fT' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX [V_ 128 Nadat met OO gedraaid is krijgt Ajax 'n penalty te nemen, welke door Muller benut wordt. 10. Ook D.E.C. krijgt weer 'n strafschop te nemen, doch Langenhof, die vorig jaar 'n specialen penalty cursus in 't achtste gehad heeft, hield ook nu z'n doel schoon. Reeds is 't einde in zicht als 'n misverstand oorzaak wordt dat D.E.C. gelijk maakt. Met 11 blaast de scheidsrechter inrukken. Ajax VII sloeg O.D.E. III met 41 en Ajax VIII klopte Animo III met 40. Van deze wedstrijden ontbreken ons nadere gegevens. Bij het verschijnen van den vol genden Krabbel hopen we de heeren zelf aan 't werk gezien te hebben. De Jun. A klopten A.F.C. A op eigen veld met 42, in een wedstrijd die qualitatief teleurstelde. In het begin was Ajax 't meest in den aanval, doch onze voorwaartsen waren steeds 'n tikje te langzaam om succes te hebben. v. Deyk geeft ons de leiding uit 'n vrijen schop van vrij grooten afstand genomen. Ajax kruipt door 't oog van den naald als de rechtsbinnen van A.F.C. vrij voor Dolé komt te staan en naast schiet, v. Deyk krijgt 'n goede kans, doch z'n schot gaat over de lat. Dukker zet 'n vrijen schop fraai voor doel en v. Deijk maakt den mooisten goal van den wedstrijd door het leder langs den uitloopenden A.F.C. doelman te kop pen. 20. Ajax is intusschen sterk opgedrongen. A.F.C. doet 'n snellen uitval, onze verdedigers verwachten blijkbaar 'n fluitsignaal voor buitenspel en A.F.C. scoort tegen, v. Deijk wordt bij 'n poging om den 3en goal te maken vastgehouden, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. A.F.C. glipt door onze verdediging heen en scoort zoowaar den gelijkmaker. Dat wordt onzen jongens toch te bar. Piet wringt zich door de A.F.C. verdediging en scoort nr. 3. De eerste minuten na de rust pakt Ajax flink aan, verder dan 'n buitenspeldoelpunt van Sweering komen we echter niet. A.F.C. belaagt dan eenige malen ons doel, waar Dolé alle zeilen moet bijspannen om den gelijkmaker te voor komen. Uit 'n voorzet van Melchers weet v. Deyk dan nr. 4 te fabrieken. A.F.C. is geenszins ontmoedigd en valt fel aan. Kort voor tijd geeft de scheidsrechnter penalty tegen ons, welke overgescshoten wordt. Einde 4—2. Middenlinie niet zoo goed als tegen BI. Wit. Voor hoede speelde zonder eenigen samenhang, rechtervleu gel was zwak. We zullen hopen dat met de gewijzigde opstelling 't de volgende maand beter gaat. De Adspiranten A boekten hun eerste overwinning, waarvan de A.F.C. pukken de dupe waren. We zagen verschillende aardige doelpunten scoren, o.a. 'n keuri- gen kopbal van Heidenreich uit 'n prachtvoorzet van Muller. Als Meyer z'n speelwijze eens grondig kon herzien, zou de voorhoede veel productiever kunnen worden. Deze jongeman denkt blijkbaar dat het de taak van 'n midvoor is met eiken bal door te sjouwen tot hij hem öf kwijt is öf goal. Spelverdeelen en samenspelen, Tony! Denk vooral aan den rechtsbuiten, deze kreeg zoowel tegen BI. Wit als nu tegen A.F.C. veel te weinig te doen. 80 was 't eindresultaat. De Adspiranten B ondernamen de verre reis naar den polder en bekampten Germaan adsp. Hier werden de punten gedeeld. 22 was het resultaat. Zooals de scherpzinnige lezer reeds geconstateerd zal hebben, heb ik niet één nederlaag behoeven te vermel den. Wanneer we de buitengewoon goede resultaten in cijfers vastleggen, constateeren we dat van de 8 wedstrijden er 6 gewonnen werden en 2 gelijk gespeeld. 34 maal werd 'n rood-wit doelpunt genoteerd en 9 keer moesten onze diverse doelverdedigers hun rug laten zien. Van de 16 puntjes bleven er 14 bij ons, wat een gem. van 88 beteekent. Ik glim van genoegen! Adé. llL 'h ELFTALLEN VOOR NOVEMBER. le. Elftal: Boer Jr., J. de; Brokmann, Th. J. F.; Couton, F.; Geudeker, C.; Hordijk, H.; Kol, A. H. van; Kruyff, A. J. de; Martens, J. H.; Natris, J. D. de; Pelser, V.; Volkers, W. J. 2e. Elftal: Addicks, W.; Bois, C. H. W. de; Deen, G.; Delsen, C.; Delsen, H.; Humel, E.; Hassink, J.; Heeswijk, J. van; Ineger, W.; Rutte, F. R.; Rynders, J. M. 3e. Elftal: Becker, J.; Berg, E. R. v. den; Burg, J. A.; Geestman, H.; Jurriaans, C. E.; Kuipers, J.; Schetters, M. J.; Smit, A. G. H.; Vlieger, C. E. de; Vlis, J. v. d.; Wit, A. de. 4e. Elftal: Arens, L. H.; Bruyn, F. H. W: de; Deyck, P. van Grootmeyer, J. C.; Ingenbleek, W. J.; Lindeman, J. A. Provily, J. D.; Smit, W.; Stam, G. L.; Swynenburg, J. Vunderink, P. 5e. Elftal: Bijl, W.; Gelderen, W. van; Hag, G. J. ten; Jutte, J.; Koomen, J.; Koppen, F. A.; Kreuger, A.; Kruyswyk, C.; Muller, Th. J.; Over, H. L.; Velden, W. J. v. d. 6e. Elftal: Deventer, G. J. M. van; Dukker, F.; Feitsma, Ph.; Hesteren, J. van; Kermer, F.; Langen- hoff, E.; Niemeyer, C. M.; Raatsie, J. T. J.; Talboom, H.; Vlugt, W. de; Zwaan, E. v. d. 6e. Elf tal B: Benjamins, L.; Boer, K. L. de; Cramer, J. F. M.; Heckmann Jr., W. K.; Jongh, C. de; Liedermooy, C.; Mast, W .;Overeem, J. H. F. van; Pijnappels, M. H. G. M.; Schaffer, H.; Strikkers Jr., A. F. 7e. Elftal: Baars, E. P. L.; Dam, C. van; Eisden, P. G. van; Hoff, J.; Iepenga, J.; Klaarbergen, A. van; Mikkeisen, A.; Pieters Graafland, J. H.; Verhoogt, C. A. A.; Visser, A.; Visser, J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6