CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX CRICKET I I honkbal. j 58 In ruim een maand tijd konden wij geen wedstrijd spelen, doch verschillende omstandigheden waren de oorzaak hiervan o.m. dat Albion den wedstrijd gewonnen gaf. Zij kon geen elftal in het veld brengen, terwijl een week later het A. C. B. elftal een wedstrijd tegen een H.C.B. elftal speelde en in het A.C.B. elftal niet minder dan 6 Ajax-spelers gekozen waren n.m. Gehrels-J. Pelser W. de Bois - Frans en Jan Schoevaart en J. Martens. Intusschen zaten we niet stil en speelden we nog een tweetal avondwedstrijden, waarvan beiden de 2e helft nog gespeeld moet worden. Voor Zondag j.l. 9 Aug. stond Olympia-Ajax op het program. De overwinning zou ons het kampioen schap brengen en het kampioenschap is ons ook gewor den en wel met de hoogste score van het seizoen n.m. 214 runs. Het was een lust om Joop Pelser en WimdeBois samen op de mat te zien, keurig spelend, om in circa \H uur tijd resp. 64 en 53 runs bij elkaar te slaan. Bravo luitjes, dat was cricket. Van de overigen dienen nog ge noemd J. Martens met 17, Gehrels met 31 en Frans Schoevaart met 16 runs en Mr. extra met 18 runs. Zoo sloot onze innings op 214 runs. Olympia hierna ingaande bracht het tot 121 runs. De bowling cijfers waren Exman 3 voor 53, Gehrels 3 voor 24, Fr. Schoevaart 0 voor 19 en Wim de Bois 1 voor 16. Wij wonnen dus met 93 runs en brachten hiermede de eerste cricketplak aan het Ajax vaandel. Het volgende seizoen hopen wij in den Ned. Cr. bond ons geluk te beproeven. Wij hopen dan ook dat een elftal nieuwe cricketers zich aanmeldt om onze plaats in den A.C.B. in te nemen. de M. I BI. Wit1 1. O. O. O. 3. 4. O. 2. O. 10. Ajax1 0.2. 1. 1.0. 1. 1. 1. 4. 11. Een spannende match. Weinig hebben we den laatsten tijd over de honkbal- sport geschreven; bijna was bij onze lezers, dit zoo bij uitstek geschikte zomerspel op den achtergrond geraakt. Doch wij zullen Uwe aandacht weder voor onze kolommen vragen en zullen al onze krachten inspannen U op de hoogte te houden, opdat we niet alleen een getrouwe lezerschaar krijgen, doch ook vele belangstellenden voor onze mooie sport. Zoolang niet vele Ajaxieden daadwerkelijk aan honkbal deelnemen of hunne belangstelling bij onze wedstrijden toonen, zullen we niet tevreden zijn. Hoewel bij bovenstaande match, ook van Ajaxzijde eenige belang stelling getoond werd, was deze niet voldoende! Wij hadden meer Ajax supporters verwacht. Misschien dat door de onbekendheid met de regels van het spel (die heel moeilijk zijn) het publiek niet die belangstelling welke deze sport verwachten mag, toont. Doch dit is een euvel wat we van deze plaats af zouden kunnen verhel pen, door de lezers eenige verklaringen van de regels te geven. Misschien zijn er liefhebbers die dit op zich willen nemen. Wie meldt zich aan? Nu iets over de match. In 't veld komen van BI.-Wit: Drilling (bowler), Bus- bach (keeper) Gast, v.d. Kuip, Schindeler, Jelders, Toren, Stoltenkamp en Riemersma. Ajax: Bogaard (bowler) Jo Smit (keeper) D. v. Gelderen, Baars, Martens, Kreuger, Harinck, de Bois en Vunderink. Drilling gaat met z'n mannen eerst 't veld in. v. Gelderen neemt voor Ajax 't hout op doch doet er niets mede. Wim de Bois ziet kans 't 3e honk te berei ken. Bogaard haalt voor 't eerste honk de le nul. Vunde rink spurt via le naar 2e honk. Waarvan hij door Drilling verlost wordt, die een hoogen bal van Jo Smit vangt. Bl.-Wit is nu aan 't woord, doch heeft ook niet veel te vertellen, want alleen Gast ziet kans een run achter z'n naam te boeken, v.d. Kuip wordt door v. Gelderen gevangen. Schindeler ondergaat hetzelfde lot doch thans tusschen des Harinck's vinnen. Jelders bowled out. In de 2e innings zorgen Martens en Harinck dat de stand 2-1 wordt. Bl.-Wit's staart rotrt zich niet, een nul is 't resultaat. Toren wordt op 't thuishonk door Jo Smit opgewacht en hartelijk ontvangen, Stoltenkamp belandt in Kreuger's muzikale vingeren. Riemersma sterft voor 't eerste honk. De derde innings behalen we weder 1 run door Boogaard, vermelding verdient hier het goede vangen van Gast, Jo Smit wordt het slachtoffer daarvan. Bl.-Wit gaat weer voor nul 't veld in. v.d. Kuip voor 3 slag uit. Harinck grijpt een bal van Schindeler uit het luchtruim (even klappen lui) Jelders zie v.d. Kuip. In de 4e innings brengt Harinck den stand op 4—1, een mager resultaat, doch genoemde Ajaxied is niet dik, wel lang. BI.Wit doet het thans voor de 3e maal en noteert weer een nul. De 5e innings voegen we een nul aan ons totaal toe. Bl.Wit vermoedelijk hierdoor wakker geschud, maakt gauw den stand gelijk resp. door Drilling, Schindeler en Busbach. Met 4—4 gaan we aan de 6e innings, door slecht slag werk wordt weinig bereikt, alleen Harinck brengt z'n aandeel binnen. Bl.Wit heeft blijkbaar het scoring-geheim te pakken, want Stoltenkamp, Riemersma, Gast en Drilling maken er 85 van. Het publiek begint zich te roeren, de Ajax menschen komen aan slag, doch Bl.Wit zorgt er voor dat die zich niet roeren en met slechts 1 run achter Bogaard z'n naam is 't wisselen 6—8. Bl.Wit gaat 't niet best, slechts een nul valt te memo- reeren. En komt meer spanning, de 8e innings brengt Ajax weer één run door Joop Martens 7—8. Bl.Wit doet beter en maakt 7—10. Het is haast niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 4