CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX \r~ 47 -14 April 1924 werden onze declaraties door het Be stuur, resp. Kascommissie, accoord bevonden. Het komt mij voor dat de Kascommissie tot het Ajax-Bestuur het verzoek had moeten richten of men het wenschelijk achtte ook specificaties te vragen van den termijn vóór 14 April 1924, daar een en ander onder het beleid van het hui dige Bestuur was gebeurd. Ik stelde mij o. m. op dit principieele stanpunt en verklaarde mij bereid de zaak te overleggen, alleen als ons Bestuur dit noodig achtte. De Heer Roodenburgh antwoordde dat hij reeds veel eerder de specificatie had gegeven en de Heer Koolhaas nam m. i. het beste standpunt in door de zaak plat te leggen! Deze functionnaris bedankte voor alle functies, onder mededeeling dat hij ter Jaarvergadering het een en ander in het midden wenschte te brengen. Zooals ge zegd is het raport Delsen-Keesing nog niet in mijn bezit. Rondsnuffelende in mijn memorie moet ik verder den Ajax-Jazzband noemen, die onze feestjes met leutige dansmuziek opluisterde en reeds een goede reputatie geniet. Clubblad. Nadat het vorige seizoen de uitgave van onze Courant door het Bestuur is behandeld, besloot men dit jaar de leiding zoowel administratief als redac tioneel weder aan mij kop te dragen. Deze beslissing be spaarde de vereeniging niet minder dan duizend gulden!! Wei is waar heb ik thans enkele annoces moeten opne men, doch het feit, dat ik zoodoende 1000.voor de Club wist te verdienen, moet hier toch even gestipuleerd! Redactioneel had ik flinke assistentie van steeds dezelfde menschen, n.l. Desmit, J. Schoevaart, Wima, Debois, Starn, Vlieger e. a. In zooverre bleek, dat vele Heeren er nog tegen opzien in onze Courant te schrijven. Wel kwam er af en toe een enkeling een stukje aanbieden, doch daarbij bleef het dan doorgaans ook. Wij gaan het negende jaar van ons veertiendaagsch tijdschrift thans tegemoet en het is wel duidelijk gebleken, dat Knegt en ondergeteekende acht jaar geleden niet voor niets goede perspectief in het krantje gezien hebben. Er werd mij verder opgedragen tijdens ons Jubileum een Geïllustreerd Feestnummer uit te geven. Jan Schoe vaart heeft mij uitstekend geholpen en naar de sportpers oordeelde is het Feestnummer geslaagd. Nevoh in de Kroniek beweerde zelfs, dat wij het Feestnummer zonder overschatting Geschiedboek hadden mogen noemen. Dit is wel de beste hulde die wij in ontvangst konden nemen. Van de zijde van het Bestuur heb ik nooit ook maai één woord over het boek hooren praten! Waarmede ik maar zeggen wil, dat het Feestnummer blijkbaar de goedkeuring van de Heeren heeft weggedragen. Der Mohr hatte wieder seine Schuldigkeit gethan! Intus- schen, ik ben verheugd het boek in elkaar gezet te hebben. Voor rrij zal het altijd een leuke herinnering blijven aan ons 25-jarig bestaan. De Firma Jesse, die haar personeel enkele nachten liet overwerken, ver dient hulde voor het uitstekende werk! Ik maak van de gelegenheid gebruik een paar woorden te zeggen over een in de Agenda voorkomend voorstel inzake het Clubblad. Als iemand gerechtigd is hier critiek op uit te oefenen, dan is ondergeteekende dat! Onomstootelijk! En dan kom ik tot de conclusie, dat, wanneer men de krant in luttele maanden kapot wil hebben, men het voorstel direct moet aannemen. Ik ben gek met derge lijke Commissies! Tal van Clubbladen zijn reeds ten gronde gegaan doordat de Commissieleden op elkaar vertrouwden Wedstrijden. Wat de gespeelde wedstrijden betreft, kunnen wij zeggen, dat het een druk seizoen was. Niet minder dan 15 elftallen hadden de zorg noodig van amice Kool haas. Speciaal dient hier gestipuleerd, dat Ajax IV naar den N.V.B. promoveerde en in de Reserve 3de klasse B van dien Bond uitkwam. Vier elftallen speelden dus in den N.V.B., terwijl de rest in den A.V.B. werd onder gebracht. Ajax I werd ingedeeld in de Afdeeling II van den N.V.B. met H.B.S., Stormvogels, R.C.H., E.D.O., Excel sior, H.V.V., D.F.C., U.V.V. en V.O.C. Tien clubs te zamen dus en de insiders voorspelden reeds vóór den aanvang der competities een spannende serie matches, hetgeen werd bewaarheid. Ajax deed een goede gooi naar de eerste plaats, doch zag ten slotte H.B.S. I en Stormvogels I zich boven haar nestelen op het ranglijstje. H.B.S. behaalde 29 punten, Stormvogels 26 punten en wij vergaarden 23 punten. De eerste plaats kwam I1.B.S, dus toe door een stevige finish, waarbij alles werd gewonnen. Wij eindigden als volgt op de derde plaats: goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. 18 9 5 4 23 51—25 Eigenaardig, dat wij de meeste goals in onze afdee ling scoorden, n.l. 51, tegen H.B.S. 45, doch de tegen partijen maakten 25 tegenpunten, welk cijfer bij H.B.S. 14 was. Ten slotte kwam V.O.C. onderaan, welke club op het nippertje der degradatie is ontsprongen. Op 31 Aug. begonnen wij met een z.g. trial-elftal D.E.C. te slaan met 20 en op 1 Sept. wonnen wij de nog niet gespeelde finale voor het Gouden Kruis met 32 tegen A.F.C. Deze wedstrijd werd op het Ajax- veld gespeeld. Op 7 .Sept. d.a.v. speelden wij opnieuw in de A.R.O.L.-wedstrijden op het A.F.C.-veld. Thans 00 tegen Blauw-Wit, waarbij wij na loting verloren. Vervolgens speelden wij een deel der competitiewed strijden en op den tweeden Kerstdag kregen wij weer eens een ouderwetschen dag van Ajax I, dat Willem II op ons terrein met niet minder dan 81 inmaakte. Op 16 Nov. won Blauw-Wit den de Marez Oyens-beker op het Stadion met 10. Zij, die gedacht hadden, dat 15.000 menschen aanwezig zouden zijn, kwamen bedrogen uit, daar slechts enkele duizenden het gure weer trotseerden. Voor ons jubileum speelde Blauw-Wit tegen Ajax op ons veld op 22 Maart j.l.; 22 was het resultaat. Nadat Blauw-Wit met 10 de leiding had genomen, maakten Volkers en de Natris een schitterend doelpunt, terwijl

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 5