r CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX 49 hun diverse matches op den voet volgde. Adé is zoo uitgebreid aan het woord geweest, dat ik het kort kan maken. A j a x V, kampioen in de eerste klasse Reserve B van den A.V.B. En opnieuw klinkt „Een juichkreet" in de huiskamer, doch ik laat mij tevens een grenadine in schenken, want in de smoorhitte van dezen zomeravond maken kampioenschappen den mensch dorstig. Na een spannende race is Ajax V boven V.V.A. III kampioen geworden en feitelijk krijgen wij dus opnieuw een elftal in den N.V.B. er bij! De heeren werden nummer één met de volgende cijfers: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 14 10 3 1 23 58—14 In zijn nabetrachtingen heeft Adé den lof gezongen van die spelers, die ons den eerepalm brachten! Ook ik sluit mij hierbij aan. Van de Velde was reeds als junior een uitstekende kracht. Dukker, Jutte en Dirk v. Gelderen zijn spelers, die in elke club als spelers van het eerste plan zullen ingeschreven worden en dat ze bij ons slechts in V spelen, is het beste bewijs, dat wij vele goede krachten hebben. Ook de overigen zijn heel bruikbare krachten en ik wil de beschrijving der ver richtingen van de vijfde elftalspelers niet besluiten zon der een speciaal erkentelijk woord aan Henk Over, den sjovialen captain en linksbuiten der vijfde elftallers! Ajax VI deed het in de Reserve le klasse D minder mooi, al behaalde dit elftal nog 11 punten en scoorde men nog 27 goals. Men eindigde op de vijfde plaats van de zeven elftallen met: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 12 5 1 6 11 27—30 Als ik zie, dat spelers als de Vlugt in het elftal spelen, die reeds jaren pal staan onder ons vaandel, dan durf ik beweren, dat dit betrekelijk falen niet te wijten is aan geringe geestdrift of aan andere oorzaken, die te voorkomen geweest zouden zijn. Ik stel me zoo voor, dat de respectievelijke tegenpartijen niet malsch ge weest zijn en dat wij ons desondanks dikwijls als leeu wen verdedigd zullen hebben, staat als een paal boven water. Langenhof in de „goal" is verder een bewijs te meer voor deze stelling, daar ik o. m. aan de Kruislaan enkele bravour-stukjes van dezen jongeman zag, die mij aan Jan de Boer herinnerden. Ajax VI B, de comin g-v eteranen! De mannen van de rubriek van Wima, de menschen van de jolijt en goede sport! Hoe herinner ik mij als den dag van gis teren, dat Koolhaas en ik met onze vrouwen naar „Doon" togen, om daar getuige te zijn van het kam pioensfeest van Ajax VI B. Welk een sfeer van waar achtige vriendschap kwam ons tegemoet in alle speeches, in alle dronken tijdens het feesteten! Als ik zoo om mij heen zag en ik bespiedde die opgetogenheid der feest gangers, die blij waren, dat hun 6B, hün elftal Ajax het eeremetaal bezorgd had, dan benijdde ik hen, dan zou ik ook willen behooren tot diegenen, die geregeld Zondag aan Zondag, ondanks alles, ondanks de makkers van Ajax I, optrokken naar ver afgelegen velden om daar de eer van Ajax VIB te gaan hooghouden. Kijk eens, dit zijn dingen, die je in deze dagen goed doen; dan merk je, dat bij den opbouw van het Ajax-huis toch 'mooie resultaten te voorschijn kwamen. Jongens als de de Boers, Schaffer, Jan Overeem, Heckman en de andere öB'ers, dat zijn de echte Ajax-menschen, die wars van elke poging tot promotie voor hun elftal spelen, neen.... vechten! De heeren eindigden als volgt: Reserve 2e klasse A. goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 14 11 2 1 24 54—18 Of wij den avond van het kampioensfeest gefuifd hebben!?? Nog den volgenden middag kwamen wij het geheele gezelschap onder de bloemen in de Meer tegen. Ze wisten blijkbaar niet van ophouden! Ook Ajax VII beschaamde onze verwachting niet! Dit elftal speelde in de 2e klasse Reserve C. Slechts in de beslissingsmatch tegen S.D.S. 2 verloor Ajax VII met 30 en eindigde aldus op de tweede plaats met: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 12 10 2 20 49—20 Het elftal heeft zeer goed gespeeld, doch de fanatieke S.D.S.'ers sneden ons den pas af! Heel erg zeker waren de kampioenen echter niet van hun zaak. Voor den wed strijd, die de beslissing zou brengen, maakten wij n.l. kennis met een aantal S.D.S.'ers, die vreeselijk be nauwd deden. De schrik zat er in en men informeerde nauwkeurig, of wij ons ook versterkt hadden! Doch ik mëende goed te doen den heeren aan hun verstand te brengen, dat Ajax niet thuis is van deze practijken en ons reglementaire elftal in het veld zou komen, hetgeen dan ook geschied is. Intusschen een eere-saluutschot voor de jongens van Visser, die tot diep in den zomer hebben gevochten!! De finale werd n.l. gespeeld op een zomerschen dag, dat het zelfs te warm was voor cricket. Ik heb onze spelers dan ook meer beklaagd dan benijd! Ten slotte Ajax VIII! Alweer een medaille aan ons vaandel, daar de jongens van Bruynesteyn met 1 punt voorsprong op E.D.W. IV kampioen werden. Men raad plege dit lijstje. goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 14 12 2 24 48—14 Voor jongens als Dabrock doet het mij een reuzen- pleizier, dat ze ten slotte als nummer één eindigden. Niets is fnuikender voor de animo dan een laag elftal, dat geen succes heeft. Ook wanneer men in een laag elftal speelt en men boekt succes, is dit een aansporing om den moed niet op te geven. Mijn gelukwensch is dus geen haar minder dan die aan de andere captains ge richt! Ajax VIII, mijn welgemeend proficiat! In de J u n i o r e s-afdeeling werden wij vertegenwoor digd door twee teams, n.l. A en B. Het elftal A werd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 7