f7~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV.. CLUBBERICHT. i 121 Na rust zijn de bordjes verhangen en domineert Ajax. De E.D.W.-doelman weet echter, geassisteerd door Fraulein Fortuna, z'n doel schoon te houden. De E.D.W.- midvoor profiteert van 'n misverstand in de Ajax- achterhoede en maakt gelijk. 11. Theo Muller scoort dan het winnende doelpunt. 21. De verstandhouding wordt dan minder hartelijk, 'n E.D.W.-speler wordt wegens aanmerking op de leiding uïtgenoodigd de kleedkamer maar vast op te zoeken. Muller maakt nog 'n derde doelpunt en met 31 komt 't einde. Ajax VII won van Amstel 3 met 5—2. Onze jongens namen reeds na eenige minuten spelen de leiding door v. d. Zwaan, die handig door de Amstel-verdediging dribbelde. Amstel vereert onzen doelman met 'n paar tegenbezoeken, waarbij onze keeper niet thuis geeft. Voor 'n treurig incident (een der Amstel-spelers brak 'n arm) wordt het spel onderbroken. De rust breekt aan met 'n 31 voorsprong. Na rust blijft Ajax in de meerderheid en wint ten slotte met 52. Ajax VIII ging op visite bij Amstelsteyn 2 en was eveneens zoo verstandig de puntjes in de wacht te sleepen. Met 21 bleef roodwit de baas. De A.V.B.-elftallen hebben dus allen gewonnen. Minder gunstige resultaten boekten we in de Junio res en Adspirantenafdeelingen. Zooals reeds in den aanvang gezegd stelden de A jun. teleur. Bijzondere omstandigheden waren er echter wel eenigszins debet aan. Toen na 10 minuten spelens P. v. Deyck voor het 3e elftal moest invallen, weigerde de scheidsrechter een remplaqant voor v. Deyck toe te staan. Een eigenaardige beslissing, die echter na de rust gewijzigd werd, zoodat onze jongens tenminste de 2e helft met 11 man konden spelen. We zagen van den wedstrijd alleen de laatste 20 minuten en constateerden dat onze boys het beste voet bal speelden. Speciaal verdediging en halflinie speelden goed. Voorhoede was minder, doch kan beter. Als P. v. Deyck deze linie komt completeeren, rekenen we dan ook stellig op 'n kampioenschap. Blauw-Wit had nog 15 min. vóór tijd met 10 de leiding; toen werd echter gelijk gemaakt en met 'n beetje geluk had nog gewonnen kunnen worden. De adspiranten A verloren van BI. Wit A met 23, wat voornamelijk te wijten is aan onproductief voor- hoedespel in 't eerste kwartier. Ajax was de eerste 15 min. ver in de meerderheid zonder te kunnen scoren. Eenmaal, toen de keeper gepasseerd was en Heiden- reich inkopte, redde 'n BI. Wit-back. De rechtervleugel de beste werd veel te weinig aan 't werk gezet. De rechtsbuiten der Zebra-tjes brengt mooi op en de midvoor scoort keurig. 01. BI. Wit krijgt moed en gaat dan veel beter spelen. Na korten tijd volgt dan ook 'n tweede doelpunt, eveneens onhoudbaar voor Thuman. 02. Dat wordt onzen jongens toch te bar; Muller gaat er vandoor, schiet, BI.' Wit-keeper stopt onvoldoende en 't binnentrio loopt den bal in 't net. 12. Thuman krijgt dan eenige lastige ballen te verwreken, wat hij naar behooren doet. Na de rust gaat 't spel vrij gelijk op. BI. Wit scoort door haar linksbinnen. 13. We krijgen weer wat hoop als MullerHeidenreich mooi opbrengen en Meyer kei hard inschiet: 23. Blauw-Wit verdedigt echter taai, en als de scheidsrechter inrukken blaast hebben we onze eerste nederlaag te pakken. De B adspiranten deden het iets beter tegen Avanti, 00 was hier 't resultaat. Totaal 7 gesp., 4 gew., 2 gelijk, 1 verloren, 16 goals vóór en 9 tegen, gemidd. resultaat 71 /4 Achteraf beschouwd toch nog zoo slecht niet. A dé. Stormvogels IIAjax III. Vertrek per auto om 12 uur Overtoom hoek Stadhouderskade. Terug te A'dam half zes. Supporters kunnen niet mede reizen, daar er slechts 14 personen in de auto kunnen. Ledenlijst. Weder geboekt als o. 1. L. J. Rademaker, J. N. C. Bakker. Aangenomen als adsp. lid: M. C. Smit, H. C. Mohr- man, S. Zwerver, H. H. Blomvliet, J. Scholten, W. J. Thumann, D. Parmentier, H. Faas, H. Q. Geerligs. Voorgesteld als o. 1.: Q. H. Greijer, Andr. Bonnstr. 42; C. J. W. H. Hanselaar, 2e Atjehstr. 621; G. Symons, Ruyschstr. 61; als w. 1.: D. Klopper, 3e Oosterparkstr. 140; J. W. C. Hogers, Ganzenweg 29; W. Schenk, Hoogte Kadijk 92; J. A. M. Arens, le Jan Steenstr. 46; D. Holland, Valerius- straat 182; L. A. J. Blauw, Valeriusstr. 39b; A. v. Klaar- bergen, Kinkerstr. 1661; C. Hogenhout, Nes 57; als adsp. lid: G. J. C. Overweg, Sarphatikade 21, door Dr. A. Keesing en Koolhaas; H. Maassen, Zocherstraat 77; A. D. Slier, Nic. Witsenkade 24; S. de Ploeg, Den Tex- straat 22. HollandZuid-Africa. Afhalen der bestelde plaatsen op clubavond op 31 October, tusschen 8/49 uur des avonds. Ledenlijst. Bedankt als w. 1.: E. A. Geelhuizen (blijft contributieschuldig). Bedankt als o. 1.: J. Velzing, H. Velzing, J. Lucas, W. D. de Kruijff en G. J. Kosters. Stemming Kascommissie. A.s. Zondag bestaat tusschen 12/42 uur alsnog voor w. 1. gelegenheid tot stemmen in het Bestuurshuisje. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. Correspondentie. Wima. Jammer, wij waren reeds vol. Vólgende maal gaarne, doch veel beknopter s.v.p. y

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7