luliersbreesfraaf 24 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Depöt Borsalino Hoeden ENGELSGHE WOELEN VESTEN. Depot Nicholson Raincoats ENGELSGHE FLANEL OVERHEMDEN V" 158 en ongetwijfeld nog met hart en ziel bij de rood-witte kleuren. Vrijdag 19 December. Ten zeerste gedupeerd door plotselinge overkomst zakenvriend uit Londen, dewelke Kerstmis in Holland doorbrengende. En hierdoor onmo gelijk naar clubavond teneinde beslag te kunnen leggen op z.g. grof wild Doch Vertrouw minstens 100 Ajacie- den om de biljarts en de avond als altijd welgeslaagd. Een uitnoodiging van Koolhaas mede te gaan naar H.B.S.-veteranen, doch reeds enkele dagen eenige last van spit, waardoor behandelingen met Sloan aange wend, dewelke tot heden reeds goede resultaten afge worpen. Evenwel de spit zeer eigenaardig, daar niet on mogelijk deze morgenochtend weer opgekomen en dus toezegging onder voorbehoud aan 23003. Zaterdag 20 December. Bleek mij heden in de Meer dat Jan de Natris helaas morgen niet mede naar H.B.S. Zijn vrouw n.l. voor enkele- dagen geopereerd en toe stand van Mevrouw uitstekend. Doch Jan natuurlijk morgen niet van plan tq spelen en bij vrouwlief op visite in het Ziekenhuis, Verder Hamel nog met de keel sukkelende, zoodat rrjorgen wederom een rits reserves. De voorhoede fhans ten Have, Iseger, Rutte, Volkers en Brokmann en iets heel anders dan tegen H.V.V., waarbij wij als forwards: de Natris, v. Kol, Geudeker, Volkers en Hamel. En hiermede wet bewezen wij spelers bij de vleet. Zondag 21 December. Vanmorgen reeds vroeg op Houtrust. Hier een zeer vriendelijke ontmoeting gezien tusschen H.B.S. en Ajax veteranen. De Hagenaars met 21 gewonnen. De besteman van het veld onomstoo- telijk Jan de Boer, dewelke linkshalf in ons elftal. ZEd. zeer zeker in staat in het tweede of derde te spelen en begrijp de 6 B'ers met: Jan in hun knollentuin. Des middags een miserabele wedstrijd, waaraan een groot deel van het Haagsche publiek de schuld door ophitsend geloei. En wij het steeds als eerste vereischte beschouwd als gastheeren er voor te. zorgen de toeschouwers zich beleefd tegenover de gasten te gedragen. Doch hier God's water maar over God's akker laten loopen en de H.B.S.'ers geen enkele maatregel getroffen de hou ding van publiek te veranderen. En voor dit alles onzen vriendelijken dank en tot 'wèderdienst bereid. Maandag 22 December^ Het Handelsblad een goed verhaal van het gebeurde, in den Haag. En vertrouw spelers en rechtsprekers, voortaan ongemoeid gelaten door het rapaille, dat beter met de sabel uiteengejaagd dan een dergelijk optreden getolereerd gelaten. Bij den barbier van Til in de Spuistraat van der Lee, dewelke volgens de Telegraaf gisteren ter gelegenheid van recep tie Brab. Voetbal-Bond den A.V.B. vertegenwoordigd. Doch v. d. Lee mij verteld dit bericht geen steek te hou den en ZEd. hier Volks-Voetbal-Bond vertegenwoordigd. Scheidsrechter v. d. Lee als steeds vrijgevig terwijl ZEd. blijkbaar nog in feeststemming, daar mij 1 friction Mille fleurs op haar-restanten doen uitgieten. Dincdag 23 December. Vandaag Jan de Natris aan de telefoon en direct bij ZEd. navraag naar toestand vrouw, bleek mij Mevrouw reeds morgen weer naar huis vervoerd en dus gelukkig met Kerstmis weer thuis, daar operatie zeer goed gelukt, waarmede de Natris geluk gewenscht. Met scheidsrechter Hauber in lijn 3 en deze mij medegedeeld de Rotterdamsche scheidsrech ters Zondag in het veld op het Ajax-terrein tegen Amster- damsche collega's en vermoed bij dit samentreffen geen scheidsrechter noodig, daar overtreden der spelregels buitengesloten. Het weer sinds gisteren killer en vorst in de lucht, zoodat niet onmogelijk met Kerstmis de velden hard als een bikkel. Woensdag 24 December. Gisterenavond in de Kroniek verslag H.B.S.—Ajax en hierin de verslaggever bericht gelanceerd de Ajax-grensrechter het veld ingeloo- pen en getracht onze spelers over te halen het spel te staken. Doch juist het tegenovergestelde het geval, daar captain de Kruijff Grootmeijer om advies gevraagd tijdens ongeval Crompvoets en onze secretaris met klem op doorspelen aangedrongen. Tijdens ongeval Cromp voets door Ajax-grensrechter verschillende belhamels uit het publiek aan H.B.S.-bestuur aangewezen en op verwij dering aangedrongen. En werkte dit als roode lap op een stier, zcodat Grootmeijer het raadzaam geacht taak van v. Zwieteren niet noodeloos te verzwaren en grensrechterschap aan Jan de Boer over te dragen. Dit iets heel anders en met practische zienswijze van onzen man volkomen eens. Donderdag 25 December. Mij om twee uur in het Sta dion laten aandienen en hoffelijk door Seylhouwef c.s. een plaats in een der loges aangeboden. Het weer allerbelabberst en speet het mij voor Blauw-Wit slechts een duizend toeschouwers aanwezig, daar onze vrien den zeker beter verdiend bij het arrangeeren dezer be langrijke ontmoeting. Blauw-Wit 1M uur in de meerder- NAAST THEATER TÜ8CHINSKI Telefoon 37^24 -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2