CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Van de jonge ueteranen. 125 geeft. Stormvogels vindt dit te bar en probeert den achterstand in te loopen, maar de schoten worden allen door Becker gestopt. Piet Vunderink ontpopt zich meer en meer als een comingmanback, daar hij telkens op het juiste moment ingrijpt. Als de scheidsrechter het einde aankondigt hebben wij onze eerste overwinning behaald en tevens de nederlaag van het eerste gewro ken. Aan Over hadden wij buiten een all-round reserve, een prima linesman. Op den terugtocht werd de stem ming er door Vlieger op de spuugpiano en door Smit met het zingen van eenige Engelsche liedjes extra in gebracht. Keeper, backs en halflinie waren prima. Voor hoede superfine de babalona. Watt. Watt. Merci, houden ons aanbevolen. Maak uw naam bij ons bekend s.v.p. Redactie.) Z. S. G. O. II—Ajax 6 B 0—3. Ajax 6 B—W. M. S. II 2—2. D. S. V. IIAjax 6 B 15. Nog niet geklopt! Ja, geachte clubgenooten, zooals u ziet, de jeugdige oude mannen nog ongeslagen! Zoo wappert het oude Rood en Wit in deze afdeeling ook fier bovenaan. Met waren heldenmoed kan men de 6 B'ers iederen Zondag weer in de modder zien ploe teren, met als resultaat rheumatische beenderen en pie pende borsten. Doch de belooning na 14 maal dezen „tour de force" te hebben herhaald, is weder een „half penny" op het vest. En natuurlijk moedigt het de jon gere generatie aan, ons op dezelfde wijze te volgen. Vanzelf volgt hieruit dat met 't zilveren feest heel Ajax kampioen is! Onze wedstrijdverslagen zijn de moeite waard om gelezen te worden, niet om de vermakelijke momenten, maar om „the splendid play", dat onze ploeg laat zien. Wij weten wat het publiek noodig heeft: een fijn door dacht spelletje plus de bijbehoorende goals. Zoo hebben we op 12 Oct. j.l. het publiek aan den Amstelveenscheweg laten genieten van den wedstrijd tegen Z. S. G. O. Van verbazing vergat soms de scheidsrechter te fluiten als 't buitenspel bij ons doel was en floot van emotie als er bij den vijandelijken goal geen vuiltje aan de lucht was, zoodat onze schut ters hunne talenten niet in doelpunten konden omzetten. De geheele strijd was één spannend moment en nauwe lijks bemerkten we dat de heer Cramer voor de rust had geblazen. In de rust bespraken we de diverse kansen en kwamen tot de conclusie, dat de tegenpartij op was en deze snelheid niet kon volhouden. We hadden goed gezien. De tweede helft was nauwelijks 10 minuten oud of na keurig combineeren heeft Bertus geen andere keus dan 't eerste doelpunt in dit seizoen voor ons te maken. Nü hadden we den smaak te pakken! De tegen partij kwam nog enkele malen bij ons doel, doch onze nieuwe doelman Cramer is waterdicht. De bal gaat razend snel naar den anderen kant, Wil geeft op het juiste moment over en Stuyvenberg fabriekt nummer 2. Van den aftrap bemachtigt onze voorhoede weer het leder en zig-zagt door1 de vijandelijke linie; er wordt teruggespeeld op den rechtshalf Den Otter; deze bedenkt zich geen seconde en kogelt a la Geudeker den bal in 't net. Daar gewoonlijk alle goede dingen in drieën zijn verdeeld, vinden wij 't zoo voldoende. Als de heer Cramer 't einde fluit hebben we de eerste zege te pakken. Op 19 Oct. tegen W. M. S., was onze ploeg niet in denzelfden vorm als de week daarvoor; vermoedelijk zat 't zware veen nog in''de kuiten. We verloren den toss, doch de zon was zbék en de wind weggewaaid. Wij zaten dus 't eerst achter den bal en 't gaat direct gesmeerd; de strijd was nog geen 5 minuten oud of Wil maakte een doelpunt „a beauty". We waren vol goe den moed, dachten al aan een stuk of 6 nul, doch de tegenpartij had nog een goede bladzij. Zij beschikte over een uiterst snelle voorhoede, die goed combineert, en gevaarlijke aanvallen zijn 't gevolg. De linksback was 't eerste half uur niet erg safe, van deze zijde kwam 't gevaar. De rechtsbinnen van W. M. S. krijgt een voorzet van links, een misverstand in de achter hoede en de man kogelt netjes den bal in den hoek. Even later gaf de scheidsrechter een penalty tegen onzen rechtshalf, doch Cramer deed een eleganten zwaai en stompte den bal heerlijk uit 't doel. De corner hieruit leverde niets op, zoodat we met gelijken stand tegen gin gen theeën. Na de rust waren we bijna geregeld in den aanval, doch onze voorhoede was hopeloos uit vorm. De tegenpartij onderneemt gevaarlijke en snelle uitvallen, doch de achterhoede is thans op haar post. Eindelijk na een half uur hebben we succes, als de rechtervleugel goed opbrengt en na veel geschop enz. Bertus den bal in het net duwt. De tegenpartij valt nu fanatiek aan, doch alles gaat retour, tot juist één minuut voor tijd ons de overwinning ontgaat. Een corner, goed genomen, wordt door den rechtsbinnen onhoudbaar ingekopt, een mooi doelpunt. De verhoyding was hiermede goed weergegeven. De tegenpartij speelde beter dan onze ploeg. De derde match tegen D. S. V. was een waar mod- derballet. Bestaat er nog zooiets van een keurings commissie bij den A.V.B. of heeft men dit veld nog niet kunnen ontdekken? 't Is geen wonder! Probeert men hier met een omhaal den bal weg te werken, dan schroeft men zich stevig in den modder vast. Ondanks deze zware handicap is het onzen man nen toch gelukt een overwinning te bevechten; de cij fers spreken voor zichzelf. Voor zoover de bal te zien was en terrein-omstandigheden enz. in aanmerking ge nomen, werd er goed gespeeld. Met verre trappen ste venden we op 't vijandelijke doel af. Jan Overeem ziet een gaatje en kogelt den bal daardoor heen, waar de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3