CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 146 Reeds spoedig was 'n 30 voorsprong verkregen. Enkele T.O.S. uitvallen werden door Langenhof onschadelijk gemaakt, 'n Penalty wordt door ons gemist. Nog voor rust wordt nr. 4 gemaakt en direct na rust nr. 5. Dan komt T.O.S. in den aanval, en ons doel ondergaat 'n bekogeling, echter zonder resultaat. Ook onze voorhoede kan het doel niet meer vinden. Kermer's schot springt eens van den onderkant van de lat weer terug. Einde 5—0. Ajax VII speelde in de afgeloopen periode 3 maal. Twee wedstrijden werden gewonnen en een verloren. Tegen S.D.S. waren aan den zuidelijken wandelweg slechts 9 spelers present. Het werd dan ook een wan hopige strijd voor onze jongens. Tot kort voor tijd ston den wij nog slechts met 10 achter, toen kwam echter de inzinking en scoorde S.D.S. nog 2 maal. Wat ons in dezen wedstrijd goed deed was het hardnekkig vol houden van onze boys, waarvoor we hun hier gaarne 'n woord van hulde brengen. We namen na afloop van dezen wedstrijd dadelijk het besluit van de eerstvol gende gelegenheid gebruik te maken, en gingen dies de week daarop een kijkje nemen bij Ajax VIIO M.S. II. We hebben in dezen wedstrijd kunnen genieten van goed Voorhoede-spel. Vooral v. Klaarbergen speelde 'n prima partij als linksbuiten, gaf gevaarlijke voorzetten en schoot af en toe raak op doel. Wat den wedstrijd zelf betreft, het volgende: De eerste aanvallen zijn voor Ö.M.S. Een race op doel van v. Klaarbergen wordt ongeoorloofd onderbroken. De toegestane penalty wordt door captain Visser onberispelijk benut. Weldra volgen twee fraaie doelpunten resp. van v. Klaarbergen en v. Dam. Met 30 wordt gedraaid. Direct na de her vatting scoort v. Dam na goed samenspel nr. 4. Mikkel- sen scoort nr. 5. Baars gaat „steigerende" langs 't lijntje, 'n voorzet volgt en Hof maakt nr. 6, v. Klaar bergen scoort na keurig solospel nr. 7. O.M.S. weet kort voor tijd nog de eer te redden. Einde 71. Zondag j.l. werd T.O.Q. III met 32 geklopt. Voor rust wilde het niet vlotten en met 01 werd gedraaid. Na de thee kwamen onze jongens op dreef. v. Dam scoort, ondanks verschillende pogingen om hem van de sokken te loopen, keurig den gelijkmaker 11. T.O.G. III kan het tempo dan niet meer volhouden. Baars en Hof scoren nr. 2 en 3. Uit 'n penalty scoort T.O.G. tegen, zoodat 't einde met 'n 32 overwinning voor ons kranig zevende komt. Ajax VIII behaalde twee overwinningen en moest een maal het onderspit delven. Van E.D.W. werd met 05 verloren in een wedstrijd op 'n keihard veld gespeeld. Den volgenden Zondag werd N.F.C. II met 4—2 geklopt. N.F.C. nam hier de leiding en wist deze zelfs nog te vergrooten 02. v. Loo verkleint dan den achterstand 12. Na rust krijgt Ajax wind mee. Vrij lang duurt het voor de gelijkmaker komt, door Mosman gefabri ceerd. Dan is het ook met N.F.C. gedaan; v. Loo en Beek bezorgen ons de overwinning. Zondag j.l. werd Fred. Hendrik II met 30 geklopt. We kunnen dus over ons achtste tevreden zijn. De A jun. zorgden voor korfbalcijfers, met 150 werd D.W.V. in Nieuwendam gekraakt. Germaan moest met 02 onze meerderheid erkennen. Deze wedstrijd werd door ons met 10 man gespeeld. Vooral de vleugelspelers en speciaal Hali hebben uit stekend gespeeld. Zondag j.l. zou de „Big Match" plaats vinden tegen de Blauw Wit A jun. Om WVz uur was er echter noch veld noch scheidsrechter disponibel. Zeer terecht gaf captain Westrik dan ook order tot inrukken. Eenige Blauw Wit-jongelingen vonden dit niet sportief en von den daarin steun bij een onzer spelers. Westrik liet zich echter door 't gezwam in de ruimte niet van de wijs brengen en bleef bij z'n besluit, zoodat we dezen be langrijken wedstrijd nog in petto houden. De B jun. blijven verliezen; tegen Volewyckers was de stand reeds met rust 04 in ons nadeel. Na rust ging het iets beter, beide partijen scoorden nog één maal, zoodat met 15 onze jongens huistoe konden gaan. Een vrijwel getrouwe copie van dezen wedstrijd werd tegen de BI. Wit B jun. vertoond. Ook hier had de tegen partij vrij spoedig met 40 de leiding. Maar hier ging het na rust beter en begon Ajax met 2 maal tegen te scoren (24). Blauw Wit maakt dan 25, doch onze jongens vinden nog eenmaal 't net. Met 35 kwam 't einde. De A adspiranten verbeterden hun positie door drie fraaie overwinningen, waarvan vooral die op Z.F.C. A, nog wel in Zaandam gespeeld, van groote beteekenis is. Dat Z.F.C. niet voor de poes is, blijkt wel uit 't gelijke spel Zondag j.l. tegen Blauw Wit A. Hierdoor werd Blauw Wit's voorsprong tot 1 punt gereduceerd. Be halve de fraaie 41 overwinning op Z.F.C. vallen nog 'n 70 overwinning op D.E.O. en 'n 41 overwinning op D.W.S. A. te vermelden. Waarschijnlijk zal de Heer Koolhaas elders in dit nummer op de Zaansche zege terugkomen. (Geen ruimte. Red.) De B adspiranten zijn eveneens op 't kampioenspad. Met 90 werd W.M.S. ingemaakt en met 20 moest Zeeburgia de puntjes afstaan. Bravo! Het gemiddelde resultaat van al de wedstrijden welke wij hier opgesomd hebben is vrij gunstig. Van de 18 gespeelde wedstrijden werden er 13 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 4 verloren. Percentsgewijs 75 van de puntjes binnen. Wé zouden hiermee kunnen eindigen, ware het niet dat we nog 'n appeltje te schillen hadden met onzen geachten Hoofdredacteur. We hadden n.l. in het vorige nummer diens meening gevraagd over 'n spelregel-geval en daarbij onze opvatting te kennen gegeven. U wil 'n practisch vraagstuk theoretisch oplossen, zegt de redactie. Dat is onze bedoeling evenwel niet geweest; we wilden alleen 'n practisch voorkomend geval theo-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6