f7' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX tv._ W. F. C. 2—AJAX 3. AJAX 3—BLAUW-WIT 3. VAN TRAINING EN BALS. Er wordt tegenwoordig flink getraind. Het doet mij plezier, dat ik dat zeggen kan en al zijn er nog velen, die het zijn altijd zij die het 't hardste noodig hebben hardnekkig van de oefenavonden wegblijven, toch stemt bet tot blijdschap dat er zoovelen zijn, die het nut van Jack's raadgevingen inzien. De trainingscommissie en loffelijke uit vinding, waarvan ik echter tot heden het nut niet heb kunnenn inzien, wat echter aan mij zal liggen (volkomen eens met het laatste, Red.) is steeds present en Maarten Smit teekent met angstige nauwgezetheid de aanwezigen in een zeer geheimzinnig boekske aan. Men zou zoo zeggen dat aldus een aardig overzicht gevormd wordt van hen, die voor de club voelen, want clubliefde en training zijn zaken, die hand aan hand gaan. Er is echter een klein maartje Zoo goed als wij een trainings-commilssie hebben, die de oefen-avonden bezoekt, man- keeren wij er nog een die een andere en niet minder belangrijken avond controleert. Ik be doel den Zaterdagavond en die Commissie zouden wij de Bal-commissie kunnen noemen. Want het staat nu wel heel voornaam en aardig als je naam twee of drie keer per week in Smit's carnetjevoorkomt, maar wat zegt het, als men 't Zaterdagavonds tot diep in den nacht de getrainde beenen moe danst, met al les wat aan dergelijke danspartijen vastzit. Ik zal zakelijk zijn. Terwijl Zondag ver schillende zware wedstrijden op het program- 118 Ajax verschijnt met de volgende opstelling: Becker, Arens, de Wit, de Vlieger, Vunderink, Burk, v. d. Berg, Schetters, Schaap, Brink, v. d. Vlis. Na eenige wederzijdsche aanvallen, welke door het afkeuren van eenige ballen onderbroken werden, blijkt al dadelijk dat W.F.C. geen gemakkelijke tegenstandster is. Het meeste gevaar dreigt van den linkervleugel van W.F.C. Een scrimmage voor ons doel wordt noodlottig daar de rechtsbinnen met een goed schot doelpunt. Onze aanvallen worden veel door buitenspelstaan onderbro ken. Als Schetters een bal er goed tusschendoor speelt, weet Schaap hieruit den gelijkmaker te fabriceeren. Wij raken nu eenigszins in de meerderheid, doch kunnen dit niet in doelpunten uitdrukken. Rust gaat in met 11. Het eerste kwartier na de rust zweeft de bal geregeld voor het W.F.C.-doel, doch daar Brink zich ook niet geheel kan geven, gaan eenige gemakkelijke kansen verloren. Het succes komt juist aan den anderen kant als Arens het niet bij kan sloffen en de linksbinnen kalm doelpunt. W.F.C. blijft nu aanvallen doch Becker is niet meer te passeeren. Een penalty, aan W.F.C. voor duwen in den rug van Burk toegekend, wordt óp den spoorbaan geschoten. Even daarna fluit de scheidsrechter, die er nog al eens naast was, einde, zoodat wij nog steeds de eerste overwinning moeten behalen, hetgeen dus tegen Blauw-Wit maar moet gebeuren. In den trein werd een gezellig zwikje gemaakt, waar v. d. Berg zich zeer in onderscheidde. Voor de heele bubs, Emiel. K WATT. Onder leiding van denzelfden scheidsrechter als tegen W.F.C. wordt met de volgende opstelling begonnen: Becker, de Wit, Hoogland, de Vlieger, Vunderink, Smit, v. d. Berg, Kuypers, Schaap, Schetters, v. d. Vlis. Blauw-Wit wint den tos en verkiest met zon tegen te spelen. Het eerste kwartier werden door beide par tijen eenige goede aanvallen ondernomen, welke echter slecht afgewerkt werden. Hoogland moet wegens knie blessure uitvallen, waarvoor van Deyck invalt en Kuy pers rechtsback gaat spelen. Als de linksbinnen van Blauw-Wit op z'n eentje een doelpunt probeert te ma ken, wordt hij op het juiste moment door Kuypers van den bal af geloopen. Even daarna wordt door onzen linkervleugel een goede aanval gedaan, waaruit Schet ters den bal tegen de lat aanschiet. Voor de rust zien beide partijen geen kans om een doelpunt te maken. Na de rust zijn wij direct weer in den aanval doch de voorhoede speelt te onbenullig en gevaarlijk te wezen. Het succes komt juist aan den anderen kant als onze rechtsback even twijfelt en de linksbinnen een goed doelpunt maakt. De voorhoede wordt telkenmale door Vlieger in de gelegenheid gesteld aanvallen te onder nemen, doch steeds is een Blauwwitter op het beslis sende moment eerder bij den bal. B.W. weet dan den voorsprong uit een penalty wegens hands door Kuypers te vergrooten, terwijl door ons een penalty door Schaap recht op den keeper wordt geschoten. Als de scheids rechter, die beter voldeed dan de vorige week, einde fluit, hebben wij nog steeds geen wedstrijd gewonnen. Bij B.W. vormde het elftal een beter geheel. Bij ons waren Kuypers en Vlieger de besten. WATT. Clubliefde?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4