\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 48 Blauw-Wit tegen het einde gelijk maakte. In het door het Ajax-Bestuur georganiseerde Tournooi speelden llford F.C. (Londen); Glasgow University (Glasgow); Blauw-Wit en Ajax mede. Een woord van dankbaarheid aan Blauw-Wit, dat ons bij onze feesten daadwerkelijk hielp, dient hier zeker neergeschreven. Al onze verzoeken werden zonder meer door Blauw- Wit ingewilligd, hetgeen niet genoeg is te waardeeren. In deze wedstrijden sloeg Blauw-Wit de Schotsche studs met 32; llford sloeg Ajax met 31. In de eind- wedstrijden bleek de Engelsche Ilford-Club de sterkste door Blauw-Wit met 4—0 te slaan, terwijl Ajax tegen Glasgow gelijk speelde. Wij hebben hoffelijk den Schot ten den derden prijs gelaten en vergenoegden ons met het staartje, den vierden prijs. Het seizoen werd beëindigd met drie wedstrijden van profs, die Oudheusden met deze clubs afsloot. Op 14 Mei speelde Ajax tegen West Ham en verloor met 20, zeker een eervol resultaat. Tegen Derby County verloren wij op Hemelvaartsdag met 52, terwijl de beide Engelsche clubs ten slotte een demonstratie hiel den, die met 32 door Derby County werd gewonnen. Tevens speelde op ons veld nog een door onze vereeni- ging uitgenoodigde Prof. club, n.l. Exeter City, tegen een Zwaluwen-elftal en daarmede is wel het voor naamste verteld van de prestaties door het hoogere voetbal geleverd, hoewel nog een enkele oefenwedstrijd als AjaxBredania en HeraclesAjax heeft plaats ge vonden. Enkele belangrijke dingen dienen echter der vergetel heid ontrukt. In de eerste plaats, dat wij reeds spoedig Frans Couton moesten missen, die in den wedstrijd tegen H.V.V. geblesseerd, langen tijd bedlegerig was, doch die thans weer achter den bal aandraaft. In zijn plaats speelde Van Kol, die vriend en vijand verbaasde door zijn kwaliteiten als back en zoo doorgaande even zeker in het Nederlandsch elftal zal komen, als ik er niet in kom! Verder was Jan de Boer in den loop van het seizoen het doelverdedigen mo«de en zocht zijn vrienden, de 6 Bers, op, waar hij harte lijk werd ontvangen. Hij maakte heele rijen van goals, tot groote vreugde van Wima en zijn makkers, terwijl Jan van Heeswijk op keurige wijze de heel moeilijke taak van de Boer overnam. Jan de Boer als keeper te moeten vervangen is geen kinderwerk! Ook Theo Brokman zagen wij wederom enkele matches spelen, doch de traditioneele blessure was de reden, dat hij niet die kwaliteiten ten toon stelde, die hem vroeger tot den schrik der Nederlandsche doelverdedigers maakte. De spelers van Ajax I waren verder Fons Pelser, de Kruijff, Hordijk, die ook tijdens het sei zoen het bijltje er bij neerlegde (nadat hij tegen H.B.S. een verstuiking in den rug kreeg), Joop Martens, Has- sink, Rijnders, Hamel, Volkers, Geudeker, Rutte, H. Delsen, Addicks, de Natris en Jurriaans. Een flink aantal spelers heeft onze kleuren dus verdedigd, maar wij zit ten er goed in en kunnen tegen een stootje. Ajax II. Hier rust uw verslaggever een wijle en laat op de piano „Een juichkreet" spelen. Ajax II kam pioen van de Reserve le klasse, afdeeling 1 gaat n.l. op de korrel! Een glorierijke prestatie, daar de Reserves met liefst 61 goals voor aan de spits gaan. Ziehier de cijfers: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 18 12 4 2 28 61—24 Blauw-Wit II volgde ons op den voet met 25 punten, doch dat de eerste plaats verdiend is, bewijst het ver schil in doelpunten. Blauw-Wit maakte slechts 37 doel punten. Onder de eminente leiding van Wim de Bois (hoe lang speelt die rakker nu al voor ons?) werd het eere metaal gewonnen, waarmede wij onze jongens van harte gelukwenschen. Doch hiermede zijn de lofwoorden nog niet ten einde. Voor den beker gingen V.I.O.S. en Fries land, de Noordelijke le-klasser, er dik in! Helaas, de kans op den beker werd door de oudere broers ver gooid in den match tegen C.V.V. te Rotterdam en de Ajax-reserves konden er ten slotte naar fluiten. Ik zou U nog meer kunnen verhalen van het goede werk der reserves, doch de Bois heeft ons Clubblad ten deele gevuld met zijn reisverhalen der tweede elftallers, die nauwelijks van de pers en U allen dus bekend zijn. Intusschen hulde voor het uitstekende werk. Het was een fraai seizoen! Ajax III, in de Reserve tweede klasse spelende, verhief zich niet boven het middelmatige. Men speelde in de Reserve tweede klasse A. Op de vijfde plaats werd geëindigd met: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 14 6 2 6 14 31—27 Hadden wij één match meer gewonnen, dan waren wij naar de tweede plaats geklommen, doch als hadden er bij komt, is hebben te laat. Wij moeten de feiten onder de oogen zien en het komende jaar eens extra naar deze Reserves uitkijken, die vroeger zoo sterk waren en tegenwoordig in het hoekje zitten, waar de slagen vallen. Ons pas gepromoveerde elftal, Ajax IV, spelende in de Reserve 3e klasse B, was eveneens een team met een stel brillante goalfokkers. Toch was dit aantal niet vol doende om ons den eeretitel te doen winnen, daar wij ten slotte op de derde plaats eindigden; geen slecht resultaat voor het eerste jaar. Er zitten in dat elftal elf spelers met aspiraties naar hooger en mijn opvolger zal in latere jaren zeker namen moeten noemen van spelers, die thans in het vierde waren ingedeeld. Hieronder nog het eindstandje: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 14 9 2 3 20 51—17 A.V.B.-voetbal. Mijn geachte confrère van het Ajax Clubnieuws, Desmit, heeft verschillende inktpotten leeg geschreven over de prestaties van de A.V.B.-elftallen. Het zou aan spraak gaan maken op „napraten", als ik alle teams in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 6