f7' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 147 ==Al retisch bekijken en dat is trouwens reeds meer in ons blad gedaan, O.a. door Mr. Reynolds. Dat de theorie in de praktijk niet altijd toegepast kan worden geef ik toe, doch daarom heeft theoretiseeren af en toe toch wel z'n nut. 't Zal mij benieuwen wat voor repliek ik daarop krijg! Adé. Vj/. E E Ajax: 3—Hollandia 2. I Om ruim 2 uur stellen wij ons met de volgende opstel ling op: de Bruyn, Kuypers, de Wit, de Vlieger, Smit, Burk, v. d. Berg, v. Deyck, Jurriaans, Brink, v. d. Vlis. Hollandia wint den toss en wenscht eerst met de zon mede te spelen. De eerste aanvallen zijn voor de be zoekers, doch langzamerhand weten wij het spel te ver plaatsen, zoodat de keeper van H. in actie moet komen. Voorloopig weet hij zijn doel voor doorboring te behoe den, totdat Brink te dicht bij hem komt om nog te kun nen missen. H. speelt, niet ontmoedigd, verder en het gelukt den linksbinnen bijna om gelijk te maken, doch zijn schot gaat net naast. Het veld is te hard om goede bal-controle te hebben, waar beide partijen dan ook veel last van ondervinden. Voor de rust weten wij onzen voorsprong nog te vergrooten, wanneer v. Deyck den bal voor Jurriaans zijn voeten geeft, welke zich geen oogenblik bedenkt. Rust 20. Na de rust is H. het eerste kwartier in de meerderheid, doch begaat de fout ons in te willen sluiten. Langzamer hand weten wij ons echter los te werken, en wordt v. d. Vlis ook eens aan het werk gezet. Hij heeft aan den rechtshalf van H. een kwade tegenstander, doch daar v. d. Vlis goed volhoudt weet hij toch eenige corner- ballen te forceeren, welke onberispelijk worden geno men. Als iedereen denkt, dat de stand wel zoo zal blij ven, is het Brink die er anders over denkt en den stand met een goed schot op 30 brengt. Kort daarop fluit de scheidsrechter einde, die uitstekend voldeed. Yi WATT. Ajax 3R.C.H. 2. Wij verschijnen met dezelfde opstelling als tegen Holl. 2, alleen speelt voor v. Deyck, Ingenbleek mede. R.C.H. trapt tegen den wind in af en onderneemt direct eenige aanvallen, welke voorloopig echter nog geen resultaat opleveren. Langzamerhand weten wij ons los te werken, maar de verdediging van de R.C.H. is in goede conditie. Wij weten toch de leiding te nemen, wanneer Ingenbleek van een misverstand van den linksback en den keeper weet te profiteeren door met een goed schot te doel punten. Aangemoedigd door dit succes blijven wij nog in de meerderheid, doch kunnen dit niet meer in doel punten uitdrukken, hoewel een mooi schot van Jurriaans dat net over ging en een schot van Brink tegen den paal beter lot verdiend hadden. R.C.H. weet voor de rust nog gelijk te maken, wanneer de Bruyn een bal verkeerd beoordeelt en de linksbuiten den bal inkopt. Kuypers wordt even hierna geblesseerd. Rust 11. De eerste tien minuten na de rust behouden wij de overhand. Vlieger krijgt dan door eigen schuld, aan gezien hij wel wat te ruw speelde, een trap, doch aangezien onze reserve, die geen idee had om grens rechter te zijn en den wedstrijd zeker niet interessant genoeg vond, verdwenen was, bleven beide geblesseer den maar wat meehuppelen. De linksbinnen van R.C.H. krijgt hierdoor wat meer vrij spel en weet dan ook kort achter elkaar 2 maal te doelpunten. R.C.H. weet dezen voorsprong te behouden en als de scheidsrechter, die goed voldeed, het einde aankondigt, hebben wij met 31 verloren. De Wit speelde een goede partij, terwijl de Bruyn zijn dag niet had. Na afloop was de stemming down, want „we hadden nog zoo'n aardig kansje". H WATT. Stemming Kascommissie-lid de Munnik-de Smit. Alle leden hebben thans gelegenheid gehad hun stem uit te brengen, behalve enkele spelers uit Ajax II en III. Deze ontvangen een dezer dagen een stembiljet, dat men vóór 15 dezer moet inzenden aan den Heer W. F. Egeman, Middenweg 74, A'dam. Op 15 dezer wordt de totaaluitslag bekend gemaakt. M. Schetters. Tot ons leedwezen is de Heer Schetters in het ziekenhuis opgenomen. Wij wenschen hem een spoedig en volledig herstel. Clubbericht. A.s. Zaterdag 2.30 uur Kruislaan I, Ajax-Veteranen—Roeiver.-Am- stel. A.s. Zondag: R.C.H. 1 Ajax 1 te Haarlem; Ajax 2—Z.F.C. 2, 2 uur Middenweg IAjax 3 - W.F.C. 2, 2 uur, Kruislaan IHercules 3— Ajax 4, 2 uur te Utrecht; Tavenu 2—Ajax 5, 2 uur; Ajax 6—Spar- taa- 4, 2 uur, Ned. Bank; Ajax 7—Swift 3, 2 uur, Middenweg II; T.M.S. 2-Ajax 8, 11.30 uur. Ajax A-jun. A. F. C.-dito, 11 uur, Kruislaan 1; Ajax B-jun.Hertus- dito, 11 uur, Kruislaan II. Ajax B-adsp.-R.O.D.I.-adsp-, 11 uur, Ned. Bank. Ledenlijst: Aangenomen als onderst, lid: D. Klopper, 3e Ooster- parkstr, 140, Alhier; als w.l.H. B. Deen; als adsp. lid: H. F. Bar telsman, W. N. Hoogland, Th. de Groot, B. Paulus. Bedankt als o.l.: L. A. S. Hageman Jr., W. Olivier, K. Gomes, F. R. Schweppe. Afgevoerd als lid: C. L. Bolwidt, B. Wursten,F. v. Son, J. Schweppe, A. Mol, E. de Keijzer, E. E. Hulsebos, K. Gomes, J. J. v. Oorschot, J. C. v. Willigen, A. Velzing. Als adsp. lid: H. C.' Keja, B. Beumer, J. Burgers, A. Vosman. Cand. gesteld: als w.l.: G. W. Ilkema, Ferd. Bolstraat 63 3e etage, gaf zich op; als adsp. lid: J. L. Vos, Lampongstraat 20 3e etage door Joop Martens en Vunderink; als w.l.: W. Grobben, 2e Atjehstraat 10 huis door v. d. Toorren en onderget. Amstelveenscheweg 65. Tel. 25005. J. J. GROOTMEIJER, Secr. Correspondentie. Verschillende inzenders. Geen ruimte daar overvloed van copy. Hartelijk dank. Blijven ons aanbevelen. (Redactie).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7