124 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Wij waren met 3 reserves, terwijl Jan de Na- tris met één been speelde omdat het andere zoo goed als onbruikbaar was. Ondanks dit feit heeft de Natris zich geheel gegeven en nog wel terwijl de eerste internationale op touw is. Bravo Jan! dat is je zuivere club-werk! de Na tris en van Kol scoorden de goals (twee stuks), die voldoende bleken om een overwinning me de naar huis te kunnen nemen. Jan van Hees- wijk, die de Boer zeer goed verving, liet een onhoudbaar schot passeeren. Aan goede kee pers heeft Ajax de laatste jaren geen gebrek. Ziegeler, Jan Smit, Jan de Boer en Jan van Heeswijk (3 Jannen nota bene!) hebben tot heden ons doel prima prima verdedigd. Ons tweede heeft resp. Rapiditas II en Spar taan II geslagen op verdiende wijze! Wij waren van dit laatste treffen getuige. In dit elf tal zitten heel bruikbare krachten. Over Ge rard Deen, Hassink, Rijnders, Rutte, Delsen, Addicks, de Bois zullen wij maar niets zeggen. Dat zijn keien die in ieder gemiddeld eerste klasse elftal hun plaats in de ruimte waard zijn. Dat ze niet in Ajax I zijn opgenomen komt om dat wij maar 11 spelers kunnen plaatsen. Als directe reserve is iedere speler zijn gewicht in goud waard. Wie verder heel goed gewerkt hebben zijn: ten Have, Geestman en Iseger en wij zouden ons al heel erg vergissen als wij hun doch laat ons deze spelers niet ijdel maken. De heele ploeg heeft keurig gespeeld. De goals waren het resultaat van dergelijk voetbal dat bewees, dat de jongens de vaak vol komen onder de knie hebben. Geestman maak te een doelpunt dat je in eerste klasse voetbal sporadisch ziet en Iseger maakte er één dat het net vrijwel scheurde. Ongeveer 400 toe schouwers gingen volkomen voldaan huis waarts en verrast over 't uitmuntende spel. Als ons eerste tegen het tweede in het veld kwam in deze formatie dan zou het een harde dobber hebben! Wat overigens geen wonder is als je je heele elftal stuk voor stuk in het eerste zou kunnen plaatsen. Over de overige elftallen vol- ge men de berichten van onze medewerkers. G. 5 ïU. IV Depot Depót Borsalino Hoeden Nicholson Raincoats ENGELSCHE Reguliersbreesfraat 24 ENGELSCHE WOLLEN VESTEN. FLANEL OVERHEMDEN J) 7' E "F I STORMVOGELS 2 AJAX 3. Om even over twaalf werd van de Overtoom ver trokken in een prima auto. Onderweg werd de wagen door velen geroemd, maar ook werd er over koude voeten geklaagd, zoodat met algemeene stemmen be sloten werd om in Haarlem aan te leggen. Zonder on gelukken (Vunderink wilde ons de zee in laten rijden) werd het Stormvogelveld bereikt, waar Burk al stond te wachten. Voor den wedstrijd werden we nog even gekiekt, waarna in de volgende door de E. C. gewij zigde opstelling begonnen wordt: Becker Vunderink de Wit de Vlieger Smit Burk \.d.Berg Ingenbleek Jurriaans van Deyck v.d.Vlis Vlieger wint den toss en verkiest met wind tegen te spelen. De eerste tien minuten worden de meeste aan vallen door de tegenpartij ondernomen, maar de ach terhoede blijkt in goede conditie te zijn. Langzamerhand komen wij in den aanval, maar het blijft voorloopig bij eenige verre afstandschoten, waar de keeper geen moeite mede heeft. Door ons wordt nu nog wat enthou siaster gespeeld, wat tengevolge heeft, dat het doel der tegenpartij hoe langer hoe meer in gevaar komt. Succes kan dan ook niet uitblijven, wat dan ook komt uit één van de vele goede voorzetten van v. d. Berg waaruit v. Deyck met een schitterenden kopbal weet te doel punten. Rust gaat in met 10. In de rust zijn allen het eens, dat indien na de rust even flink aangepakt wordt, er gewonnen moet worden. Direct na de rust valt ons een penalty ten deel, welke wij echter niet benutten, daar v. Deyck de kracht van zijn schot op de deklat inplaats van het net probeert. Wij weten echter de leiding toch te vergrooten, wan neer Jurriaans hiervoor aan Ingenbleek de gelegenheid NAAST THEATER TU8CHINSKI Telefoon 37324

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2