r CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX 139 INDRUKKEN VAN JACK REYNOLDS, j -|r j Evenwel deze match slecht en de fout hoofdzakelijk van middag bij Kik en v. Kol, dewelken steeds 1 seconde te laat. De eerste geblesseerd en mij onbegrijpelijk waarom Qeudeker 40 minuten doorgepeuterd inplaats van kleed kamer op te zoeken. Intusschen mooie positie op rang lijstje gehandhaafd en vrijwel zeker wij in bovenste helft van het ranglijstje eindigende. Fons Pelser met de Kruijff opnieuw de beste menschen van het veld en de eerste zelfs in grootschen vorm. Maandag 10 November. De Telegraaf over al onze goede prestaties van laatsten tijd 10 regels in het ge heel. En gisteren onze ploeg vrijwel gefaald waarover deze courant thans l/l kolom. Aan de bittertafel hier over het een en ander en verschillende opinies. Doch eerst kalm af te wachten wat dit blad na eerstvolgenden goeden wedstrijd der rood-witten te vermelden. Van avond nog met Oudheusden langs den draad en ZEd. zeer tevreden over dag van gisteren.Namelijk 10000 men schen langs het terrein en de belangstelling weer groeiende. Doch alleen dan publieke belangstelling grooter als spel beter daar gisteren geen vijf cents waar voor mijn duur diploma. Dinsdag 11 November. Vandaag de bekende oud- tooneelspeler Teune ten mijnent. En deze een boek werkje geschreven n.l. „Onze Voetballers", hetwelk ZEd. mij als present-exemplaar in de boekenkast. Het werkje leuk geïllustreerd met afbeeldingen van onze meeste bekende Internationals. Aardige inleiding van Kik Schroder en voorwoord van Blote. Van verschil lende Ajax-internationals beschrijving en foto opgeno men. Mij er den geheelen avond mede bezig gehouden daar het een schat van mémoires. Inderdaad een waar devol boekje, dat ieder voetbalenthousiast moet koopen. Woensdag 12 November. Bleek mij heden in de Feest commissie 1925 een groote wijziging gekomen. Kool haas blijkbaar niet veel plezier in een en ander en dies zijn biezen gepakt. Thans door het Bestuur Grootmeijer gedirigeerd en commissie thans: Maarten Smit, Frans Schoevaart, Jan Grootmeijer, Kemp de Boer en Dr. Keesing. Vanmiddag hierover met Smit in het Gouden Hoofd en ZEd. reeds een aardig schema voor het Feest. ZEd. opinie het feest precies een week te duren en aanvang met groot diner der reünisten, waarbij geheele opde garde vertegenwoordigd. En hoop van harte Adri- aan en Jan Pelser, Henri Alofs, de Schoevaarts, Lou van Vliet, Appie de Haan, Gupffert en dergelijke kop stukken allen bijeen. Donderdag 13 November. Vanavond convocatie in de bus voor Algemeene Verg. de Zwaluwen en deze op 22 Nov. a.s. in Polen. Hier gaarne present daar steeds verschillende kopstukken uit Nederl. voetbalbeweging aanwezig. En hoop uit Jaarverslag veel bloei en vooruit gang te constateeren daar de concurrentie der „Cor- indianen" nog steeds te duchten. In het Clubbericht ge zien vrijwel alle matches a.s. Zondagmorgen in plaats 's middag en stel mij voor eerst naar Adsp. B., vervol gens naar II en IV en tenslotte per Kraaien-vehikel op visite bij Jan v. d. Berg. Hedenavond getracht de opstelling te vernemen doch de Commissie zeer ge sloten en zonder resultaat huistoe. Vrijdag 14 November. Gisteren de Munnik in het Groentje naar Sloterdijk. En ZEd. in Vergadering Enquêtecommissie geweest. Hier o.m. enkele oud-leden van „Jupiter" aanwezig, welke spelers candidaat Ajax- lid. Jan Schoevaart met strak gezicht de jongens de vraag gesteld of zij elkander misschien op den Melkweg ontmoet en verder of zij vroeger veel reiskosten ver goed van „Jupiter", hetgeen hilariteit in de vergade ring. Het weer koud en niet naar Clubavond doch reeds voor 9 uur verkouden naar bed. En Koolhaas mij bericht talrijke Ajacieden dito dito en veel afschrijvers voor a.s. Zondag. Ik twijfel niet of het is thans het juiste tijdstip iets te schrijven over de prestaties van het eerste elftal in het eerste deel van het seizoen. Wij hebben thans 7 matches gespeeld, 4 thuiswedstrijden en 3 uit- matches; wij hebben een doelgemiddelde van 15 voor en 9 tegen en zijn 1 punt ten achter bij R.C.H. en Stormvogels, die evenwel 1 wedstrijd minder hebben gespeeld. Er is geen twijfel of het elftal is de laatste wedstrijden minder in vorm en er zal een flinke ver andering ten goede moeten plaats grijpen als wij nummer één willen worden. In Dordrecht veroverden wij 2 zeer gelukkige punten. Waar wij verder tegen H.B.S. en E.D.O. er niet in slaagden meer dan twee goals te scoren behoef ik niet te zeggen dat dit z.g. kampioens- vorm is. Wij bewezen in de eerste wedstrijden dat wij den juisten stijl te pakken hadden doch later zijn wij vervallen in het kleine of korte spel hetgeen fnuikend is „too close" terwijl het meest productieve spel het „open spel" is. Herhaaldelijk heb ik onze spelers deze feut voor oogen gehouden; ik heb in het veld het open spel met de spelers gespeeld en in de kleedkamer heb j ik met teekeningen bewezen dat het spel opengehouden moet worden. Helaas zonder succes en thans herhaal ik het nog eens in ons Clubblad met hoop en vertrouwen op verandering. J.l. Zondag was het verschrikkelijk hoe het spel in het midden van het veld werd' gehouden. Waar men verder precies weet dat het middengedeelte van ons terrein zeer zwaar is hadden wij op andere wijze onze tegenstanders moeten overrompelen. De eenige goal werd gemaakt doordat de Natris van linksbinnen den bal naar den rechtsbuiten Hamel trapte die goed voor zette en waaruit het winnende punt kwam. Men vergete nooit dat 90 der doelpunten van vleugelspel afkom stig zijn. (Wordt vervolgd).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7