T 164 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX KRONIEK. Onze plaatsruimte is ditmaal zeer beperkt. Wij kunnen dus slechts enkele woorden schrij ven over bovenstaande wedstrijden. Tegen H.B.S. op Houtrust troffen wij het publiek in een zeer rumoerige stemming, zon der dat de H.B.S.-bestuurderen zich hier veel van aantrokken. In het veld is er niet bedui dend ruwer gespeeld dan anders: het was een stevige wedstrijd zonder meer. Ons elftal was met een heele sectie reserves- Couton, Hor dijk, de Natris, Hamel, waren absent en werden verdienstelijk vervangen. Met genoe gen constateerden wij, dat Theo Brokmann weer in het elftal was opgenomen. De rust ging met 00 in. Even daarna plaatste Fons een strafschop- onberispelijk in het H.B.S.-doel en tegen het einde maakte H.B.S. eveneens uit een penalty gelijk. Over de geldigheid van deze penalty zullen wij niet veel zeggen. Sterk kregen wij den indruk, dat zonder de gelijk maker de terugtocht naar de kleedkamers een heel moeilijke geweest zou zijn. Politie is op Houtrust niet aanwezig en het rapaille, dat ons elftal en den Heer v- Zwieteren tijdens den wedstrijd aanblafte, zou zeker tot handtaste lijkheden in staat geweest zijn. Reeds tijdens den wedstrijd trachtte een „Heer", die over de omrastering geklommen was, onzen grens rechter een kopstoot te geven, waarbij bleek, dat de grensrechtersvlag een uitstekend ver dedigingswapen is, vooral als de stok de dikte heeft als deze H.B.S.-vlag. Het H.B.S.-bestuur schijnt hier toch wel rekening mede gehouden te hebben. Men begrijpt, dat het een treurige verjtooning was, die met een regelmatige ont moeting niets te maken had .Tot overmaat van ramp brak Crompvoets een been, een on gelukje, waaraan hijzelf noch iemand anders schuld had. Wij wenschen dezen populairen H.B-S.-man van harte beterschap en hopen hem in September a.s. weer fit op de velden te zien. De wedstrijd tegen Willem II bracht een groote overwinning. Op den tweeden Kerst dag werd deze match ten aanschouwe van 6000 toeschouwers gespeeld. Onze voorhoede, Jan de Natris, Theo, Rutte, Wim Volkers en Eddy Hamel, evenaardde bijna onze schitte rende aanvalslinie uit vroeger jaren. Er werd lustig geschoten en listig gecombineerd. Rutte zorgde door stevig doorzetten voor een paar keurige goals, nadat Theo binnen vijf minuten tweemaal onhoudbaar had gedoelpunt. Ook Volkers en Hamel lieten zich niet onbetuigd. De wing Jan de Natris-Brokmann bleek een openbaring. Van Kol speelde linksachter een brillante partij, terwijl van de halfs Joop Mar tens en de Kruijff zich fraai aan het goede aan- valspel aanpasten. Met 81 won Ajax zooals met onderstaande regels, en bood ook hem een paar keurige manchet-knoopen aan. Sint. Een waakhond is safe, Een Yale-slot nog safer, Een brandkast geeft een nog safer gevoel, Piet. Maar safer dan een hond, een Yale-slot of brandkast, Was Jan de Boer, in het Rood-Witte doel. Sint. Net als een vink of parkiet in z'n kooitje Sprong hij, dan hoog, dan laag, heen en weer, Piet. Alles belandde in z'n veilige armen, 't Zij een schuiver, een dropkick, een knoert of een peer. Sint. Z'n weergaloos duiken en klemvaste vangen, Al schoot er de vijand ook nog zoo hard, Piet. Z'n lenige body, snel als een panter, Stempelde hem tot een klasse apart. Sint. Nu keept hij niet meer, Hij vloog uit z'n kooitje, Piet. En speelt er rechts-half in Ajax 6-B, Sint. Neem, als herinnering aan je keepers-talenten, Van Sint deze kleine herinnering mee. Ontroerd pinkte onze populaire doelwachter fff een traan weg. TRIC-TRAC. Wij meenen namens alle feestgangers Tric-Trac wel hartelijk dank te moeten', zeggen voor het arrangeeren van het aardige feest en. voor het maken van boven staand geestig vers. Tevens hulde aan de vertolkers Cluwen en Swijnenburg, die als Sint en Piet een repu tatie krijgen op te houden. REDACTIE. vfv v»r SF Een Kerst-inmaakpartij tegen Willem II. H.B.S.Ajax 11. Een rumoerige match.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 8