U No. 16 WOENSDAG 15 OCTOBER 1924 7de JAARGANG. 't Bracht al dadelijk de stemming eruit! Twaalf uur was afgesproken bijeen te komen en om half een stonden we nog aan den Over toom. Toch was de zaak zoo klaar als een klontje. Een auto voor twintig personen heeft nu een maal niet meer dan twintig plaatsen en hoe je nu staat te rekenen en of je het nu al zonde vindt van het geld er een tweeden wagen bij te nemen, ontkomen doe je er toch niet aan. (Het Bestuur had voor dezen wedstrijd één groote auto voor 23 personen gecharteerd, hetgeen ons voldoende voorkomt. Red.) Hein Delsen maakte een pracht van een bluf en Koolhaas hakte de knoop door. Maar al was de stemming voor een brokske bedorven, de heerlijke zomerdag en het besef dat dui zenden Amsterdammers met ons mee trok ken en mee leefden in den zwaren kamp, die wij strijden gingen tegen de Stormvogels bracht de barometer weer op peil. Na een heerlijken tocht, hoewel reizen per spoor rustiger is en meer aan te bevelen vóór een wedstrijd, kwamen wij op het, midden tusschen de duinen gelegen, terrein van de Stormvogels aan en vol goeden moed en wil gingen wij het veld in. De ingewijde bemerkte ras, dat het een har de partij zou worden. De kampioenen hebben een elftal dat niet alleen uitstekend voetbal speelt, maar dat bovendien geweldig zwoegt van het begin tot het einde, 't Werd een titanenstrijd, waarvan langen tijd niet viel te zeggen hoe hij zou afloopen. Wij namen de leiding door Wim Volkers na vlot samenspel in onze voorhoede, maar nog voor de rust bracht Sint de partijen op gelij ken voet. In de tweede helft .waren wij ge- ruimen tijd in de minderheid en twee doel punten waren er het gevolg van. Een paar gloeiende kogels uit onze voorhoede verdienden beter lot dan tegen paal en lat te komen en ook had Van der Wint niet over pech te klagen. We verloren met 31 en hoewel de Stormvogels de overwinning eerlijk verdiend hebben door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 1