r 126 CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX keeper, dank zij de modder, geen kans aan had. De tegenpartij probeerde 't ook, maar zag geen kans door de achterhoede heen te zwemmen. Onze invaller links buiten Klaarbergen (Elftalcommissie, opgelet!) deed het beter, passeerde keurig een D.S.V.'er en de keeper duikt vergeefs in den poel. 20. D.S.V. denkt aan 't bekende lied „Houdt er, enz." en zag kans, na een schermutseling voor ons doel, door den midvoor, on houdbaar voor Cramer te doelpunten. Nu is het onze beurt weer. De bal komt op den linkervleugel, een goede voorzet volgt en Tienus jaagt in eens via z'n slof den bal in 't net. 31. Dan komt Kemp nog een keer alleen voor den keeper te staan, doch z'n goed hart laat 't niet toe en de keeper aanvaardt dankbaar dit offer. Met dezen stand gaan we rusten. Na de rust verdedigen we den anderen goal, die al niet beter is. Wij zijn weer direct in 't offensief. Een enkele maal breekt D.S.V. door, doch er zit niet veel verband in hun voorhoede en voor de rest zorgt Cra mer. De bal komt weer bij Jan Overeem, die een pro ductieve bui heeft en Jan schiet nummer 4 in. Nu vallen de D.S.V.'ers even verwoed aan, eenige minuten kunnen we de roode truien niet van ons doel weg krijgen. De bal was soms zoek tusschen modder en spelers, tot ten laatste de bal over wordt gekopt. Cramer schopt ver 't veld in, de voorhoede pikt den bal op en gaat met Spaanschen slag op 't doel af; Jan gaat kopje-onder, doch komt weer direct boven met den bal voor z'n voeten. Hij bedenkt zich niet en kogelt z'n 3e doelpunt achter den keeper. De scheidsrechter vindt 't nu genoeg; hij komt van z'n eilandje af en laat ons tot groote vreugde inrukken. Het was dezen middag ook geen voetbal. Met deze overwinning staan we ongeslagen aan den kop en boys, we houden ons aan den afspraak, tot vreugde onzer supporters; ten spijt van den penning meester (medaillekosten? Redactie). Deze week hebben we rust en 9 Nov. werpen we ons weer met frisschen moed in den (modder)wedstrijd. Is U tevreden over de oude getrouwden? WIMA. (Jawel, vooral als U veel en veel minder plaats ruimte vergt. Volgende ma'al gaan wij schrappen. Red.) Van onze lagere elftallen j tjt „Training". „De elftallencommissie zal zeer zeker met het opstellen van de elftallen rekening houden met spelers, die geregeld komen oefenen". (M. J. K. in Clubnieuws 15 Oktober.) Ziedaar 'n stelling waar ik het absoluut niet mee eens ben. Ik betwijfel ook of de meerderheid der elftallencom- commissie ze voor hare rekening neemt. Kijk eens, M. J. K., als er twee spelers- zijn, laten we ze voor 't gemak Kees en Piet noemen, en Kees traint, Piet niet, maar Piet voetbalt beter, dan hoort Piet in 't hoogste elftal. Pas als er voor 'n bepaalde plaats twee spelers in aanmerking komen, dan verdient degene die traint pre ferentie. 1 Of ik dan geen voorstander van „Training" ben? Zeer zeker, maar waar het meerendeel onzer spelers ge- recruteerd wordt uit jongelui van 1824 jaar, juist de leeftijd waarin door velen gestudeerd moet worden, mogen wij geen indirecten dwang uitoefenen in den vorm als door M. J. K. gedaan. Eerlijk gezegd, als een of ander lid mij zou vragen: „Wat zal ik doen, gaan trainen of een of anderen cursus volgen? dan zal mijn advies luiden: „Volg een cursus". Luidt de vraag echter: „Zal ik dansles gaan nemen of trainen, dan is mijn antwoord: „Train!" Natuurlijk loopt Piet, die niet traint, wel de kans, dat Kees door trainen beter wordt en hem van z'n plaats verdringt. Doch het feit dat de man traint, laat mij „an und für sich", bij het samenstellen van elftallen, koud. We mogen m.i. op onze leden geen dwang uitoefenen, hun tijd, dien ze soms hard voor hun maatschappelijke vorming noodig hebben, te besteden aan voetbaloefeningen. We zullen nu maar van dit onderwerp afstappen en beginnen met ons halfmaandelijksch overzicht. (Wij zijn het geheel met den Heer Koolhaas eens. N a t u u r 1 ij k zal de E.C. rekening houden met spelers, die geregeld oefenen, om de eenvoudige reden, dat deze spelers in doorsnee de besten zijn. De enkeling die niet traint en toch uitstekend speelt w#rdt natuurlijk niet gepasseerd. Hierdoor zou de club gedupeerd worden. De Heer M. J. K. zal vermoedelijk den Heer Adé zelf wel van repliek dienen.) Ajax V boekte 'n éclatante overwinning op Amstel III. Ajax begon dezen wedstrijd met 10 man, wat geen bezwaar bleek om na 5 min. spelen de leiding te nemen door Bijl. 1—0. Paulsen komt dan 't elftal completeeren. Jutte plaatst naar Kreuger, deze zwenkt naar binnen, centert en Bijl scoort correct nr. 2. Amstel komt dan opzetten en scoort tegen. 2—1. Vrij gelukkig komt Ajax dan vlak voor rust aan 'n derde doelpunt, als de Amstel-verdediging meent dat er gefloten is en Koppen den bal in het Amstelnet deponeert. Met 31 komt de rust. Na rust heeft Amstel niets meer in te brengen. Onze achterhoede heeft de Amstelvoorhoede absoluut in bedwang en onze voorhoede, goed gesteund door de halflinie, gaat aan 't doelpunten fabriceeren. Kreu ger scoort 3 maal, Bijl en v. Hesteren elk 1 maal. Een serie mooie voorzetten van Over verdienen vermel ding. Einde 8—1. Ajax VI klopte in 'n spannenden wedstrijd BI. Wit 5 met 32. Voornamelijk was dit resultaat te danken aan de achterhoede en middenlinie, die als duivels verdedigd hebben.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4