\r CLUBNIEUWS DER A. F. G. AJAX 144 deze zeer in zijn wiek geschoten over bericht in het Sportblad. En ZEd. mij verteld het bericht van AZ ver zonnen en het idee voor hem geheel nieuw. Zondag 16 November. Het tyeer guur en kille Noor denwind. Dies mijn plan gewijzigd en met lijn 6 naar het Stadion. Simon Tump er in geslaagd Fons uit de van Wou te schaken per motorfiets. Met eenige invallers niet onverdienstelijke partij tegen Blauw Wit en onze tegenstanders een uiterst rtiasselrge 1—0 genoteerd. Doch Blauw Wit iets meer' fanatiek en hierdoor aan langste eind getrokken. Een paar duizend toeschouwers wegens het ongenietbare weer thuis gebleven en deze laatsten wel gelijk. Eerst na drie grocs langzaam ont dooid en neem mij voor bij dergelijke temperatuur voor taan naar Americain-Hötel in plaats van naar voetbal match. Maandag 17 November. Per expresse naar Zwolle voor zaken. En aan de lunch eenige Zwollenezen, dewelke mij herkend als trouw Ajax-supporter. Bleek mij Z.A.C. van plan op 25, 26 en 28 December een toer naar het Westen en de Heeren mij gevraagd hierover Willem Frederik c.s. te polsen. Vanavond hierover nog gebeld doch Egeman blijkbaar niet te warm voor een en ander en ZEd. mij geen toezegging voor arrange ment. Vandaag veel in den trein daar heden nog naar 's Gravenhage d'oorgespoord. Dinsdag 18 November. Gisterenavond naar 's Gravern- hage voor reportage belangrijke bokswedstrijden. En verschillende Amsterdamsche sportsmen rondom de touwen. O.m. Maarten Smit met de jongens en ook André de Kruijff in de zaal, dewelke blijkbaar groote voorstanders van deze sport. Het zeer te betreuren wij in Mokum geheel van deze wedstrijden verstoken daar voor enkele jaren belangstelling genoeg. In den trein verschillende verslagen over Blauw WitAjax door gesnuffeld en trof het mij, men unaniem van oordeel Ajax iets beter gespeeld ondanks overwinning van Schindeler c.s. Woensdag 19 November. Vanavond met belangstel ling het Sportblad opgeslagen. Doch Groothoff geen sylabe meer over kwestie UnitasAddicks. Verschil lende dagbladen bericht Sportblad stellig tegengespro ken en heden iets in het Sportblad daarover verwacht. Addicks heden hierover gebeld en deze heden den Haag aan de telefoon. Doch het Bondsbureau van dispensatie- aanvrage niets bekend en dies het geheele bericht een canard. Spijt mij dergelijke berichten te hooi en te gras neergeschreven daar dit voor betrokken speler zeer risquant. Persoonlijk hierover Oroöthoff niet te pakken gehad doch stel mij voor een dezer dagen ZEd. om nadere berichten te verzoeken. Donderdag 20 November. Hedenmiddag even bij Frans Schoevaart aangewipt op de. Ceintuurbaan en een kwartier over Ajax-zaken ejd. O.m. ZEd. mij enkele inlichtingen gegeven over- grootsche verlichting op de terreinen voor avond-training. Deze m.i. zeer practisch doch mogelijkheid over\yogen voor vaste aanleg, de welke echter op veld II te geschieden. Op mijne be kende bescheiden wijze Frans Schoevaart gecomplimen teerd over den smaak hoe alles in zijn zaak geëtaleerd en verzorgd. De keuze in allerhande electrische artikelen zeer groot. En m.i. diegenen, die iets ten geschenke te geven hebben op dit gebied, ook al met het oog op St. Nicolaas, een gang naar Ceintuurbaan zeer aan bevolen. Vrijdag 21 November. Vanavond naar de Club-soos en hier enkele Heeren gepolst over Kerstprogramma. Mij namelijk ter oore „Frisia" naar het Westen en gaarne tegen de Ajacieden in het veld. Doch Oudheusden mij op de thuisreis in vertrouwen verteld A. V. B. van plan Gouden Kruis met komende Kerstdagen te doen verspelen. Doch be twijfel Ajax' vroede varen hier ooren naar. Wij namelijk best een mooie match op ons veld noodig daar onze ground in laatste maanden niet verwend. Evenwel dit alles persoonlijke opinie daar in Bestuurszaken door mij nog niets te beweren en men mijn stem zeker niet van noode. Zaterdag 22 November. In de Meer de veteranen vanmiddag tegen Werkspoor revanche genomen. En de belangstelling weer vrij groot en heel wat publiek onze oude mannen aangevuurd. Wij thans mooie kans op kampioenschap herwonnen en hier aansporing aan ruïne het gouden eeremetaal te winnen. Vanavond gedesillu sioneerd door bericht ook Volkers morgen niet naar Wassenaar, daar advies geneesheer voorloopig niet spelen. Dies wij zonder Jan de Boer, Couton, Brokmann en Volkers en iedere week ons team meer afgeknabbeld. De kans op overwinning hierdoor weer minder en ons reeds gelukkig te achten met gelijk spel. Zondag 23 November. Reeds vroeg naar 's Graven hage en aan de Laan van Meerdervoort familiebezoek alwaar lunch. De stemming Haagsch en men unaniem van oordeel Ajax te verliezen waar 4 invallers. Juist om twee uur aan den Wassenaarschen weg gearriveerd en hier door Dirkzwager c.s. als steeds hoffelijk begroet. De wedstrijd geen copy van matches uit vroeger dagen en voorhoedespel vooral nauwelijks tweede klasse. Even voor het einde stand 10 voor H.V.V. en per auto naar Centraal in de stad. Doch bleek ons des avonds Pelser even voor het einde uit penalty gelijk gemaakt en Ajax tenminste een punt mede naar Amsterdam. Met laatsten trein naar huis en bleek mij opnieuw hoeveel reizigers des Zondags avonds discours over sport en publieke opinie het kam pioenschap dit jaar op de pier te IJmuiden te vieren. Maandag 24 November. In de Telegraaf belangrijk bericht over de vliegeniers, dewelke thans aangekomen. Doch andere zijde van het blad voor mij even belangrijk, n.L: uitslag Z. F. C. adsp.Ajax adsp. 14 en mij dubbel verheugd daar onze jongens in Zaandam steeds op zeer zwaren tegenstand gestuit. Bleek mij na informatie Marius Koolhaas dit maal de jongens ©nder zijn hoede. Doch hij niet geheel content over „captainship" en ZEd. van plan hierin ver-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4