CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A.V.B. KRABBELS. 159 heid en 5 (zegge vijf) goals in het Stormvogels-net. De Heeren hartelijk dank daar dit voor ons moreele rugge steun voor returnrr.atch Ajax-Stormvogels. Met belang stelling de evoluties van Asbeek Brusse bekeken, doch ZEd. geen groc van een kans tegenover van Dort c.s. en met zulk spel hoogstens een plaatsje in Ajax IV waard, zoodat wij met heengaan niets te betreuren. Tegen vier uur een schitterende regenboog en Veen van het Stadion mij verteld het thans morgen schitterend weer. Doch eerst afwachten of ZEd. er niet glad naast! Vrijdag 26 December. Om half twaalf reeds aan de W.P. en hier enkele bekenden teneinde Willem II op te vangen, dewelke heden onze gast. Bleek mij een illuster gezelschap in de Zuid-express en pa van Beurden per soonlijk de leiding. De nationaal-getruiden het slecht ge troffen daar ons elftal in kampioens-vorm en de voor hoede niet minder dan acht gaten in het Tilburgsche net. Plus minus 6000 toeschouwers, dewelke in de wolken over de prestaties van ons elftal en Oudheusden niet minder, daar na het noodweer van gisteren ZEd. reeds op deficit gerekend. En Ajax-Bestuur wel met de helm geboren men dezen match op vandaag en niet op gisteren vastgesteld. Zaterdag 27 December. In de Telegraaf van heden avond een mooi bericht over ons tournooi. En het Be stuur alle hulde, men thans reeds aan den arbeid geto gen teneinde met Paschen een goed Internationaal pro gramma. Reeds eerder Captain Alaway mij in Londen verzekerd de Middlesex Wanderers met hun sterkste menschen naar Nederland. En Kail en Julius Caesar ook van over there naar de lage landen, zoodat de kennis making hernieuwd en versterkt. Het thans van onze zusterclub Blauw-Wit afhangende of deze wedstrijden een succes, daar m.i. dit tournooi zonder deelname van de club van Seylhouwer niet volledig. Hierover nog hedenavond bij de „Dancing" met Grootmeijer en ZEd. van opinie Blauw Wit geen enkele reden niet aanwezig te zijn. Zondag 28 December. Mij vanmorgen onledig gehou den met inzage van het Voetbal-jaarboekje N.V.B. doch helaas slechts tijd voor vluchtig doorzien. Bleek mij het overzicht 1921-1924 van de hand des Heeren Hoven en ZEd. hier wel veel werk van gemaakt. De uitgevers dit maal zeer karig met foto's doch o.m. een kiek van Jan de Boer en ook Ajax dus in het boekske vertegenwoor digd. Van plan hedenmiddag naar Ajax II S.D.W. op het Hortus-veld doch op het Leidscheplein door een der gelijke regenbui overvallen de tocht opgegeven. En eerst aan de leestafel in American en vervolgens in Trianon de rest van den middag .gesleten, zoodat deze Zondag zonder voettal voorbij. Maandag 29 December. Voor enkele dagen op reis en dies reeds vroeg mijn koffers gepakt. Doch hoot) nog voor Oud en Nieuw bij vrouw en kinders terug en op 1 Jan. a.s. met nieuw vuur aan dagboekje te beginnen. Tot zoolang dus en van harte zalig uiteinde en uitstekend begin. Ajax 5 keerde weer ?op,v den goeden weg terug en klopte S.D.W. 3 op eigen veld met 70. Na eenige wederzijdsche aanvallen 'gëlukt het Jutte om ons de leiding te geven. Weldra maakt Over nr. 2. Onze voor hoede schiet dan 3 maal achtereen tegen den paal in plaats van in 't net. 'Bijl scoort 'n off side doelpunt. Ajax legt er nog 'n schepje* op en scoort dan 'n geldig doelpunt uit 'n vooriet van,/ links. Met dezen stand (30) komt de rust. Na de thee blijkt Ajax nog niet tevreden en goed gesteund door de middenlihie wordt 'n geweldig offen sief geopend. De enkele STXW.-uitvallen worden door onze achterhoede onschadelijk gemaakt. Bijl is goed in vorm; 3 voorzetten van tien rechtervleugel worden door hem in 3 doelpunten omgezet. Kreuger scoort tot slot nr. 7. J Voor a.s. Zondag staat' Ajax 5V.V.A. 3 op 't pro gramma. V.V.A. 3 is nog*'friet geslagen, 'n mooi kar weitje voor Bijl c.s. om daar eens 'n eind aan te maken. Ajax VI moest de meerderheid van BI. Wit 5 erken nen. Met 4—1 werden wij geklopt. Reeds direct na 't begin kreeg Langenhof druk werk, doch wist, goed bijgestaan door Raatsie, voorloopig z'n doel schoon te houden. Onze voorhoede weet zelfs na enkele malen buitenspel te hebben gestaan, uit 'n corner door Nie- meijer genomen, de leicjing te nemen. Lang plezier heb ben we van dezen voorsprong niet. BI. Wit maakt bin nen de minuut gelijk (1—1). Nog voor rust maakt BI. Wit uit 'n voorzet van lipks nr. 2. Met 21 voor BI. Wit wordt gedraaid. Na de hervatting krijgt Kormer 'n prachtkans, welke door 'n hands tegen BI. Wit verloren gaat. BI. Wit kan- jert tegen den paal. Onze voorhoede doet 'n paar goede aanvallen. Een doorbraak van Kermer wordt op 't nip pertje door de BI. Wit verdediging onschadelijk ge maakt. Uit 'n voorzet van BI. Wit's rechtsbuiten scoort de linksbinnen onhoudbaar ftr. 3. Met 'n keurig schot maakt BI. Wit -nr. 4. Met 4—1 komt 't einde. Ajax 7 deed uitstekend werk door 't nog ongeslagen S.D.S. 2 met 'n 41 nederlaag naar huis te zenden. Ons zevende is door deze overwinning 't eerste elftal, dat 'n werkelijken voorsprong heeft. De wedstrijd zelf had 'n regelmatig verloop. Onze jongens waren tech nisch stuk voor stuk beter. D. v. Gelderen stuwde den aanval keer op keer op 't S.D.S.-doel en spoedig maakte Mikkelsen nr. 1. Na 'n benauwd moment voor ons doel, scoort v. Dam met 'n goed gericht schot nr. 2. Na de rust wil 't aanvankelijk niet lukken, 'n Inzet van v. Dam uit 'n voorzet van Baars wordt door den S.D.S.-doelman gestopt. Diverse mooie voorzetten van Baars blijven onbenut, 'n Penalty tegen D.S.S. wordt tegen de lat geschoten. Mikkelsen laveert dan door de S.D.S.- achterhoede en scoort nr. 3. v. Dam maakt dan 't

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 3