No. 7 ZATERDAG 11 JULI 1925 8sfe JAARGANG. v!' ~iT Jaarverslag van de A. F. C. „Ajax", v»^ seizoen 1924/1925. /|S MIJNE HEEREN. Verschillende redenen zijn de oorzaak dat het 25ste Jaarverslag onzer vereeniging in druk gaat, in plaats dat ik dit op de êtraditioneele plaats, de Jaarvergade ring, aan U allen voorleg. De voornaamste reden is. dat ik het wenschelijk vond dit verslag, dat tevens een beeld moet geven van het resultaat, dat door Ajax in een kwart-eeuw is gewrocht, in ons Cluborgaan vast te leg gen, opdat men in latere jaren gemakkelijk zal kunnen oordeelen, hoe de rood-witte club er na haar 25-jarig bestaan voorstond. Wel is er veel veranderd sinds Dade c.s. in de Kal- verstraat bijeenkwamen om Ajax te stichten. Van het kleine clubje is langzaam maar zeker ge groeid het krachtige, ferme Ajax, dat organisatorisch nog steeds een van de beste plaatsen inneemt in de Ne- derlandsche voetbalbeweging. Welke club beschikt even als wij over een 15-tal elftallen, over vijf voetbalgrounds, over een voetbal-, honkbal- en cricketafdeeling? Wel is onze club langzaam en zeker uitgebreid tot een groote sportorganisatie, waarvan het heel moeilijk is de touw tjes stevig vast te houden. Sinds 1914 vooral is onze club, tegen de malaise-tijden in, hard vooruitgegaan. Hoe herinner ik mij als den dag van gisteren, toen ik het secretariaat van mijn voorganger overnam, dat het alles behalve rozengeur en maneschijn was, Een ernstige on derlinge kwestie in de club was oorzaak, dat wij plotse ling zonder spelers, zonder geldmiddelen en zonder be hoorlijke accomodatie zaten. Verder gedegradeerd naar de tweede klasse en ons den rug toegekeerd door het meerendeel der ondersteunende leden, stond Ajax er vrij bekommerd voor. Sinds dien dag is Ajax in bloeiende lijn voorwaarts gegaan en naast een prompt betaalde groote terreinaccomodatie kunnen wij op een flink kapitaal Steunen, dat voornamelijk bijeengebracht werd in de prachtige jaren van ons eerste elftal, dat over geheel Europa een zekere vermaardheid heeft verkregen. De laatste jaren waren niet van dezelfde kracht, doch de boog kan niet altijd gespannen zijn. Niet altijd kan de kampioenswimpel wapperen! Ook de voorname relaties, die Ajax door de laatste jaren heen heeft weten aan te knoopen, hebben onze club tot iets aparts gestempeld, hetgeen tot uiting is gekomen tijdens ons 25-jarig bestaan, toen ui£' alle oorden van Nederland, uit alle oorden van Europa de huldebetuigingen binnenstroomden. Hoeveel zorg en moeite het ons Bestuur gekost heeft deze relaties niet slechts te zoeken, doch tevens te versterken, daarvan kunnen alleen insiders getuigen, die op de voetbalmarkt ingeburgerd zijn. Zoo iets gaat niet op rolletjes en nog minder vanzelf en deze relaties zijn een gevolg geweest van een systeem ,dat gebaseerd was op sportiviteit, vriendschap en waardeering voor de prestaties der tegenpartijen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 1