CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX lV- 46 de Algemeene! Ik kreeg 4 elftallen, een brok tribune, een slecht veld, een beroerde clubgeest en een heele boel schuld mee. En als ik nu kijk, tot wat mijn gejaag in den tredmolen heeft geleid, als ik concludeer, dat ik in die 16.000 uren Ajax aan de spits van de Neder- landsche Voetbalbeweging heb helpen brengen, dan heb ik weer dat gevoel van zelfvoldaanheid, dat alleen die menschen hebben, die in hun leven hebben leeren werken. U voor te cijferen, hoeveel poststukken ik heb ver zonden, daar begin ik niet aan. Er was weer werk ge noeg en naast mijn fiollandsche arbeid moest er her haaldelijk in de andere talen geschreven worden Het is een noodzaak, dat een secretaris van Ajax ten minste schriftelijk de drie talen beheerscht. Het feest heeft ons geleerd, hoeveel Ajaxvrienden in het buiten land wonen, welke vrienden wij heusch niet gekregen hebben met ansichten verzenden met J. J. Q. in het hoekje! Naar schatting zullen 7 a 8000 poststukken de brievenbus ingegaan zijn. Voor hem, die aan deze cijfers twijfelt, heb ik het advies gedurende een vol jaar mijn werk over te nemen. Hij zal dan op drukke dagen met een postje zitten van 40 a 50 stukken en op gewone dagen met een 10 a 20 stukken. Een dergelijk liefhebber moet echter pleizier in zijn werk hebben, anders zegt hij binnen een week, dat hij 't wel gelooft. Naast al den genoemden rompslomp had ik tal van besprekingen, dan over dit, dan over dat, vooral de Tournooi-geschie- denis gaf stof tot wikken en wegen en ook bij een wed strijd als ZwaluwenExeter City ben je minstens 3 maal een paar uur kwijt! Maar als zulk een brok werk dan op pooten staat en je kunt publiceeren dat de zaak weer in orde is, heb je geen spijt van de verloren uren. Ik vond het nuttig deze zaak eens meer uitgebreid te vertellen in mijn verslag. Er blijken n.l., hoe 't gos- mogelijk is weet ik niet, nog altijd personen, zelfs heel vooraanstaande personen in de club rond te looflen, die ten eenenmale geen kijk op het werk hebben, die de flair missen om te beoordeelen, wat er aan den Amstel- veenscheweg 65 zoo al te koop is. Het beste kunnen mijn huisgenooten en vrienden er over oordeelen, die mij reeds jaren verwijten, dat ik hardstikke gek ben en mij vooral in de dagen der „verkiezingen" adviseerden „stop it now!" Geen wonder dan ook, dat de leden voor mijn gezondheid gaan waken en den wensch gaan uitspreken een professional-secretaris aan te stellen. Och arme! Ik meen U langzamerhand voldoende op de hoogte gebracht te hebben van hetgeen zooal passeert, doch vergat U nog te zeggen, dat ik tusschen de bedrijven door een geregeld bezoeker ben van de Enquête-com missie (ik heb daar het baantje van secretaris), van de vergaderingen der Elftal-Commissie A, (ik ben daar voorzitter) van de vergaderingen der WE.K. (ik ben daar commissaris), doch hoe ik hier eigenlijk tijd voor vind, weet ik zelf niet goed. Je neemt het er dan maar af en je staat 's morgens een uurtje of twee vroeger op. Ik zal U thans enkele dingen opsommen over het werk der Commissies, doch moet mij beperken, indien U ten minste het verslag nog vóór de Jaarvergadering wilt bestudeeren. De Enquête-Commissie bestond uit J. Schoevaart, voorzitter; ondergeteeende, secretaris: A. L. Desmit, Tj. de Munnik en C. Geudeker, leden. Telken jare komen de liefhebbers met secties opdagen om in de rood-witte gelederen door te dringen, doch bij tientallen worden de liefhebbers teruggezonden .Slechts dertig Hecren bleken de noodige antecedenten te bezitten voor het lidmaat schap en werden zoodoende aangenomen, waarvan het meerendeel natuurlijk adspiranten. Tevens werd een enkele donateur ingeboekt. Het ledental bleef op het zelfde peil! De Eiftallencommissies A en B bestonden respectieve lijk uit: A. J. J. Grootmeijer, voorzitter; M. J. Koolhaas, secretaris; J. Roodenburgh, J. Schoevaart, S. Tump, leden. B. M. Smit, voorzitter; M. J. Koolhaas, secretaris; J. G. Cluwen, R. Vunderink, J. Westrik, leden. Reserves de Heeren A. L. Desmit en Tjerk de Munnik, die afwisselend in Commissie A of B fungeerden. De Commissies hebben vlijtig gewerkt en de resultaten liggen in mijn spel-overzicht (zie hieronder) voor het grijpen. Emdeijk kunnen wij de vruchten gaan plukken van ons systeem (twee commissies)! Vooral, als in dit seizoen het geval was, de Commisie-leden trouw de zaak naspeuren, zal de animo der spelers toenemen. De Commissie B en de reserves hebben buitengewoon veel aandacht aan de wedstrijden geschonken en men was iederen wedstrijddag au grand complet aanwezig. De Heeren verdienen hier wel den dank van de geheele club voor! De Clubavond-Commissie, bestaande uit J. Schoevaart, J. G. Cluwen en S. Tump, zorgde voor vele drukke bij eenkomsten in de bovenzaal Karseboom. Na afloop kreeg Jan Schoevaart van verschillende vaste bezoekers een aandenken voor het werk door hem verricht. Jo Cluwen moest deze werkzaamheden afbreken door een vrij ernstige ongesteldheid. Wij hopen van harte, dat deze linesman Commissie B'er spoedig weer ge heel hersteld de Meer zal kunnen inwandelen. De Kascommissie, bestaande uit de Heeren H. Delsen, A. Keesing en Tj. de Munnik, bleek geen unaniem rap port uit te kunnen brengen. De Heer de Munnik bleek van opinie, dat den penningmeester décharge zal moeten verleend worden, daar alles in orde is. Het rapport Delsen-Keesing is op dit moment (4 maal 24 uur voor de vergadering) nog niet in mijn bezit. O. m. werd door laatstgenoemde Heeren aan Kool haas, Roodenburgh en ondergeteekende verzocht een specificatie over te leggen van uitgaven gedaan in 1923/ '24. Vanaf 14 April 1924 is door ons steeds meer uitge breide specificatie gegeven inzake onze uitgaven, daar toen eerst het Ajax-Bestuur ons dit verzocht. Vanaf 1914

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 4