(T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX j I H.V.V.'s NEDERLAAG TEGEN AJAX. j In het clubblad der groote Haagsche komt men er niet zeer duidelijk mede voor den dag dat de nederlaag tegen Ajax (41 zeer verdiend was. O.m. lezen wij het onderstaande, hetgeen natuurlijk de neder laag dient goed te praten. Geen wonder dat door deze theorie H.V.V. onder aan bengelt! Indien de bakens niet spoedig verzet worden en als men niet aanstonds durft te erkennen dat er aan het voetbal van de Wassenaarsche club heel veel ontbreekt dan kon de eertijds zoo machtige club wel eens kelderen Let U eens op! In het blad staan onder meer de volgende passages: De scheidsrechter is natuurlijk ook de dupe: Scheidsrechter Vrugt kreeg een goede pers, wat de man o. i. niet verdiend heeft. Hij heeft een zonderlinge kijk op free kick, een slechte kijk op off side. Commentaar overbodig! TRAINING. I TRAININGAVONDEN. A.V.B. KRABBELS. i 120 Het eerste speelde ie Amsterdam op een hard, hobbelig veld voor 9000 toeschouwers een wedstrijd, waarbij vrouwe Fortuna zich verre van onze geelzwarten verwijderd hield. (Tegen U.V.V. en E.D.O. soms ook? Red.). Train je, het geeft kracht en pit Aan je zelf en aan Rood-Wit. Wij verzoeken den Aanvoerders der Ajax-elftallen al hun persoonlijke invloed aan te wenden, om hun mede spelers van het nut eener regelmatige training te overtuigen. De Trainings-commissie. Ajacieden, hoopt allen een clubinsigne. Weest trotsch op Uw kleuren. Verschillende leden komen niet meer trainen, dat was Zondag 1.1. weer in verschillende wedstrijden te zien. De elftallencommissie zal zeer zeker met het opstellen van de elftallen rekening houden met spelers, die ge regeld komen oefenen. M. J. K. vtr Het AV.B.-competitierad draaitde eerste puntjes zijn binnen, maar lang niet alle, de eerste nederlagen zijn ook geboekt. Onverdeeld gunstig zijn de resultaten niet, de ver richtingen onzer adspiranten en juniores zijn teleurstel lend. We zullen maar eens van wal steken en beginnen met: Ajax V, den kampioen van het vorige seizoen, dat goed begon door D.W.S. 3 een 31 nederlaag toe te brengen. Toch zijn we niet in alle opzichten over het vertoonde spel voldaan. Keeper Kruijswijk speelde weer 'n aantrekkelijke partij. Middenlinie, met Jutte aan 't hoofd, was uitstekend. Voorhoede goed, zonder uitblin kers. De backlinie baart hier de meeste zorgen. We zullen hopen dat de heeren er spoedig beter in komen. De wedstrijd begint met 'n Ajax-overwicht. Bijl en Kreuger brengen het D.W.S.-doel in gevaar. De voor hoede, goed door Jutte gesteund, blijft aan 't woord. Bijl scoort 'n keurig doelpunt, jammer genoeg off side. Doch 't was slechts uitstel van executie, even later loopt Bijl op 'n aangeven van Jutte door en kogelhard gaat de bal in 't D.W.S.-doel. 10. Ons groote over wicht wordt noodlottig. D.W.S. onderneemt 'n serie pittige uitvallen. Kruijswijk redt eenige malen verdien stelijk, doch kan niet verhinderen dat D.W.S. gelijk maakt. 11. Van onze voorhoede worden de vleugels te weinig aan 't werk gezet. Kort voor rust nemen we toch onverwachts de leiding door v. d. Velde, die via een D.W.S.-been scoort. 2—1. Na de thee vlot het in den aanval iets beter en ook de backs, nu niet meer gehinderd door de laagstaande zon, komen beter op dreef. Kreuger brengt eenige malen snel en goed op, wil het echter te veel alleen doen. Een kei van Bijl gaat van keeper's knuisten tegen den paal en blijft juist op de lijn liggen. Bijl breekt door, keeper trapt weg, van Dijk vangt 't leder op en lost 'n harden schuiver, die doel treft. 31. Ajax blijft tot 't einde in de meerderheid, zonder echter de score te kunnen verhoogen. Einde 31. Ajax VI deed het geen haartje minder dan 't vijfde en klopte E.D.W. 2 eveneens met 31. Het begin van den strijd was hier voor E.D.W. 2, dat echter door stug verdedigen onzerzijds geen goals kon maken. Onze aan vallen zijn gevaarlijk en uit een van deze krijgt Tal boom 'n schitterende kans, waarvan hij dankbaar pro fiteert. 10.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6