\r~ 150 KRONIEK. „De theoretische beschouwingen van Rey nolds in onze krant hebben hunne vruchten reeds afgeworpen", schreven wij in ons laatste nummer naar aanleiding van ons spel tegen V.O.C., waarbij wij zelfs met 32 in de min derheid bleven. Ook in den üitwedstrijd tegen R.C.H. bleek dat ons elftal niet van plan is zich zonder meer gewonnen te geven. De E.C. had op advies van de Kruijff den linksbinnen van Kol naar achteren gedirigeerd. Verder speelde Rijnders spil, Henk linkshalf, Iseger linksbin nen en Rutte centervoor. Met dit door elkaar gegooid elftal moesten wij R.C.H. te Haarlem bevechten, wat onbegonnen werk heette. Wij vermeldden echter reeds eerder dat onze re serves stuk voor stuk hun plaats in het eerste waard zijn. Rutte leverde even het bewijs door 4 (zegge vier) goals te maken, w.o. helaas een buitenspelpunt. De twee andere doelpunten maakte Jan de Natris, die herboren bleek en een zeer fraaie match speelde en Volkers die een slecht verwerkt schot tot doelpunt om zette. Ook Hamel was er dezen middag weer echt in en speelde onberispelijk op de rechts buitenplaats. Wij waren bijna voortdurend in de meerderheid, daar zoowel verdediging als middenlinie keurig op dreef waren. Jan van Heeswijk in het doel heeft eveneens prachtig werk verricht en blijkt een goed op volger voor de Boer, hetgeen heel wat zeggen wil. Waar wij a.s. Zondag Theo Brokmann tegen H.B.S. in het veld zullen zien, hopen we 't beste Dagboek van een voetballer j «f V Depót Depót Bopsalino Hoeden r5^ Nicholson Raincoats ENGELSCHE Reguliersbreestraaf 24 ENGELSCHE WOELEN VESTEN. FLANEL OVERHEMDEN -4 R.C.H. met 50 verpletterd. Maandag 1 December. Vanavond naar Hollandais, Leidscheplein. Mij namelijk bekend heden vergadering Feestcommissie en dit voor onze lezers dankbaar onderwerp. De Heeren thans het schema in elkander en o.a. Receptie, Cabaret, Bierjool, Reunistendiner, eere en gecostumeerde wedstrijden enz. M.i. het plan thans goed in elkaar, tenminste op papier en vertrouw in Maart op waardige wijze 25 jarig bestaan herdacht. Voor adspiranten aangename tijding men principieel besloten kleine adsp. tour te maken bijv. naar Arnhem en het feest dus zoowel voor oud als voor jong-Ajax. Dinsdag 2 December. Vandaag in Amerikaansche Lunchroom geluncht en hier voorgesteld aan Hongaar, namens Cechylwitsch en deze zeer goed met Hon- gaarsch voetbal op de hoogte. Deze mij echter te hoog aangeslagen daar ZEd. van meening met mij iets te arrangeeren en dies hem naar Egeman en Co. ter beurze verwezen. Laat-beurs nog Egeman en Grootmeijer op het beursbankje en de Heeren blijkbaar zeer interessante bespreking, daar bij mijn komst plotseling van onder werp afgestapt en over koetjes en kalfjes gesproken. Doch dit mij niet ontgaan, alhoewel te veel gentleman, hiervan iets te doen blijken. Woensdag 3 December. Vanmiddag in de soos Biscuit mij bekend gemaakt aan enkele studenten o.m. Hartogh, med. cand. En deze Heeren een aardig plan, n.l. het Rugby-spel wederom ingang te doen vinden. De Heeren mij hun plannen ontvouwd en bleek mij veel goeds in het ontwerp. Deze studs het idee opgevat Ajax-leden met Rugby bekend te maken. Mij vroeger met dit spel enkele malen onledig gehouden in tijd van Afrikaansche studenten en hieraan de beste herinneringen. De Heeren hun idee schriftelijk aan het Bestuur uiteen te zetten en niet onwaarschijnlijk ook deze tak van sport in afzienbaren tijd in Ajax te beoefenen. Donderdag 4 December. Heden bestuursbijeenkomst en om half twaalf nog even de telefoon van den haak. En bleek mij verschillende nieuwtjes. Het voornaamste ons Bestuur er in geslaagd onderhandelingen te openen met M. T. K. uit Budapest. Ons Bestuur de lucht er van deze Heeren naar Noord-Europa en dies onmiddellijk verbinding gezocht. Thans lang niet onmogelijk dit team in Holland tegen Ajax en zoo ja inderdaad iets zeer NAAST THEATER TUSCHINSKI Telefoon 37324.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2