[f CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =A1 JAN DE BOER I IV. Aan onze derde elftalspelers Van de jonge ueteranen. 136 -ii *t> De Revue der Sporten schrijft het volgende gevoel volle gedicht over onzen Jan de Boer; Bij Ajax, op het oude veld, Bij Ajax, in de Meer Daar vechten de rood-witten stoer Voor Ajax' roem en eer! Ook op dit veld werd menigeen. Die Ajax' kleuren droeg, Gekweekt voor 't Neerlandsch elftal, Voor de Oranje ploeg Hier was de school van Delsen eens, Van Hordijk, snellen Jan, Van Gupffert, Pelser en van hem, Der doellui besten man! Hier werkte hij, hier arbeidt nog, Die Ajax trouw eens zwoer. Met Ajax ook 't Oranje team, Hier speelt hij steeds: de Boer! Zooals hij op de foto staat, Of beter: zoo hij valt Heeft hij zoo vaak dengeen, die schoot, De doelpunt-vreugd' Vergald, Wij hopen hem nog lang te zien Bij Ajax, in de Meer, Wij hopen ook, dat hij nog vaak Verdedigt Holland's eer! Bij Ajax en Oranje dus Als keeper, fiksch en stoer! Aan hem is 't doel puik toevertrouwd, Aan hem, den crackde Boer! (Overbodig te zeggen dat wij het er roerend mee eens zijn. Red.) bal binnen enkele seconden op de plaats waar de over treding plaats vindt. Hij fluit direct, neemt nog enkele seconden om de Heeren op de lijn te plaatsen en fluit. De Heer Adé plaatst theoretisch 7 menschen in de goal maar vergeet dat ten eenenmale de tijd ontbreekt voor de diverse spelers om terug te komen. Tenminste als de scheidsrechter zijn taak juist opvat. Het is hier alweer de kwestie kijk op den bal. De Pelsers, Couton en Hordijk zijn in deze gevallen in hun element en weten instinctief waar het schot valt en steken een stuk van hun corpus er voor of houden hun kop voor den indreu- nenden bal. Er over theoretiseeren is aardig maar heeft alleen nut bij scheidsrechters die in den dut zijn. Mr. Andersen, de bekende Noorsche scheidsrechter bij Ne derlandBelgië, lapte het hem net zoo. Binnen 20 seconden was het proces voltrokken en kon Jan de Boer zich omdraaien. Vraag het hem maar eens! Nogmaals, het is hier een kwestie van routine en aanleg. Op papier is een dergelijk vraagstuk oplossen gemakkelijk, maar in het veld gaat het meestentijds juist anders! REDACTIE. Naar aanleiding van de door onze concurrenten op Zondag 2 Nov. behaalde resultaten, lijkt het mij niet onnuttig onze kansen eens toe te lichten. Oogenschijn- lijk hebben wij te veel (6) verliespunten, om nog een serieuse kans te maken. Wanneer U echter onderstaan- den stand bekeken heeft, zult U ongetwijfeld tot een ander inzicht komen. Ter vergelijking diene: R.C.H. 2 BI. Wit 3 Stormvogels 2 Hollandia 2 Verliespunten 2. 3. 3. 4. Wanneer wij dus de eerste 2 wedstrijden, beide thuis, tegen Hollandia 2 en R.C.H. 2 winnen (wat heusch niet onmogelijk is), bedraagt onze achterstand op laatstgenoemde slechts 2 punten. Nu heb ik nog maar alleen gerekend wat wij dan op deze clubs inloopen, terwijl het ook heel goed mogelijk is dat de andere concurrenten in deze weken een puntje verspelen. Wij hopen en vertrouwen dat alle spelers het met boven staande opvatting eens zijn en zich dus met alle energie de resteerende wedstrijden in den strijd werpen. Dan zullen ook wij nog eens een kansje hebben, om onzen penningmeester op kosten (medailles) te jagen. Vi WATT. Bravo K Watt. U bent heel wat! (Red.). c!l '»x E Z.R.C. IIAjax 6B 00. De redactie heeft mij op m'n pen getikt en volgens deze tikkerij mag ik niet meer dan 165 vierkante centi meter clubblad volkladden. En juist nu ik zooveel onder m'n verdorde boezem heb. We matchten j.l. 9 Nov. tegen Z.R.C. II; het was „what you call"! Zelfs een lid van de N.E.C. sloop langs de lijn. Nu is dat voor ons heel gewoon, doch 't publiek begrijpt dat niet en de scheidsrechter natuur lijk heelemaal niet! 't Zat 'm hierin, dat onze inter nationale „stopper" bij ons als half debuteerde. Nu, de meening van dien N.E.C.'er heb ik niet ge vraagd; maar beste vriend, als je vast geëmployeerde bij ons gezelschap wil worden, druk ik je ernstig op het hart niet meer te trainen, groote glazen bier te drinken, 't merk sigaretten weet je buurman de spil wel. Eerst werden de kaarten gecontroleerd. Schoppen was troef, want we kregen mot over de Boer Jr., die speelde valsch. Enfin na veel geschreeuw beginnen, weinig wind en e'en laagstaande zon. We verloren den toss en gingen met de zon in 't gelaat en slechts 10 man van start. Een onzer was 't

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4