154 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX VAN DE AJAX OUWELUI. Daar wij ditmaal weinig tijd hebben voor een flink artikel, vermelden we slechts dat we zooals de lezers(essen) kunnen zien nog onge slagen aan de spits gaan. Hieronder den stand in de Reserve 2e kl. A. 1 Ajax 6B 7 5 2 0 12 18-4 1.71 2 Rodi II 7 5 0 2 10 25-18 1.43 3 Z.R.C. II 7 4 1 2 9 18-9 1.29 4 W.M.S. II 6 3 1 2 7 22-17 1.17 5 Z.S.Q.O. II 6 2 0 4 4 16-17 0.67 6 Watergr. IV. 7 2 0 5 4 7-32 0.56 7 D.S.V. II 4 1 0 3 2 14-11 0.50 8 Volewijkers II 6 1 0 5 2 7-13 0.34 WIMA. Herhaaldelijk tracht het N.O.C.-bestuur de Nederlandsche sportliefhebbers op te wekken reeds thans propaganda te maken voor de in 1928 te Amsterdam te houden IXe Olympiade. Het Bestuur der Vereeniging van Oud- Scholieren der le H.B-S. met 3-j.c. N.I.O. te Amsterdam heeft besloten, om in de jaren die ons nog scheiden van 1928 onze jaarlijksche feestavond te geven ten bate van het N.O.C. Daar er ongetwijfeld velen van U zullen zijn die met bovenstaand plan sympathiseeren, hoop ik dat alle Ajax-leden zullen zeggen: „We gaan Zaterdag 24 Januari 1925 naar het groote soirée van N.I.O in het Feestgebouw „Bellevue" (ingang Leidschekade). Bal onder leiding van den heer J. R. van Hinte. Kaarten verkrijgbaar (desgewenscht wor den kaarten op aanvrage toegezonden) ad 1.50 (inclusief sted. belasting) aan onder staande adressen. Namens het N.I.O.-Bestuur: Ch. H. STAPPER, Gerard Doustraat 56. ED. BAARS, Reinwardtstraat 14. r~~ collega onder wil doen. Voor de rust weten wij echter toch de leiding te nemen, wanneer onze rechtshalf den bal van de Wit toegespeeld krijgt en deze, voordat de verdediging van W. er op bedacht is, aan v. d. Vlis overgeeft, welke goed vöorzet, terwijl één der W.F.C.- backs den bal kalm in het doel deponeert. Rust 10. Na de rust zijn wij het meest in den aanval, doch onze linkervleugel heeft het tegen de verdediging van W. zwaar te verantwoorden, daar deze nog al erg forsch speelde. De rechtshalf en rechtsback (Dempsey 2) ont vangen dan ook kort achter elkaar twee waarschuwin gen. Het spel wordt steeds forscher, waar de referee niet streng genoeg tegen optrad, en alle spelers zijn dan ook blij als zij de kleedkamer kunnen opzoeken. H WATT. Ajax 6BRodi 2. 31. Volewijcker IIAjax 6 B. 02. Ajax 6BWatergraafsmeer 4. 20. ConcordiaAjax Veteranen (A). Deze wedstrijd werd in een Siberische koude, o ironie, naast 't Schinkelbad gespeeld. Tegen het nog ongeslagen Concordia stelde de ruïne zich als volgt op: Ziegler, Goossen, Keesing, Oudheusden, Jan Schoevaart, Lucas, Wesling, Roodenburg, Tump, Wintershoven, Alofs. Begeleid door 'n schare van 4 enthousiasten (waar onder Rutte, die ons de kunst kwam afsnoepen), 2 inval lers en grensrechter Thümann hadden we op 't harde, gladde veld, met de laagstaande zon tegen, het eerste kwartier moeite om ons staande te houden tegen den Conc.-aanval. Nadat Tump ons. met een voor-historisch punt de leiding had gegeven ging het echter gesmeerd en door 'n hattrick van Wintershoven hadden we met de rust 'n veilige 40 leiding. Na de thee maakte Conc. een schitterend doelpunt, dat jammer genoeg off side bleek. In volslagen duis ternis kwam het eind met 51, waardoor de veteranen nu aan het hoofd gaan van de Zaterdagmiddag-compe titie met 4 gesp., 3 gew., 1 verl., 15 voor, 6 tegen. Als ware veteranen streden we alsof we afstamden van Richard Leeuwenhart en als we zóó doorgaan dagen we binnenkort het eerste uit! Wij mannen kennen geen vrees!! En zeker niet nu Alofs, met Indisch verlof in Holland, in onze schare is opgenomen. Keep steady, en laat ons wederom kampioen worden; dat zijn we ver plicht aan Ajax, en aan onze vrouwen en kinderen. X. X. v»/ i AaN DE NEDERLANDnCHE j vjr SPORTLIEFHEBBERS. j t.F VERRE VRIENDEN. j Somtijds duikt in de pers een bericht op over onze oude Ajax-vrienden. Ditmaal lezen wij in een in Rangoon verschijnend blad o.m. iets over onzen naar Engelsch- Indië vertrokken linksbuiten Maasen, die het spel nog lang niet verleerd schijnt: De „Gymkhana" (een der sterkste Britsch-Indische clubs, die bij hooge uitzondering een vreemdeling in hun

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6