Appelleer nooit! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==S) vangen voor de maand December. Red.). Om op den wedstrijd terug te komen, deze had een vrij onaangenaam verloop en er is dikwijls door beide elftallen zeer unfair gespeeld. Vrij onverdiend boekten wij een gelijk spel, waar door wij met een iets slechter gemiddelde onder de Stormvogels volgen. De theoretische beschouwingen van Rey nolds in onze krant, hebben hunne vruchten reeds afgeworpen. Er werd in den match AJax-V.O.C. een beter speltype ontwik keld dan in de laatste wedstrijden. Het short passing bleek vervangen door het z.g. lang- passeeren, doch waar V.O.C. dit spel tot in de kleinste kleinigheden bekend is, en men ons met gelijke munt betaalde, zag de insider al heel spoedig, dat een overwinning niet ge makkelijk zou zijn. De Rotterdammers speelden verder met heilig vuur en waren betrekkelijk gelukkig door voor de pauze van. twee kansen te profiteeren, terwijl onze voorhoede enkele malen hopeloos pech had. Zoo kanjerde Rutte den bal tegen de deklat, terwijl enkele andere kansjes ongebruikt werden gelaten. In de ge- heele tweede helft was ons elftal vrijwel aan het woord, nadat V.O.C. een penalty langs Heeswijk had geschoten. André de Kruyff, die den bal langs tal van V.O.C.'ers opbracht, maakte ons eerste doelpunt met een keurig schot en Volkers voegde nummer twee aan de score toe. Ondanks hard werken van ons team, gelukte het Ajax niet het derde punt te maken en verloren wij voor de eerste maal in dit sei zoen op eigen terrein. Zij, die nog op een der eerste plaatsen gerekend hadden, zullen wel met een ferme tik uit dezen droom ontwaakt zijn. Wij hebben nog een zeer zwaar program ma te goed en er zal heel hard gewerkt moeten worden om niet onder nummer drie of vier te eindigen. Coen Delsen, van Kol c.s. worden er niet beter op en wij zien met groote belangstel ling naar de terugkomst van Couton en Theo Brokmann uit. Couton zal waarschijnlijk niet vóór Januari fit zijn, doch het is niet onmo gelijk, dat wij bij R.C.H.-Ajax weer de be schikking over Brokmann hebben. INDRUKKEN VAN JACK REYNOLDS, Ti De beslissingen van den scheidsrechter zijn tijdens het spél bindend] l - Dagboek van een voetballer \r~ 143 E E E E (Vervolg.) Onze centervoor Qeudeker is sinds Stormvogels-Ajax niet op streek. Zeldenziet men hem snel den bal opbrengen, nooit snelt bij tusschen de backs door. Hij schiet van onmogelijke afstanden en is niet snel genoeg om een vrije plaats in het veld te kiezen. Ook van Kol wordt er niet beter op. Hij maakt den indruk ietwat bang te zijn om zijn kans te wagen en door te loopen. Snel opbrêngen en schieten is een noodzaak voor bin- nenspelers! Zelden maken onze voorwaartsen gebruik van hoek schoppen. Men wacht e.envoudig tot de bal is weg gewerkt in plaats van hoog pp te springen en te trach ten den bal in te koppen, De halfbacks moeten, nog beter leeren plaatsen en wat meer zeggen wil „onverwachts plaatsen" d.w.z. daar heen waar men' het niet verwacht! Ook het ingooien dient beter te gebeuren. Ik heb tijdens de oefeningen deze punten herhaaldelijk behandeld doch in de perfectie gebeurt het.nog lang niet. Onze verdediging heeft zwaar te lijden gehad door het verlies van Frans Couton, doch C. Delsen wordt met iederen match beter. \Vel- is waar moet hij nog veel leeren, o.m. het opstellen en het naar eigen partij plaat sen als hij zijn speefhelft zuivert. Wij staan ër momenteel uitstekend voor en ik ver trouw dat alle spelers hetgeen ik hier boven schreef uitvoeren. Vooral open,'spel spelen en dit op variee- rende manieren, dan* nemen wij aan het einde van het seizoen zeker, een zeer. eervolle plaats in op het rang- lijstje. J. REYNOLDS. E F E \L. i i Zaterdag 15 November. Vandaag eenige buitenland- sche briefwisseling en b.a. een brief van captain Alaway. ZEd. van plan met de' Paaschdagen met de London Wanderers naar Amsterdam. Doch mij bekend verschil lende Isthmian League' Clubs eveneens naar het vaste land en zoodoende weinig goede krachten voor Alaway's eleven over. Vanmiddag Wim Addicks en begrijpelijk lV-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3