CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAN tribune verwijderd. Komt mij voor Ajax Be stuur publiek er nogmaals op te wijzen zich niet te mengen in rechtspraak en alle Ajacie- den hier het voorbeeld te geven. Naar M. P. teneinde uitslag Ajax II te vernemen doch eerst in Beursbengel één appératif, alwaar on danks gelijk spel zeer luidruchtige en vroo- lijke stemming van honderden Ajacieden resp. supporters. Maandag 20 October. Bleek mij heden ter beurze dat Hirschmann Blote Co zeer goed te spreken over spel André de Kruijff. En dit hedenavond tot uiting in persbericht. Onze re serveaanvoerder n.b gekozen in Zwaluwen- ploeg dewelke 1 Nov. a.s. te Tilburg tegen Afrika. M.i. Fons Pelser en de Kruyf Zondag j.l. de beste menschen van het veld en Pelser vooral weer stukken beter dan in laatste wed strijden. Zijn opstellen voortreffelijk terwijl bal- controle en shot als in zijn beste dagen. En dit wel gelukkig nu Couton voorloopig niet van de partij. Doch vertrouw Coen Delsen vlijtig in training en langzamerhand zich aan eerste klasse spel aanpassend. Dinsdag 21 October. De bekende voorver koopwinkels thans allen voorzien van plaats bewijzen voor Nederland - Zuid Afrika. En be langstelling klaarblijkelijk niet groot daar geen sprake van „run" om plaatsen te halen. Doch de prijzen zeer gereduceerd en de laatste da gen voor wedstrijd zeker ruimere belangstel ling. Met Hoofdconsul Boeljon hierover, dewel ke in sneltrein naar den Haag aangetroffen. En ZEd. mij o. m. verteld eenige bestuurleden van Heerlen Sport a. s. Vrijdag speciaal naar Am sterdam. Men namelijk van plan overdekte tri bune te bouwen met kleedkamers, warmwa terinrichting etc. En alles in stijl van Ajax tri bunes waarvoor de Heeren Vrijdag naar Wa tergraafsmeer komende. Woendag 22 October. Vandaag met Marius over Jubileum A. V. B. nagekauwd. En mij voorgekomen betrekkelijk weinig hulde aan oud-Bestuurderen A. V. B. gebracht. Vooral Bergmeijer en Pa Dade meer waardeering verdiend dan enkel woord over hen tijdens festiviteiten geproken. Het feest overigens uitmuntend geslaagd en kroon op het 30-jarig werk van verschillende stuwkrachten. En hoop van harte Mulder c.s. nog lange jaren aan het roer tot heil van Amsterdamsch voetbal. Bleek mij verder onze secretaris weder Club- berichten in het sportblad gepubliceerd. Dit mij zeer aangenaam daar ik gaarne elke week op de hoogte van officieel nieuws. Het weer ellendig en ons veld, volgens Geudeker, dras- siger dan ooit. Donderdag 23 October. Met Tric-tac op lijn 9 naar de City en ZEd. mij verteld gisterenavond o.m. vergadering Elftalcommissie. En twee leden hier ter verantwoording geroepen, de- welken herhaaldelijk ongemotiveerd afgeschre ven. De Commissie van plan bij herhaling ern stig in te grijpen. Begrijp tusschen haakjes niet waarom Koolhaas zooveel last te veroorzaken en ZEd. zeker beter verdiend. Verder door de Enquête-commissie weer verschillende candi- daten geweigerd en dit vingerwijzing geen candidaten te hooi en te gras voor te stellen, omdat veel teleurstelling hierdoor te voor komen. Vrijdag, 24 October. Vandaag het teleurstel lende bericht Jan de Boer voorloopig niet van plan te spelen. Het keepen z.i. te veel inspan nend en liever in het zesde in het veld dan in het eerste. En hiermede feitelijk wel eens daar keepen zenuwsloopend werk en dikwijls uit het oog verloren „critique est facile, l'art est difficile". Nu Jan van Heeswijk a.s. Zondag mede naar Dordrecht, terwijl Theo door Ha mel vervangen. Vanavond een veteraan opge beld en gevraagd hoe laat de Heeren morgen naar Tuindorp daar gaarne de oude Heeren nog eens in actie te zien. Zaterdag, 25 October. Met Westrik en Ger- rit Monker heden naar Tuindorp met de auto bus. Het terrein 1V2 uur loopens van Amster dam doch schitterend gelegen temidden van Tuindorp. De veteranen hier tegen een Politie- elftal voor de Zaterdagmiddagcompetitie. Ons elftal veel betere baltechniek, alhoewel stevige politiemannen beduidend jonger en sneller. En de routine hier een hartig woordje medege sproken zoodat iedere attaque van Grootmeij- A r~~ 130

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 8