(r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 44 Baart het verwondering, dat Ajax dus op grootsche wijze haar jubileum heeft gevierd? Op 18 Maart j.l. werden de feesten ingeluid met een Reünisten-diner, waarbij 70 Ajacieden, een goed deel van de kern van Ajax, aanwezig bleken. Het deed ons buitengewoon genoegen hier tal van oudere leden aan te treffen, menschen, die van 1900 af het wel en wee in de club meemaakten en er prijs op stelden na deze kwart eeuw eens even in het Ajax-milieu uit te blazen en om hopen- lijk weer monter aan de volgende jaren te beginnen. Daarna hebben wij nog een Bier-fuif en Cabaretavond gehad, doch de clou van het feest was de Receptie. Uit eigen kring en daarbuiten is Ajax op zeer waardige wijze bejubeld. Tal van cadeaux en bloemstukken werden bin nengedragen en uit heel Europa kwam een stroom van gelukwenschen binnen, die bewees wat wij in de 25 achter ons liggende jaren hebben bereikt. Een sportdag op ons veld met een Ajax—Blauw-Wit- match, een veteranen- en gecostumeerde wedstrijd vol maakten het festijn en waar het Ajax-terrein uitverkocht bleek, bewees het Amsterdamsche puh'iek in de feest vreugde te willen deelen. Overigens is dit Jubileumjaar voorbijgegaan op een wijze, dat wij over de spelresultaten buitengewoon te vreden zijn. Tal van kampioenschappen zijn het resultaat van een echt geanimeerd seizoen. Verschillende interna tionale wedstrijden hebben op onze velden plaats ge had en ik zou van een succesvol jaar kunnen spreken, indien zich ten slotte niet enkele kwesties voorgedaan hadden, niet op sportief doch op bestuursgebied, die het succes van het afgeloopen seizoen tot nul dreigen te reduceeren. Doch hierover straks meer. Allereerst een paar woorden over de organisatie, waarbij de vorige jaarvergadering het Bestuur in de volgende formatie handhaafde,: W. F. Egeman, voor- ziter; M. Smit, vice-voorzitter; J. J. Grootmeijer, secre taris; M. J. Koolhaas, 2e secretaris; J. Oudheusden, penningmeester; J. Schoevaart, 2e pennigmeester; F. Couton, J. Pelser, S. Tump, commissarissen. Bestuur. Het Bestuur kwam 17 maal in vergadering bijeen. Nauwelijks was het seizoen ingegaan of het eerste principieele verschil van mcening trad in de Bestuurs kamer. Wat het geval was? In de Bestuursvergadering was n.l. besloten, dat bij de overboeking van de Ad- spiranten naar de Juniores-afdeeling de A d s p.-C o m- m i s s ie zou worden uitgeschakeld. De Heeren, die dus het geheele seizoen de Adspiranten naliepen, zouden bij het examen (par manière' de dire) hoogstens mogen adviseeren, doch voor de rest zwijgen! Geen wonder, dat hiertegen geprotesteerd werd. Het resultaat was, dat ondergeteekende na een jarenlang lidmaatschap der Commissie afscheid nam en de Enquêtecommissie het Bestuur een motie deed toekomen om de Adsp.-Comm. opnieuw te belasten met de leiding inzake overboe king. Het resultaat van deze zaak bleek niet ten voor- deele der Adspiranten-afdeeling, waarover in ons ver- j slag meer. Intusschen moet deze kwestie door de Ver gadering bekeken worden in verband met de ingediende Reglementswijziging. Oogenschijnlijk lijkt het een onbe langrijke zaak, doch in werkelijkheid is de zaak heel belangrijk! Wij kunnen niet genoeg aandacht aan het spel der jongeren besteden. Aan hen is de toekomst!! Behalve het afdoen der gewone zaken kwamen geen speciale dingen onder den hamer. Inzake den masseur werd na rijp beraad besloten Eckstein wederom aan te stellen, nadat oorspronkelijk was besloten Eckstein niet langer te engageeren. Het bleek echter dat wij een masseur niet kunnen missen en wij contracteerden op nieuw met dezen specialist. Een Trainingscom missie werd benoemd, bestaande uit de Heeren: Ege man, M. Smit, J. Pelser, S. Tump, welke commissie later werd aangevuld met den Heer J. Schoevaart. Op 7 Augustus 1924 in het leven geroepen is noch in ons Clubblad noch op eenige andere plaats iets bekend ge maakt inzake de resultaten. Doch m. i. kan een derge lijke Commissie heel goed werk doen, ten minste a 1 s er gewerkt wordt. De verpachting der reclame op schuttingvlakten e. d. werd aan den Heer Koolhaas toevertrouwd, die de zaak zoo goed aanpakte, dat Ajax minstens dik duizend gul den kon opstrijken. De cijfers zijn mij niet juist bekend, doch Koolhaas heeft de zaak met twee handen aangepakt en op de manier, waarop we het van dezen werker gewoon zijn. Ook werd besloten in de kleedkamers kastjes te timmeren, met welk werk het Bestuur niet dat succes oogstte, als men had verwacht. Het bleek nogal vochtig te zijn in deze bergkastjes, waarna de Heer Smit po gingen beloofde te doen dit euvel op te heffen. Met den N.V.B., A.V.B., A.K.V.B. en A.V.V.B. stonden wij op zeer goeden voet. Er deden zich geen bijzondere kwesties voor. Het contributievraagstuk in den N.V.B. riep ons enkele malen naar den Haag, waarbij in een bespreking, toen het conflict het hevigst was, onder geteekende namens alle Westelijke eerste-klassers het N.V.B.-bestuur dringend verzocht geen gevolg te geven aan zijn plan heen te gaan! Met den A.V.B. wordt op de gebruikelijke vriendschappelijke manier gewerkt. Alleen dit: Het aantal stedenwedstrijden wordt m. i. te groot en wij hopen dat het ijverige AV.B.-bestuur, met Gosschalk en Mulder aan het hoofd, te dier zake iets minder ijverig zal zijn in de toekomst. Ook met de an dere Bonden leefden wij in harmonie. Daar waar noo- dig steunden wij A.V.V.B. en A.K.V.B. en de secretaris van den A.K.V.B. brengt Ajax reeds in zijn jaarverslag enkele woorden van hulde, die wij gaarne aannemen met de verklaring, dat niets ons aangenamer is dan de groei en bloei van het Kantoorvoetbal. De Clubavond-Commissie werd aangemoedigd door een kast voor het opbergen der spelen. Wij steunden daar waar noodig om voetbal en athletiek te propa- geeren. O. m. boden wij der Commissie voor school-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2