7^ 14 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 hebben Seylhouwer's jongens de studenten met 3-2 geslagen. Voor Blauw Wit dat zoo spontaan medegewerkt heeft om ons festijn te helpen op luisteren, deed dit ons zeer veel genoegen. Hei was een pittige mach, die verdienstelijk door Jan Grootmeijer geleid werd en waardoor onze secretaris bewees, dat hij niet alleen een Inter nationaal tournooi kan organiseeren, doch eveneens over scheidsrechterscapaciteiten be schikt. De Glasgow studenten speelden voor alles wat ze waard waren, maar de Blauw Wit ten, met iets meerdere routine, sleepten den match uit het vuur en plaatsten zich in den eindstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Vuyk heeft Ilford F. C. uit London Ajax met 3-1 geklopt. Deze Engelschen brachten een stevig elftal in het veld. Tusschen de Schotten en Engelschen bestond een verschil van minstens twee a drie doelpunten. Onze voorhoede bracht er niet veel^ van terecht. Jan de Natris en Volkers speelden zeer gereserveerd met het oog op Zwitserland- Holland en hadrfen beter gedaan op de over dekte tribune te blijven. Theo kreeg helaas weer last van zijn knie en de ploeterende Hamel en Delsen konden het tegen de stevige Londensche verdediging niet bolwerken. Be halve Hassink bleek de middenlinie ook een off day te hebben. Slechts Vons, v. Kol en v. Hees- wijk speelden uitstekend (vooral voor Vons Pel ser bravo!) doch het geheel was middelmatig en nadat de fanatieke Engelschen den stand op 3-0 gebracht hadden slaagde Delsen er in de eer te redden uit een goede pass van Volkers. Het had al heel weinig gescheeld of ons elftal had er nog 3-2 van gemaakt, doch het liep niet mede, zoo dat wij in de verliezersronde geclasseerd wer den, terwijl Ilford F. C. de finale bereikte. Een speciale pluim voor den centerhalf Hull, die een buitengewone partij voetbal speelde en Ietter- lijk overal was. In de verliezersronde trad Ajax dus op den tweeden dag om half twee tegen Glasgow University aan. De elftal-commissie had in de opstelling danig huis gehouden. André de Kruyff, Martens, Volkers, de Natris en Brokman wer den vervangen. In hun plaats speelden de Bois, Rijnders, Iseger, ten Have en Brink, terwijl Delsen naar de rechtsbinnenplaats gederigeerd bleek. Dit elftal dat op papier dus vrij zwak heette, speelde zeker beter dan ons elftal op den eersten Paaschdag. Er werd tenminste ge werkt, al was het team niet sterk genoeg om een groot overwicht uit te oefenen. Hamel be gon met een beauty van een goal te maken, doch scheidsrechter Vrugt constateerde aan de overzijde een hands-geval en de stand was 1-1. Er is daarna heel hard gewerkt om de leiding te herkrijgen, maar het lukte niet. Een ver schot van Delsen ketste o.m. de paal en ook andere kansen gingen verloren. Twee maal 7V2 minuut verlenging bracht geen resultaat en nadat de prettige Schotten evenals den vorigen dag een Scottish song ten beste gegeven had den trokken zij onder daverende toejuichingen van de 10000 toeschouwers naar de douche kamer.s Onder luid gejuich kwamen daarna de fina listen Ilford en Blauw Wit in het veld. De Sta- dionmenschen ditmaal in zwarte trui en witte broek gestoken. Onder de voortreffelijke lei ding van Job Mutters hebben Mazurel cs. het eerste half uur zeer goed partij gegeven. Het leek er zelfs naar dat de club van Seylhouwer den eersten prijs zou winnen. Doch helaas de Ilford F. C. speelde steeds beter en beter en Depót Depót Borsalino Hoeden Nicholson Raineoats ENGELSCHE Reguliersbreesfraai 24 ENGELSCHE WOELEN VESTEN. FLANEL OVERHEMDEN 4 XAA8T THEATER TUSCHIA'SKI Telefoon 37324.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2