CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 'h TRAINING. -j) 7~~ 75 venman te steunen; speelt niet persoonlijk en geef de kans aan hem die hem het best kan benutten. Hierdoor bevordert ge de onmisbare combinatie van het voetbalspel. Door bovenstaande wenken in toepassing te brengen zult ge zelf eer. prettigen wedstrijd spe len en bevordert ge hierdoor de goede verstand houding in het elftal. We krijgen dan tevens de goede atmosfeer in onze Vereenigidg, waaraan wij ook wel behoefte hebben. Ieder zal dan met verlangen uitzien naar den Zondag tot het spelen van een wedstrijd, welke elk speler een groot genoegen zal geven. Tevens wordt hierdoor het werken van de Commissieleden tot een aange name bezigheid gemaakt. Laten we met elkander deze ideale toestand trachten te bevorderen ook in het belang van ons Ajax. Ajax IV—Z.F.C. Ill 6-2 Had ik in mijn schrijven over ons 3de niets dan lof voor onze spelers, zoo voel ik mij ook verplicht de ver richtingen van ons 4de in ons clubblad te melden, daar dit ook een zeer goede wedstrijd was. Over 't geheel is ons vierde een goed elftal, waarin, behoudens een enkele uitzondering, door ieder zeer goed gespeeld is, hetgeen uit het hiervolgend overzicht duidelijk blijkt. Z. F. C. begon met een klein overwicht. Vooral de rechtsbuiten toonde zich een handig speler, door welks toedoen na 10 minuten het eerste doelpunt werd ge fabriceerd (01). Nu komt Ajax echter los en uit een vrije schop maakt Vundering gelijk (1—1). Direct daarop wordt door Klaarbergen mooi opgebracht en nadat de bal, via den voet een onzer voorwaartsen gepasseerd is, doet Kreuger dezen in het Z. F. C. net verhuizen, stand dus 21. Na de rust, behoudens enkele momenten, zijn onze jongens steeds in de meerderheid. Kreuger loopt den Z. F. C.-keeper den bal uit de handen en deponeert No. 3 in het doel (3—1) Uit een goed aangegeven bal van Wim Smit maakt Muller No. 4. Voorts krijgen we uit een niet onfortuinlijk schot van Kreuger het 5de doel punt in ons voordeel. Zooals gezegd waren er enkele momenten dat Z. F. C. zich liet gelden, bij welke gelegenheid Kruiswijk, onze keeper, liet zien waartoe hij in staat is; hij redde dikwijls op schitterende wijze. In deze periode maakte Z. F. C. haar 2de en laatste doelpunt. Het laatste kwartier is geheel voor Ajax en op een recht doorgegeven bal loopt Wim Smit goed door en maakt het halve dozijn vol (6—2). Zooals boven reeds gezegd, een goede wedstrijd waarin met veel animo gespeeld werd en Kreuger zich bizonder actief toonde. Voorwaar geen slecht begin; 2 gespeeld, 2 gewonnen. Op dezen weg voortgaan Boys. MAARTEN U allen kent nu den trainer, kent de trainer ook U???? In de 1.1. gehouden Alg. Verg. werd een Trai- nings-commissie benoemd, die tot taak zou hebben, de training vooral onder de jongere Ajacieden te propageeren en eventueel den trainer in z'n werk bij te staan. Het is daarom dat wij U vriendelijk verzoeken dit artikel aandachtig te lezen en spreken de hoop uit dat dit misschien voor U een aanleiding mag zijn, om tot de vaste be zoekers van de training-avonden te gaan behooren. 't is eigenlijk „Uilen naar Athene dragen" om hier nog eens het nut van een geregelde training onder deskundige leiding uiteen te zetten, maar het schijnt dat diverse spelers dit maar niet willen inzien. Wanneer men een goed voetballer wil worden is het heusch niet voldoende dat men alleen Zondags een wedstrijd speelt. Om met goed gevolg in een zwaren wedstrijd zijn uiterste krachten te kunnen inspannen, zonder dat de gezondheid daardoor schade lijdt, moet men een overmaat van physieke energie bezitten. Alleen een geregelde training kan U. die energie geven. Hoe dikwijls ziet men na een wedstrijd de spelers amechtig in de kleedkamer op een bank neervallen, en de verzuchting slaken: „Ik ben doodop". Zoo te voetballen, kan geen ontspanning zijn en dit zal bij een goed getrainde boddy niet voorkomen, 't Is bovendien een bedroevend feit dat we „vooral in de lagere regionen" figuurlijk gesproken „zoo veel spelers met één been" hebben. Helaas zijn er in onze Vereeniging nog leden die zeggen „wat maken ze zich toch druk over die training, waar zal ik me voor inspannen, we zijn toch amateurs??" We willen deze „leden'' alleen ant woorden, dat we toch van den stelregel uit moeten gaan, dat we „wat" we doen, ook zoo goed mogelijk moeten doen, en een goede speler zal toch met beide beenen moeten trappen. Voorts zal men véél meer van ons mooie spel kunnen genieten indien men het door en door kent, en zal men met véél minder inspanning, véél meer kunnen bereiken. U is bovendien lid van een Eerste Klasse Vereeniging; geweldige inspanning van Oud-leden heeft het gekost het zoover te brengen, 't is dus

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 5