X1 No. 5 VRIJDAG 15 MEI 1925 8sle JAARGANG. West Ham U. in ons land. Donderdagavond 14 dezer is de eerste inter nationale wedstrijd der serie op ons veld ge speeld. De West Hammers, de eerste klasse Londensche profs, waren onze gasten, die ten aanschouwe van 9000 toeschouwers een heel fraaie exhibition-match speelden en ons ver diend met 20 klopten. Het was de tweede maal dat wij West Ham U. in het veld zagen. In Maart 1923 hebben wij op het Chelsea-veld de halve Cup-finale gezien tusschen West Ham en Derby County. Toen een wilde en fanatieke match, waar de bal bijzaak en de tegenpartij hoofdzaak was. Thans niets daarvan: een snelle, koele en beredeneerde partij voetbal, waarvan heel veel te leeren viel. Vooral de wijze waarop de heeren den bal in eens speelden was af. De backs waren hier al zeer bedreven in en onder steunden elkander buitengewoon door goed kopwerk. Watson en Moore zijn nog steeds han dige aanvallers. Hun schot hadden de heeren echter in Londen achtergelaten, terwijl de goed geplaatste kogels en dat waren nog aardig wat, door Jan v. Heeswijk op uitmuntende wijze ge- kéerd werden. Eerst in de tweede helft maakten de Engelschen binnen enkele minuten twee prachtige goals. Verder hebben Vons en v. Kol zoo eminent verdedigd, dat de profs van ons verdedigend werk wel een heel goeden indruk moeten gekregen hebben. In de halflinie hebben de Haarlemmer v. Dalen en Hassink keurig ge speeld. Joop Martens zakt langzaam maar zeker af. Het is te hopen, dat hij in September zijn verloren vorm teruggevonden heeft. De voor hoede, versterkt met Perucal en Buitenweg, heeft hard gewerkt, doch bleek niet bij machte de oer-solide verdediging te passeeren. Hamel en De Natris maakten het de Engelsche halfs wel verbazend lastig, doch het kopwerk der backs bleek overweldigend. Perucal had pech door een schuiver tegen den paal te plaatsen. Het was een echte tentoonstellingswedstrijd, een prachtpropaganda voor het voetbalspel en de duizenden toeschouwers hebben zeker geen spijt gehad-van hun gang naar het Ajax-veld! En zij, die hun hapje er voor lieten staan, dus de echte kenners, zeker niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 1