17 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 137 A.V.B. KRABBELS. i We kunnen tot onze spijt niet zoo onver deeld gunstig over de verrichtingen van onze A.V.B.'ers schrijven als in de vorige Krabbel. Ajax V zette z'n zegetocht voort en klopte S.D.W. 3 met sprekende cijfers, 62. Bijl c.s. pakten de zaak direct stevig aan en na 1 off side goal volgde spoedig 'n reglemen taire. Met rust was de stand 20 voor ons. Na de hervatting scoorden wij nog vier maal. S.D.W. doelpuntte 2 keer waarvan 1 uit een penalty. Ajax VI dwaalde van den goeden weg af en boekte haar eerste nederlaag tegen Water- gr.meer III. Door een mistrap van Kermer krijgt W.'meer gelegenheid de score te openen 01. Spoedig maakt v. Hesteren gelijk 11. Als de W.-keeper uitgeloopen is, schiet Niemeyer in, doch een der W.-backs weet op de doellijn te redden. Bij een vrije schop op ons doel, raakt een onzer backs den bal half en W.'meer herneemt de leiding 1<2. Langenhof laat dan onnoodig nr. 3 in z'n doel belanden 13. Na de thee is Ajax iets beter op dreef. Een slow moment van onze verdediging kost ons weer 'n goal 14. Onze jongens komen dan nog even opzetten en 'n tegenpunt is 't resultaat. Met een 24 nederlaag komt 't einde. Ajax VII schijnt kampioensplannen te hebben. De derde overwinning in successie werd Zon dag j.l. bevochten, Rap II dolf met 42 het onderspit. Van meet af is onze voorhoede in actie doch doelpunten blijven uit, tenminste voor ons, want Rap II doet 2 uitvallen die evenveel doel punten opleveren 02. Na rust is Ajax sterker doch heeft aanvankelijk geen geluk,, doch onze jongens geven niet op. Klarenbeek smaakt het genoegen nr. 1 te scoren en v. Dam brengt de partijen op gelijken voet. Hard wordt er dan voor de overwinning gewerkt. Uit 'n goed gecombineerde aanval volgt nr. 3 en even later helpt de Rap-linkshalf ons aan nr. 4. Einde 42. Ajax VIII klopte Meteor 3 op eigen veld met 2—0. De A-jun. handhaafden hun leidende positie met 'n 3O-overwinning op Zeeburgia. De B-jun. konden het tegen Avanti niet bol werken, met 25 trokken wij aan 't kortste eind. Adspiranten A zorgden voor de eerste dub bele cijfers, met 150 werd Meteor afgemaakt. De Adspiranten B speelden wederom gelijk, nu tegen de Bl.-W. dito's met 22. Totaal resultaat: 8 gesp. 5 gew. 1 gel. 2 verloren, wat 'n kle'ine 70 beteekent. ADE. Turksche modderbad slecht bekomen. Maar dat was voor ons geen bezwaar, we kregen eenige heftige aan vallen te doorstaan, doch de achterhoede is van 't bekende merk „flerk". Onze voorhoede deed ook verwoede pogingen om den bal langs den 250 pond keeper te werken, maar zag er voorloopig van af. De scheidsrechter gaf eenige solo's ten beste, ter eere van Kemp, die danig met z'n „vler ken" door 't luchtruim peuterde. Eenige schoten op ons doel toonden aan, hoe nuttig het is over eenige meters lengte te beschikken. Onze doelbewaarder maakte er een behoorlijk gebruik van door de ballen uit het heelal te pikken. Met rust was de stand nog zooals we be gonnen waren. Na de rust ging onze voorhoede op rolletjes, goed achternagezeten door onze internationale halfline. Jan de Boer speelde keurig samen met „Tienus". Jammer dat deze eminente speler ons 't volgend seizoen gaat verlaten. Hij gaat n.l. z'n beste krachten wijden aan 't lieflijke tennisspel ('s winters ook? Red.). Tienus, laatje je omkoopen? Voor 't gemak speelden we met één back. Doch nu met z'n vijven kwamen de doelpunten nog niet, wel zweefde de bal telkens op en langs de vijandelijke doel lijn," maar er over kwam hij niet. Z.R.C. probeerde het ook wel eens, maar die men- schen schrikten zich een stuip van onzen aanvoerder. De arbiter vroeg dan ook vriendelijk of hij zich heel stil wilde houden als er van die luidjes bij hem in de buurt kwamen. De aanvallen op 't vijandelijke net ver menigvuldigden zich, totdat het den referee begon te vervelen en er maar een einde aan floot; hij had gelijk. Zoo kwam het einde en hadden we eén fijnen bril 00 gewonnen, voor.... Cramer. A.s. Zondag 2 uur spelen we aan den Middenweg 2e veld tegen Rodi II; we zijn dan volledig en moeten winnen. We verwachten natuurlijk veel bekijks WIMA. 4-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5