Het heeft mij steeds verbaasd dat de arbeid van deze commissies steeds wordt miskend (niet door allen gelukkig) en wordt beschouwd als niet goed en met zekere bevoorrechting te zijn ver richt, met als resultaat ontevredenheid in onze gelederen. Allicht zullen de ontevredenen of misdeelden, want laten wij het kind maar bij den naam noemen, nu zeggen „is dit nu zoo verwonderlijk". Ja voor ons als commissie leden wel, want meestal zit de schuld bij den betrokken spe ler zelf, hetgeen ik dan ook in de volgende regelen zal trachten duidelijk te maken. Zooals gezegd zal ik dit trachten te doen, hopende hiermede niet alleen een betere dunk over het werken dezer commissies te vestigen, doch vooral ook een be tere verhouding te scheppen tusschen de elftal-commis sies en onze actief spelende leden. Dit kan niet anders

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2