CLUBNIEUWS DER A. F. C. A J AX 131^ T er c-s. gevaarlijk. Onze veteranen zes stevige goals waarvan Wesling 2, Grootmeijer 2, Jan Schoe vaart 1 en Tump 1 en de politie twee maal ons net gevonden. Lucas, Jan Schoevaart en Oudheusden een keurige halfbacklinie, Goo- sen en Keesing fiksche backs, terwijl Daan Roodenburg in de goal in honkbalstyl veel moeilijks gehouden. Politie ons na afloop be dankt voor het lesje en inderdaad onze ruine deze dank verdiend. Zondag, 26 October. Heden verschillende be langrijke matches in de Meer. O.m. het vrij voltallige bestuur bij de wedstrijden aanwezig welke allen een bevredigend resultaat. Ajax II met 43 Spartaan II geklopt en in de voorhoede zeer bruikbare krachten aangetrof fen. Bleek mij Iseger 'n handig centervoor en goed schutter terwijl Baron van Geestman brokken steviger dan vroeger en 'n paar excel lente doelpunten gefabriceerd. Ten Have een prima centervoor! Hierover met Oudheusden, dewelke van opinie ten Have zeker later ge schikt voor hooger voetbal en volkomen met ZEd. eens. Eerst om half vijf Wessei met een hoeratje bij Sweering binnen. Wij met 21 te Dordrecht gewonnen, redenen waarom 1 extra appératif (lichte angustora). Maandag 27 October. Met den Hoofdredac teur de koffie in d'lndustrieele Club en ZEd. mij iets bijzonders over intern, voetbal. Bekende Duitsche Club Ajax gevraagd op 31 December resp. 1 Januari a.s. tournooi te vormen met „Slavia" Praag en andere Duitsche club. M.i. deze uitnoodiging het bewijs Ajax nog steeds goede naam in het buitenland waar wij met „Slavia" op één lijn gesteld. En dit ongetwij feld te danken aan fraaie uitslagen in Noorwe gen en Zweden, dewelke allen in Duitsche bladen gepubliceerd. Doch ook voor Kerstda gen iets op ons programma dus onbekend of uitnoodiging al dan niet geaccepteerd. Dinsdag, 28 October. Vanmiddag in „Tria non" Jan de Boer en deze mij thans piechtelijk verklaard hij voorgoed de keepinggloves uit gedaan. Hij thans in het veld en te beginnen met 6 B. ZEd. reeds eerder uitstekende links half en door zijn keepen betere kijk op het spel gekregen. Alle linkshalf-backs dus uit Ajax 1 tot en II hier de waarschuwing jan de Boer hun op de hielen. Aan de bittertafel de opmer king „de Telegraaf" in overzichten etc. bijna geen sylabe over Ajax en meters copy over Blauw Wit. Doch hier het spreekwoord van toepassing „goede wijn behoeft geen krans" en alle bittergasten het in deze roerend met mij eens. Vanavond naar danseur sus doch bleek mij het gemakkelijker snelle rush met stevig schot te besluiten dan correcte „Boston" te draaien. Woensdag 29 October. Hedenavond besteed om de diverse persbeoordeelingen na ie snuffe len. En de tijden wel veranderd. Voor tien, vijftien jaren en korter de couranten wel eens anders geschreven dan nu. De Dordsche Cou rant thans de volgende ontboezeming. „In de eerste plaats vraagt D. F. C.-Ajax de aan dacht. De Amsterdammers zijn hier graag ge ziene gasten en deze ontmoetingen hebben steeds buitengewoon veel belangstelling geno ten. Het publiek hier in Dordt heeft respect voor de sympathieke Ajacieden." En door deze hulde-woorden mijn avond welgoed. Donderdag 30 October- Vandaag naar Pelser in de rue de Van Wou. En bij ZEd. drie kaar ten voor a.s. Zondag besteld. Bleek mij voor den Internationalen de belangstelling vrij koel. Doch Pelser van opinie zeer zeker 25000 man present en 't a.s. Zaterdag 'n „run" om tickets. Doch alleen dan als het weer gunstig daar an ders de N. V. B. een strop. De prijzen thans beduidend gedaald en voor drie behoorlijke zitplaatsen 6.dewelken anders 10.80. En hier weer het ondoorgrondelijk publiek te her kennen, hetwelk bij duurdere plaatsen moord en doodslag en thans zoo kil als een kei! OFFICIEEL BERICHT Aangenomen als w.l. A. Klaarbergen als adsp". leden: H. Maassen, G. J. C. Overwegen M. Allegro; als onderst, leden: G. H. Greijer en G, J. H. Hanselaar. Voorgesteld als w.l.: J. Baay, Sarphatipark 104 door A.j.deKruijff en E. Hamel; als adsp. lid: H. Deen, Ringdijk 90 door G. Deen en J. J. Groot meijer; C. v. Smirre, 2e Oosterparkstraat 103 en J. Assteval, hetzelfde adres gaven zich op. als o.l. G. Symons, Ruyschstraat 61, gaf zich op; D. Klopper, 3e Oosterparkstraat 140 gaf zich op. A.s. Zondag alle comp. matches uitgesteld. Amstelveenscheweg 65. Telef. 25005. J. J. GROOTMEÏJER, Secr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 9