CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX fr~- 56 =^1 op uiterst vriendschappelijke manier met dezen leider hebben samengewerkt. Vooral de wijze waarop hij tal van moeilijke vergaderingen heeft moeten leiden is boven alle lof verheven. Hij was voorts wat betreft onze geldmiddelen een uitstekend adviseur en dat Ajax er zeer roos kleurig voorstaat danken wij zeker voor een goed deel aan den afgetreden president. Eerst in latere jaren heeft onze voorzitter o.i. een schrede van den goeden weg gedaan en is van zijn neutraal standpunt afgeweken. Hierdoor zijn enkele onverkwikkelijke kwesties ontstaan die tenslotte tot oplossing kwamen, maar waardoor wij den Heer Egeman inmiddels als president verloren. De Algemeene benoemde hem met algemeene stemmen tot eerelid, een benoeming die de Heer Egeman zeker verdiend heeft. Moge Ajax ook nog in komende jaren profijt trekken van de zakelijke adviesen van den voormaligen voorzitter. Tusschen de bedrijven door is Mr. Rose, de nieuwe trainer en ex Reading lid op het Ajax-veld afgestapt en is met de oefeningen aangevangen. Over zijn werk valt natuurlijk nog weinig te zeggen, daar hij eerst zijn licht zal moeten op steken over de beschikbare en bruikbare krachten. Hij heeft reeds enkele partijtjes gezien en zal nu keus moeten maken om met een twintig a dertig menschen serieus te gaan oefenen. Natuurlijk zullen de lagere elftallers en de jongeren niet vergeten worden, doch o.i. moet het eerste werk zijn om de hoofdploegen ernstig onder handen te nemen en deze ploegen alsdan te formeeren. Wij rekenen op de medewerking van alle spelers om door een zaakkundige oefening een gunstig seizoen te verkrijgen. Aanvankelijk zal Mr. Rose nog wel verschillende moeilijkheden ondervinden, o.m. met de taal doch wij vertrouwen dat mocht het Bestuur dezen man inderdaad als coach engageeren een ieder zijn volle medewerking zal willen verleenen. Intusschen worden de oefeningen op veld II Middenweg gehouden, daar veld I nog niet ge reed is. Nadat alle onkruid is weggetrokken, is een nieuwe laag teelaarde aangebracht en is er opnieuw gezaaid. Een breede strook terrein (van doel tot doel) is op het oogenblik nog niet ge reed en heel Ajax snakt naar de groei van het gras dat slechts ten deele is doorgekomen. Met alle hulp middelen zijn wij thans aan het werk. Experts zijn er bij te pas gekomen en door flink te gieren hopen wij over enkele weken een bruikbaar grastapijt te hebben. Het laat zich echter aanzien dat wij as. winter met een zwak veld zullen zitten Moge de natuur ons het a s. seizoen terwille zijn door Pluvius op 'den achtergrond te houden. De overige velden zijn schitterend. Midden weg 11, Ned. Bank en Kruislaan zijn als biljarts zoodat onze lagere elftallers hun hart kunnen ophalen. Wij openen het seizoen met deel te nemen aan de seriewedstrijden orh den Gooi- en Eem- land beker. Een aardige combinatie speelde Zon dag j.l. tegen Baarn en won gemakkelijk met 40. Verder speelt Ajax I op 6 Sept. a.s. zijn eersten match tegen H. F. C I uit. Deze wedstrijd is vriendschappelijk en H F. C. komt voor April a,s. hier den returnwedstrijd spelen. Ajax I speelt niet thuis voor 20 September a.s. daar ons veld vóór dien datum onmogelijk gereed zal zijn. De indeeling is reeds in de dagbladen gepubliceerd, zoodat het niet noodig is een en ander nogmaals mede te deelen. Wel komt het ons voor dat onze afdeeling aan belangrijkheid heeft ingeboet, m.a.w. dat de afdeeling waarin wij spelen veel zwakker is dan die van verleden jaar. Dat de spelkwaliteit hier niet beter door wordt is vanzelf sprekend. Tenslotte een woord van opwekking! Het seizoen 1925/26 staat voor de deur! Alle officieele personen, spelers en leden wordt verzocht mede te werken het seizoen 1925/26 voor Ajax in een gunstig teeken te brengen. De spelers door zich met hart en ziel op ons spel toe te leggen; de officials door met lusten ambitie de taak te volbrengen die men op de schouders heeft genomen. Met deze leuze voor oogen zal het wel los loopen en zal Ajax hopenlijk de gunstige reputatie van de laatste jaren kunnen handhaven!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2