r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX wedstrijden durven te beweren /bewijst dat wij vertrouwen in onze mannen hebben. A.s- Zondag 12 Oct. behoort een gelijk spel tegen de Stormvogels tot de mogelijkheden. Brokmann is dan weer op het tapijt! Als ook Couton de schoenen weer aan kon trekken zouden wij een lief ding willen verwedden dat minstens één puntje aan den Middenweg kwam. Nu twijfelen wij er hard aan Honderden supporters hebben wij j.l- Zon dag teleurgesteld door met 31 tegen de Stormvogels te verliezen. De Westelijke kam pioenen hebben verdiend gewonnen door meer geestdrift in hun spel te leggen. Ajax was zonder Couton en Brokmann, welke handicap juist voldoende was. Anders had den wij er misschien met een gelijk spel alge- komen. De Stormvogels hebben zeer fraai ge speeld en van een dergelijke ploeg eervol te verliezen is niet zoo slim. Wij hebben tech nisch niet slechter gespeeld dan de menschen uit IJmuiden, doch de laatsten gaven het volle pond! En waar wij een half onsje geestdrift te kort kwamen, bleven de puntjes in IJmuiden. Wij behoeven de Nobel c.s- niet te vertellen dat wij in den returnmatch ons best zullen doen de geleden schade af te rekenen! Onze vriend van Ros- sem schrijft elders in ons blad er nader over. Het tweede won met 52 van H. F. C. 11, het derde verloor met 20 van Blauw-Wit III en ons vierde won te Baarn met 20. Onze medewerker Adé is tenslotte goed te spreken over de resultaten der lagere A.V.B.-elf- tallen, zoodat de vierde competitiedag over het algemeen geen redenen tot ontevredenheid geeft. Als wij de Kraaien a.s. Zondag kunnen kloppen maken wij weer een goede kans. Wij zullen het daar maar op houden. Z.F.C. II—AJAX II 1—1. Op een zeer effectvol terrein beginnen we, met een stevig windje tegen, een flink offen sief. Addicks vooral zit er flink op, maar z'n schoten treffen geen doel. Na ongeveer een V 117 kwartier spelen, een goede aanval van links, Addicks schiet, de keeper werkt onvoldoende weg, en Baron Qeestman, „die er als de kippen bij is", weet met een elegante zwaai het leder in het net te werken. We bestoken nog diverse malen het vijandelijk doel en noteeren nog een mooi schot van Ten Have, dat even mooi gestopt wordt en een geweldige klinker van Debois, die de bovenlat bijna torpedeerde. Deen staat zeer nonchalant te backen en zijn getreuzel komt op een gelukkig" buitenspel- doelpunt te staan. Ook na de thee waren we over alle linies sterker, maar het net kunnen we niet vinden. Z.F.C- krijgt op ongeveer twin tig meter afstand een vrije schop te nemen, en weet zoowaar hieruit te doelpunten. (Was je in den dommel geraakt Heeswijk?) Z. F. C. wordt nu geheel op eigen helft teruggedron gen, alles staat te verdedigen en als het einde geblazen wordt, moeten we helaas een veertje in de stad van het Czaar-Peter-huisje laten. Over de spelers nog het volgende. Heeswijk goed, op één leelijke blunder na. Deen was zeer nonchalant, hij kan beslist veel beter en moet bedenken dat hij zich ook voor het tweede geheel dient te geven. Rutte zeer goed, maar ik zie hem liever in de voorhoede, daar hij vooral in het tweede, beslist iederen wedstrijd voor een paar goals goed is. Achter spelers hebben wij bovendien voldoende. De halflinie best; harde werkers die in snel aan vallen de beste verdediging zien. in de voor hoede diverse zwakke plekjes, vooral Jurri- aans diene te bedenken dat er tusschen adspi- ranten en tweede elftal een hemelsbreed verschil bestaat. Trainen, dan kom je er wel. Iseger moet iiog wat meer zelfvertrouwen krijgen; hij is snel en handig en heeft bovendien een goed schot. Een beetje meer durf Boy, laat eens zien wat je kan. Addicks komt er weer geheel in, maar ik zie hem liever op den vleu gel met Rutte er naast. Geestman een fijne voetballer, een echte vertegenwoordiger van het Ajax-spel, die helaas alleen wat biceps te kort komt. Probeer eens een mengsel van biefstuk, levertraan en Zambuck Herr Baron. Overigens een prettige dag met een joviaal stel Ajacieden. J. S. Een blijde morgen geeft een triestige dag. Gebrek aan enthousiasme. - Stor mvogels klopt ons verdiend

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3