Motel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen \r CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX 45 Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbenelend G. CH. DOON. J atliletiek een beker aan, die als prijs werd beschikbaar gesteld voor een populair nummer. Op 17 April j.l. nam het Bestuur een besluit van zeer ernstigen aard, n.l. om Reynolds op zijn verzoek om va- cantie mede te deelen, dat hij den geheelen zomer ver lof kon krijgen met 50 salaris, of wel flink aan moest pakken en dan o. m. athletiek eens onder handen moest nemen, terwijl in het laatste geval zijn salaris zou ge handhaafd blijven. Op 28 Mei j.l. besloot het Bestuur Reynolds te ontslaan, terwijl hem 3 maanden salaris werd uitbetaald. Als secretaris der Vereeniging komt het mij wenschelijk voor inzake deze beslissing geen critiek uit te oefenen, al stel ik mij voor tijdens het debat RousReynolds' zaak toch nog enkele woorden in dat verband te spreken. Het Bestuur stelde een Feestcommissie te zamen, die üoor bedanken, resp. uittreden van de Heeren Stall- rnann, Koolhaas en Keesing was samengesteld uit Frans Schoevaart, voorzitter; J. J. Grootmeijer, secretaris; M. Smit en K. L. de Boer, leden. Behalve de betalingen van enkele kleinigheden was eenvoudigheidshalve het finantieele gedeelte opgedragen aan den penningmees ter. Het Feest ligt ternauwernood achter ons en ik durf eerlijk verklaren dat het heel moeilijk is een Feest te organiseeren voor eten enorme club als Ajax. Een feest avond met 1600 personen, die allemaal natuurlijk gaarne een mooi plaatsje willen hebben en hard werken voor de commissie-leden, dat zijn de factoren, die mij het meeste zijn bijgebleven. Intusschen heb ik met de ge noemde personen, die de Commissie vormden, leuk sa mengewerkt, Daar niemand de Commissie voor haar opofferend werk bedankt heeft, zal ik de vrijheid nemen in mijn verslag Schoevaart, Smit en Kemp de Boer har telijk dank te zeggen voor hun arbeid! Ook het secretariaat, om even hierbij stil te staan, vroeg opnieuw mijn volle aandacht! Ach, als alles loopt, gesmeerd loopt en behalve een enkele geringe klacht de zaak „draait", dan valt het niemand meer op, dat er toch een paar menschen moeten zijn, die dienst doen als „de motoren" van Ajax. Alles gaat zoo sinds 1914 zijn gangetje! De paperassen gaan op tijd de deur uit! Het kaartsysteem is op den dag bij. De wedstrijdpro gramma's worden uit elkaar gehaald, de terreinen aan gewezen, bericht hierover gezonden aan de clubs, de scheidsrechters in den N.V.B. moeten hunne aanschrijvin gen hebben, de nieuwe leden moeten behandeld, corres pondentie met de bonden is hier weer een gevolg van, N1 het archief moet bijgehouden worden, de enquête voor nieuwe leden vraagt een massa tijd; aanschrijvingen voor kennismaking „soms tweemaal" gaan de deur uit; al of niet-aanname moet dezen Heeren bericht worden; de bonden moeten geregeld hunne elftalopgaven hebben van de 15 spelende elftallen, de persdiploma's vragen mijn aandacht; de politie moet voor de ordehandhaving op de hoogte gehouden worden van de te spelen wedstrijden, de adresboeken van secretarissen, scheidsrechters van N.V.B. en A.V.B. houd ik terloops even bij; intusschen moeten de reclamebiljetten in orde gemaakt; de sport pers en dagbladpers heeft mijn volle aandacht en voor zie ik van stukken, welke in het belang van Ajax moe ten opgenomen worden; ook de consuls, zoowel in als buiten Amsterdam, kijken met aandacht naar mijn be richten uit, verschillende leden hebben iets te briefwis- selen en vinden gewillig oor; de Bonden moeten pre cies op de hoogte gesteld worden van ledenmutaties; ik stuur tusschen de boterham door eenige duizenden introducties de deur uit, de kaarten dienen netjes ge stempeld en behoorlijk verzorgd verzonden te worden; Onder het naar bed gaan corrigeer ik even, om de 14 da gen, het Clubblad, ik doe er precies 10 minuten over; verschillende stukken dienen doorgezonden te worden naar penningmeester en 2den secretaris, zoo dat deze Heeren iederen avond een epistel mijnerzijds in de bus vinden; de Bestuursvergaderingen hebben tal van besluiten ten gevolge, waarvan een berg correspon dentie het begrijpelijke gevolg is (men vergaderde meer dan 16 maal); en ik zou U nog heel lang kunnen vervelen met het beantwoorden van de vraag: „Wat doet die vent nu eigenlijk?" Kijk eens, meneeren, ik doe dat baantje nu al 11 jaar achter elkaar en begrijp, dat er menschen rondloopen, die mij om mijn vasthoudende energie bewonderenen benijden. Slechts ik, ik vraag mij wel eens af, hoeveel K.W. energie ik in de 11 achter ons liggende jaren heb weggegeven aan de Club en dan rijst onmiddellijk de vraag, of ik die 4 X 365 X 11 uren 16.000 uren niet weggegooid heb. Ik ben gek met mijn rekenmachine. Maar ik schrik tegelijk van het resultaat! Het blijkt, dat ik dus alles te zamen 2000 dagen in de Ajax tredmolen meegewandeld heb! Dat is bijna 6 jaar arbeidsprestatie! Ik heb er echter dit mee bereikt, dat ik de club met behulp van onze fanatieke leden heb opgewerkt tot een groote en machtige sportclub! In 1914, ik zei het meen ik reeds eerder in dit verslag, werd ik de vertrouwensman van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 3