ir CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 59 Tjf BaarnAjax comb O4 (V De vacature van Voorzitter. s Bedankt als lid: Als o.l. meer uit te houden en iedereen gaat staan, alles leeft thans met het spel mee, de spanning is te geweldig. Thans gaat Bl.Wit in voor de laatste ronde. De BI.Witters worden onrustig. De Meersche Leeuw zet z'n gouden manen recht. Wim de Bois treedt 't strijdperk binnen, drie forsche slagen hij ligt er uit. Boogaard waagt zijn kans, doch ook hij treedt geslagen uit den ring. Ademlooze stilte, nog een mannetje kunnen we 't strijdperk laten betreden. Moet de tegenpartij zegevieren? Vunderink komt in den ring, deze jeugdige telg van het oude Ajax geeft zich niet gewonnen, met forsche hand zwaait hij met z'n zwaard, daar gaat de bal buiten ieders bereik het le honk is hem. Jo Smit hierdoor aan gemoedigd timmert er op los, dat de stukken er af vliegen, intusschen maakt Vunderink 8-10. Kreuger doet niet voor zijn voorgangers onder, Jo Smit maakt 9-10. Martens haalt met flinke tikken het 2e honk, Kreuger brengt den stand op 10-10. Baars zorgt dat Joop er 11-10 van kan maken» en stelt zich op het honk in veiligheid. Met Harinck aan slag gaat Baars voor het 3e honk down, je had beter lot verdiend boy, maar hélaas! Bl.Wit krijgt nog één kans, 11-10 't is slechts één run je kan niet weten. Aarzelend nemen ze het honk op. Maar de leeuw zet zich schrap, zij spelen thans als rooie duivels. Bogaard bowled als de beste, Jo Smit is een reuze vanger. Toren wordt opgeknoopt, Stoltenkamp gaat aan dezelfde spijker. Riemersma haalt le honk. Thans heeft Gast nog slechts de kans redding te brengen. Een wijd, een slag, een wijd, dan een hooge pit, waar is de bal, hij gaat de lucht in of hij nooit beneden komt, ja hij daalt en Piet brengt voor de 2e maal redding, hij heeft hem in z'n knuisten, ik geloof „nu" nog. Bravo Piet. Bl.Wit heeft verloren maar met eere. Maar Wijte brood is Wijte brood!!! HONKIE. Deze voor de Gooi- en Eemlander beker gespeelde wedstrijd, werd door ons met gemak gewonnen. De opstelling was als volgt: Becker Kuijpers Couton Vliegen Hordijk Reynders Schetters Geestman Ahrends Provily Ten Have Ajax neemt direct het spel in handen, vooral de vleugel Schetters-Geestman brengt het Baarn doel herhaalde malen in gevaar. Uit een fraaie voorzet van Ten Have kopt Geestman den bal in het Baarn doel. 10 Min. later kogelt Ahrends nummer 2 langs den B. keeper. Uit 'n algemeene aanval scoort Provily nummer 3. Dezelfde speler scoort nogmaals, doch even voor de bal de lijn passeerde ging het fluitsignaal voor rust. Na de thee is Ajax verre de meerdere doch valt in de fout Baarn teveel in te sluiten. Slechts een doelpunt wordt door Hordijk met een subliem schot nog aan de score toegevoegd. ADÉ. De Heer A. L. Desmit schrijft ons een artikeltje over dit onderwerp dat wij, met zijn machtiging, in anderen vorm opnemen. De Heer D. vertrouwt dat wij na eenige onverkwikkelijke avonden, thans het ergste hebben gehad. Hij concludeert dat wij nog er vrijgoed door de binnenlandsche onlusten" zijn heengerold. Wij hebben dat z.i. aan één man, n.l. aan Egeman te danken, voor wien het een ontzettende zware taak is geweest doch die de drie bijeenkomsten op uitnemende wijze heeft geleid. Het is onzen voorzitter niet gemakkelijk gemaakt en de Heer D. wenscht nogmaals te wijzen op 2 stellingen die voor een behoorlijk debat onmisbaar zijn: 1. Het eerbiedigen van de meening van anderen ook al is die meening niet de uwe. 2. Meeningsverschil kunnen hebben zonder ruzie te maken. De Heer D. betreurt het vervolgens dat wij vanaf heden de stuurmanshand van den Heer Egeman zullen moeten missen. Hij wijst er met nadruk op dat vaardige handen dit voorzitterschap moeten overnemen. „Slechts een paar menschen in onze club zijn geschikt om deze moeilijke functie naar behooren te vervullen. Tenslotte wijst de Heer D. enkele personen aan die voor den voorzitterstoel in aanmerking komen. Ter- wille van de neutraliteit van onze courant kunnen wij de genoemde candidaten echter niet publi- ceeren. Hij besluit met de Algemeene Vergadering ernstig op te wekken de beste man op deze voorname plaats te brengen. LEDENLIJST j -HH B. v. Meeteren, A. Mikkelsen, P. Beek J. A. Burk, L, F. Henning. C. Huysman, L. Verbruggen, A. Th. Jurrjens, Mej. H. Langenhoff.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 5