CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A.V.B. KRABBELS. 145 andering aan te brengen. Verder nog commentaar over voorhoede in 's Hage en Commissie van oordeel thans enkele ingrijpende wijzigingen, waarmede het volmaakt eens. Dinsdag 25 November. Mij bekend de Heer Mühlhaus, dewelke adverteerder in onze courant, thans leverancier van prachtige manchetknoopen, in vorm Ajax-insigne. En ZEd. mij reeds enkelen getoond dewelke voor St. Nicolaasgeschenk bestemd. De knoopen zeer fraai van uitvoering en direct een paar besteld. Komt mij verder voor de leden nog te veel zonder clubinsigne op de borst en nogmaals in herinnering Koolhaas deze insignes in verkoop. Hedenavond de Elftalcommissie ter ver gadering bij Doon doch vergadering tegen middernacht nog niet geëindigd en dies met lijn 9 WYi uur bed- waarts zonder eenige details. Woensdag 26 November. Vanmiddag onze penning meester in lijn 2. En ZEd. gisteren ter conferentie met belanghebbenden inzake Gouden Kruis-wedstrijden. Het plan dit jaar het Kruis in Seriewedstrijden te doen ver spelen. Eerste ronde met de Kerstdagen doch m.i. niet veel kans van slagen daar niet onmogelijk wij friendly games thuis. Bij den barbier van der Lee, dewelke j.l. Zondag match geleid in den Helder voor 5000 man publiek, v. d. Lee in de pauze door bioscoop-operateur gevraagd te poseeren, doch ZEd. geweigerd onder het motief hij gaarne persoonlijk aanwezig wanneer hij door het publiek uitgefloten. Donderdag 27 November. Vandaag enquête bij Elftal- Commissie hoe wij a.s. Zondag in het veld. Bleek mij de Commissie van oordeel Geudeker niet te kunnen handhaven en Rutte weer opgenomen. Deze laatste tegen V.V.A. II zeer productief en uitstekend gespeeld. Voor zaken naar Rotterdam en Hans Wisbrun in 't Zuid. ZEd. mij weten te vertellen a.s. Zondag de V.O.C. ruïne naar Ajax veteranen in A'dam. En dit voor de oude Heeren zwaar programma, daar Zaterdag de Politie en Zondag daarop de V.O.C.'ers. In V.O.C. kringen men nog alle hoop laatste plaats te ontkomen en van harte met dezen wensch ingestemd. Vrijdag 28 November. Sinds enkele weken Biscuit niet ontmoet doch ZEd. heden op het Rokin tegen de botten geloopen. Naar Dam wandelende ZEd. gevraagd mij voor te mogen stellen aan onder-Directie Linoleum- huis o/h. Rokin. En trof in dezen de persoon van onzen reserve-kapitein André de Kruyff, dewelke thans uit bankzaken teruggetrokken en directie-staf zwaaiende in huis van linoleums en rubberbedekkingen voor vloeren. De Kruyff mij nog het een en ander over H.V.V.—Ajax verteld doch hiervoor slechts half oor daar oogen te kort ter bezichtiging van uiterst zorgzaam samenge stelde collectie linoleums etc. Zaterdag 29 November. Gisterenavond eerst zeer laat ter ruste, daar naar Clubavond, alwaar groote reünie. Met verschillende Heeren een onderhoud en wist men mij o.m. te vertellen Feyenoord ons gevraagd voor Kersttournooi. Dit tournement met de Kerstdagen op Spangen en reeds drie deelnemende clubs namelijk Ber- chem Sport uit Belg. eerste klasse, Sparta en Feyenoord. Ajax gevraagd als vierde club mede te doen doch de beslissing eerst a.s. Donderdag in Bestuursvergadering. Tenslotte nog kaartspel met enkele vaste klanten, o.m. Bogers, dewelke als steeds zeer fortuinlijk en ZEd. ten minste 0.40 gewonnen. Zondag 30 November. Vandaag alle kansen voor kampioenschap tegen V.O.C. vergooid door 32 neder laag en vermoed dit niet de laatste nederlaag. Ook in achterhoede groote gaten en van Prooye's club verdiend gewonnen. Nu wij toch aan kortste eind getrokken V.O.C.'ers van harte beterschap gewenscht en hoop deze van groc van kansje te zullen profiteeren. De stemming bij de Rotterdammers opperbest en dit niet het minst bij veteranen, dewelke van morgen met 20 door de Ajax-ruïne geklopt. Naar verluid de Rotterdammers in laatste jaren niet geslagen doch voor onze oude Heeren het hoofd moeten bukken. En dit ondanks absentie van Oudheusden, de Munnik en Keesing. I „Verplichte Training". Amice M. J. K. heeft mij in het vorige clubnieuws- nummer van repliek gediend en daar 22 regels aan besteed. In die 22 regels deelt M. J. K. o.a. mede, dat mijn optreden „schoolmeesterachtig" is en dat hij 10 jaar ervaring heeft. Wat M. J. K. echter tot mijn spijt Red.) niet doet, is mijn stelling „de beste speler in het hoogste elftal, onafhankelijk of hij traint of niet" aantasten. En deze stelling is m.i. juist. Dat in de praktijk juist de spelers die trainen dikwijls de besten zijn, doet aan mijn betoog als zoodanig niets af, integendeel, want als de E. C. die spelers kiest, doet ze dat niet om hun trainen, maar om hun spel. Ten slotte de bewering dat ik het M. J. K. kwalijk zou nemen dat hij het oefenen propageert. Wij hebben het door ons geschrevene nog eens aan dachtig overgelezen, doch hebben daaromtrent niets kunnen vinden .We zullen hiermede onze dupliek maar als geëindigd beschouwen en een begin maken met onze A.V.B.-kroniek. Ajax V klopte R.C.A. II in den polder met 51. Het smalle, hobbelige veld behoedde R.C.A. voor 'n nog verpletterender nederlaag. Zondag j.l. werd de strijd aangebonden tegen Neerlandia 3. Met een gebroken elftal kon ternauwernood gelijk gespeeld worden. Neerlandia nam de leiding na 20 min. spelens. Bijl maakte voor rust gelijk. Neerlandia hernam de leiding doch weer zorgde Bijl met 'n kogel voor den gelijkmaker. Neer landia komt dan gevaarlijk opzetten en niet zonder geluk weet onze achterhoede een nederlaag te voorkomen. Ajax VI behaalde een stevige overwinning op T.O.S. 2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5