CLUBNIEUWS IV A. F. C. AJAX 151 r belangrijks op ons veld. Magyar Test namelijk het beste voetbal van Oostenrijk-Hongarije en ongetwijfeld hier van veel te leeren. En het onderhoud eergisteren op het beursbankje dus wel belangrijk. Vrijdag 5 December. Boterletterdag doch de drukte in de stad m.i. niet bijzonder en publiek niet koop krachtig. Niettemin 15.voor verschillende geschen ken uitgetrokken en belast en beladen naar huis daar met veel beleid de cadeaux uitgezocht. Bleek mij ook gisteren Bestuursvergadering in het teeken van St. Nicolaas. Zelfs Oudheusden tijdens vergadering groote boterletter A uit actetasch en deze gezamenlijk doen verorberen, hetgeen pleitend voor „vreedzame" behandeling der Ajax-zaken. Doch helaas enkele Ajax- leden ter vergadering uitgenoodigd, dewelke in strijd ge handeld met reglementen en door president Egeman hierover onderhouden. Zaterdag 6 December. Bleek heden alle veteranen- matches uitgesteld tot medio.Januari, in verband vroeg tijdig invallende duisternis. Mitsdien verstoken van oude Heerenwedstrijd. Slechte berichten voor morgen. De Kruyff namelijk ongesteld en Brokmann eveneens nog niet in het veld. Nu van Kol achter en Iseger resp. Rutte in de voorhoede terwijl Rijnders in de halflinie. Hierdoor veel jong bloed in de ploeg en Racing ons nog lang niet aan den zegewagen gebonden. Enkele pessi misten aan de telefoon dewelke nuttige wenken inzake opstelling, doch Elftal-Commissie deze tips niet noodig daar opstelling definitief. Zondag 7 December. Een wonderlijke dag! Alle Ajax- elftallen in N.V.B. spelende gewonnen. R.C.H. 1—Ajax I: 0—5; Ajax II—Z.F.C. II; 3—0; Ajax III—W.F.C. II: 1—0; Hercules IIIAjax IV: 05. En zoodoende 14 goals voor en geen der tegenstanders een doelpunt gescoord. Ons eerste elftal plotseling weer in the running voor eerste plaats vooral daar Stormvogels tegen H.B.S. een puntje verspeeld. Vanavond hierover vroolijke stemming. Theo Brokmann in extase en van plan laatste voet aan het werk mede te zetten en Zondag linksbinnen tegen Stormvogels. Een extra borrel gedronken op Frans Rutte, dewelke heden 4 goals doch 1 offside, niettemin zijden pet eerlijk verdiend. Maandag 8 December. Gisterenavond laat thuis daar bij Ajacied op visite. En hier Radio-berichten. O.m. mooi concert uit Londen, doch om 9XA uur diverse uitslagen door het luchtruim. Vooral het bericht Racing Club HaarlemAjax 05 rtiijn borst doen kloppen en onge twijfeld vele Radionisten finaal paf aan het toestel. Voorzie binnen enkele jaren op ieder sportterrein groot Radio-ontvangstation. En bij ieder doelpunt door eerste klasse club gescoord hierover Radio-bericht per loud speaker. Dinsdag 9 December. De Sportkroniek veel lof over onze prestaties tegen R.C.H. En aan het hoofd van deze courant een kort maar krachtig artikel van Jaap Moor man over 35 jarig bestaan van N.V.B. ZEd. hier de puntjes als gewoonlijk boven op de i en in weinig woor- den heel veel gezegd. In Jubileum-krant van A.V.V.B. onze redacteur Grootmeijer aan het woord en ZEd. blijkbaar niet van zins z'n vingers te branden en er aardig om heen gepraat. O.a. niets over eventueele fusie A.V.B., A.V.V.B., A.K.V.B. welke m.i. zeer noodig tot heil der Amsterdamsche voetbalgemeenschap. Het weer be duidend veranderd en eenige kans op sneeuwval doch hoop deze eerst na AjaxStormpietjes op a.s. Zondag. Woensdag 10 December. Met Slikkerveer, secretaris van de Stormvogels, vandaag te Haarlem in het Stations koffiehuis. ZEd. blijkbaar niet geheel gerust op den uit slag en eenigszins nerveus de koffie genuttigd. Deze Heer mij verteld de Stormvogels met een extra trein naar Amsterdam en dus Hónderden supporters op het veld. Hem in vertrouwen medegedeeld a.s. Zondag Ajax au grand complet, doch hedenavond de teleurstellende tijding Edward Hamel met keelontsteking onder de dekens. En hoop deze speler a.s. Zondag voldoende ge saneerd om rood-witte trui aan te trekken. Donderdag 11 December. Vanavond mijn smoking doen oppersen door moeder de vrouw, daar van plan morgen een dansje. Volgens Jan Schoevaart wij de be schikking over een juweel van een Jazz-band namelijk •de V.V.V.-A.F.C. band, dewelke wereldberoemd. Al bij voorbaat verheugd morgen wij wederom dames Lona Ziegeler en Edelenbosch te hooren, dewelke stemmen als nachtegalen. Doch niet het minst over optreden Vons Pelser, dewelke vorig seizoen clou van den avond en ZEd. bij open doek hartelijk toegejuicht. En hoop ZEd. weer Hittepetit brengende, hetgeen een glanspunt van zijn repertoire. Vrijdag 12 December. De Magyar Test heden tele grafisch bericht de toer naar West-Europa niet moge lijk, daar Bruxelles te elfder ure afgeseind. En de Hon garen niet verder dan tot Elberfeld na eerst matches in Zuid-Duitschland gespeeld te hebben. Dit voor Be stuur zeer onaangename tijding. Doch Egeman c.s. getroost door er op te wijzen het met Kerstmis mis schien hondenweer en in dit geval groote fïnantieele strop bespaard gebleven. Zaterdag 13 December. De Feestelijke Clubavond in alle opzichten geslaagd en Jan Schoevaart wel eer ingelegd met zijn werk. Jan Alandt c.s. met de Jazz Band reuzensucces. Voor elck wat wils daar goochelen en voordrachten elkander afwisselend. Door St. Nicolaas Cluwen en zwarte Piet Swynenburg de zaak opgeluis terd en internationals Volkers en Natris leuke herin nering aangeboden. Een echte Ajax-avond en zeer vol daan tegen "één uur huiswaarts gekeerd. Zondag 14 September. Mij reeds gisterenavond be kend N.V.B. en A.V.B. geheele programma stopgezet En hierdoor duizenden guldens aan telegrammen en noodeloós reizen uitgewonnen. Een en ander wel wijs beleid van de Bonden. Voor Ajax intusschen groote strop daar belang bij AjaxStormvogels een volgende maal waarschijnlijk ingeboet. Dies heden geen voetbal en rustig bij den haard dit dagboekje beëindigd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3