CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX [V- j Dagboek van een voetballer Tjf 138 Vrijdag 31 October. Heden op het Leidscheplein Seyl- houwer en deze mij het nieuwtje ZEd. juist met Groot- meijer conferentie. En de laatste in opdracht Ajax- Bestuuj een wedstrijd geaccepteerd Blauw WitAjax op 16 dezer in het Stadion. Een gedeelte der recette voor liefdadigheid bestemd en voor ultimo April de returnwedstrijd in de Meer. M.i. tijdstip wedstrijd zeer goed gekozen daar de Zebra's en wij momenteel in the running voor kampioenschap en zoodoende veel be langstelling van publiek te verwachten. Doch wij alle medewerking van spelers noodig en hoop, indien eenige spelers voor de Rest van Nederland gekozen, deze Blauw- WitAjax te prefereeren. Zaterdag 1 November. Vanmorgen via R'damBreda naar Tilburg en in den trein Jopie Mutters, Bep Willing en André de Kruijff. dewelke allen naar het nijvere Brabantsche Stedeke. In Tilburg Tromp met Cadillac aan den trein en deze het gezelschap op tijd in het Tilbufgsclie Stadion afgeleverd. Bleek ons het spel der Afrikanen benë'den de Verwachtingen. De Kruijff ons heel goed vertegenwoordigd en zeker de beste van het zestal half-backs. Des avonds de stemming „Tilburgsch" en met v. Son, v. Gerwen Co. hêel leuke avond doorgebracht. Dies schrijver ietwat in te vroolijke stem ming, doch daar dit zeerexceptioneel mijzelf hierover niet te hard gevallen. Zondag 2 November. Met den eersten trein naar Mokum via Utrecht doch de Springbokken zeer veel vertraging en eerst degen half drie in het Stadion. Bleek ipij. Foils* Pelser het aantal belangstellingen aardig ge schat en volgens v. d.T Berg minstens 20 X duizend toe schouwers. Hier eeresaluut aan Wim Volkers, dewelke het eerste doelpunt. Zoowel Volkers als Jan de Natris onzen naam hoog gehouden en onder de beste spelers te rekenem Béide Ajacieden hard en goed'gewerkt en de Cetem hedenavond uitstekend persbericht over hun spel. tlqt enthousiasme buiten de lijnen als in vroeger dagen én geen spijt van mijn 2 voor 1 zijvak open tribune. In den namiddag Denis e.a. in selecte gelegen heid aangetroffen en ZEd. hartelijk gecomplimenteerd met overwinning. Maandag 3 November. Aan de stamtafel over gisteren nagesproken en alle Heeren zeer tevreden over presta ties Ajacieden. En de Natris resp. Volkers hun inter nationale pet zeker verdiend. Komt mij voor in e.v. match beide Heeren weder van de partij, force majeüre voorbehouden. Het nieuws voor dagboekje zeer schaarsch, waarom vandaag ietwat korter. Dinsdag 4 November. Gisterenavond bij Koolhaas op de thee met koek en ZEd. gevraagd hoe het met het Fonds Hortusspeler. Marius 3000 gulden ontvangen doch het bedrag bij lange niet voldoende. En hoop van harte ieder Ajacied zijn steentje bij te dragen opdat hulpeloos achterblijvende ouders penigszins rustigen ouden dag. De armen reeds diep getroffen door ont zettend verlies van jeugdigen zoon, welke kostwinner van hulpbehoevende vader en moeder. Dus dit dagboekje speciaal als opwekking bestemd voor leden, dewelke nog niets bijdroegen. Ieder bedrag öf klein öf groot dankbaar door het Comité te aanvaarden. Woensdag 5 November. In de bus een blauw rond schrijven, met name „Waarom een belangenvereeniging in den A.V.B.?" En na lezing mij dezelfde vraag gesteld. Komt mij voor deze vereeniging (Centrale) beter op te hoepelen dan strijd in A.V.B. te brengen. M.i. Heeren Bestuurderen der Centrale gaarne iets in de melk te brokken en daarom Centrale tot heden gehandhaafd. Van Koolhaas deze a.s. Zondag met groote staf dames in het veld voor collecte Hortus-speler. En vertrouw minstens 400.na afloop in de busjes. Donderdag 6 November. In de Kroniek een inge zonden stuk over Nevoh. Doch hoop ZEd. daarop niet te ageeren daar dit stuk dermate onfatsoenlijk van inhoud en stijl dat iedere regel weggegooid. Snap eerlijk gezegd Jaap Moorman niet zijn blad open voor zulke taal, doch epistel wellicht aan zijn aandacht ontgaan. Hierover nog op trainingavond met verschillende spe lers en allen slechts één neusbeweging namelijk „op trekkende", waarmede het gloeiend eens. Vrijdag 7 November. In „American" gisterenavond eenige bestuurderen, dewelken ter Bestuursvergadering geweest. De Heeren zeer verheugd men er in geslaagd twee wedstrijden tegen Blauw Wit. tot stand gebracht. De eerste op 16 Nov. a.s. in het Stadion en de return wedstrijd voor uit0. April op ons veld. Alle werkend'e juniores en adsp. in het Stadion vrij entrée. Verder o.a. besloten voor achterblijvenden Hortus-speler a.s. Zon dag collecte en hoop alle toeschouwers diep in den buidel te .tasten. Wij verder bezig met mooi arrangement voor de Kerstdagen, terwijl Clubavond-comité jolig St. Nicolaasfeest voor alle Ajacieden arrangeerende. Zaterdag 8 November. Vanmorgen Wim Volkers in lijn 4 en deze mij een invitatie ter inzage. Blöte onzen rechtsbinnen n.l. gevraagd met de Kerstdagen voor de Zwaluwen te Parijs te spelen. Doch Volkers nog niet beslist daar ZEd. eerst met Jan Grootmeijer te spreken hoe en wat wij ?elf met de Kerstdagen. Vanmiddag geen voorstelling der veteranen doch in de Kruislaan oefen match der adspirantjes en mij hier zeer geamuseerd. Het weer prachtig zoodat wij morgen weer 10.000 lieden te wachten. Bleek mij Theo Brokmann niet in het veld en Eddy Hamel van de partij; Zondag 9 November. Reeds vroeg Davidson met zijn wagen langs het Damrak en ZEd. waarschijnlijk Joop Mutters van het C.S. af te halen, welke heden recht spreker in de Meer. Op het N.B. terrein een stuk van Ajax 6 gezien doch onze jongens in de minderheid en mét 4—2 verloren. Wij met 3 reserves voor de Boer, Couton en Brokmann doch E.D.O. met 1—Q'er onder.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6