CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 113 Vl A.V.B. KRABBELS. Hors d'oeuvre. Nog is de A. V. B.-competitie voor ons niet aangevangen. Wat we dan ook gezien hebben zijn niets anders dan voorproefjes voor den grooten competitie-maaltijd. Ajax 5 speelde tegen Wilh. Vooruit II met een zeer gebroken elftal. Als Kruyswijk een terug- gespeelden bal van Kermer laat glippen komt W. Vooruit voor 'n koopje aan de leiding. Lang pleizier hebben ze er niet van, want spoedig maakt Th. Muller gelijk en geeft v. Deventer ons de leiding. Na rust komt een snelle door braak van den W. V. rechtsbinnen gevolgd door 'n gevaarlijk schot. Kruyswijk kan nog net ten koste van een hoekschop redden. Dé cor ner, goed genomen levert W. V. de gelijkmaker op. Bij een doelworsteling geeft de scheidsrech ter een goal tegen ons 23, v. Hesteren zorgt voor den gelijkmaker 33, doch kort voor tijd scoort W. V. nogmaals en wint met 43. Ajax 7 en 8 zijn ook weer in 't veld geweest en wonnen met flinke scores van W. Vooruit en wonnen met flinke score's van W. Vooruit III en Meteroor III. De A jun. speelden een interessante wedstrijd tegen de A. F. C. dito's Vrij spoedig namen we door v. Dijck de leiding die we echter ondanks overwicht in 't veld vóór rust niet konden ver- grooten. Wel losten v. Dijck en Dijkman ver schillende goed gerichte schoten, doch de A. F. C.-doelman was onverbiddelijk. Na rust het zelfde recept. Goed spel in 't veld, dikwijls heel goede schoten doch goaltjes bleven uit.. Ten minste voor ons, want A.F.C. heeft intusschen kans gezien gelijk te maken, 't Einde nadert reeds als eindelijk de bal eens naar de vleugel gaat. De bal wordt voorgezet en v. Dijk scoort 21. Eijkmans deponeert even later den bal langs den uitloopenden A.F.C.-keeper in 't net 31. Einde. Het A jun. elftal kan kampioen worden. De capaciteiten zijn aanwezig. Wanneer onze boys de tanden op elkaar zet ten zijn we klaar. De adspiranten A. trokken van leer tegen Wilh. Vooruit junioren. Reeds vóór rust was Rood-Wit hier in de meerderheid doch treuze len was de oorzaak dat goals uitbleven. Wilh. Vooruit nam de leiding, doch direct daarop maakt Ajax door Heidenreich gelijk. Na rust zet Everts prachtig voor en Eijkmans kopt het leder netjes in. Daarmee blijkt het hek van den dam. In steeds sneller tempo worden goaltjes gefokt. 82 was het eindresultaat. Over alles wat we gezien hebben zijn we lang niet ontevreden en we willen besluiten met 'n laatste opwekking aan alle elfallen om te spelen voor wat ze waard zijn. Als ze dat maar doen dan kost 't aan 't einde van het seizoen 'n hoop blikkies. Adé. NEDERLAND ZUID-AFRIKA, j Deze wedstrijd wordt op 2 November a.s. in het Stadion gespeeld. De toegangsprijzen zijn: Overdekte tribune (midden) 5. (zijvakken) 4.— Open (midden) 3. (zijvakken) 2. Staanplaatsen,1. (jongens) 0.50 Ieder lid, zoowel w.l. adsp.leden als donat. kunnen plaatsen bestellen. Alleen worden de plaatsen genoteerd, waar van postwissels binnenkomen. Later dan 5 Oct. a.s. kunnen geen plaatsen besteld worden. Op een der clubavonden, worden de toegangsbe wijzen afgegeven. Per hoofd worden niet meer dan vier plaatsen afgegeven. J. J. GROOTMEIJER, secr. Amstelveenscheweg 65. INDENTITEITSKAARTEN. IV. V' Deze züllen U door den aanvoerder van Uw- elftal bij den eersten Competitie-wedstrijd worden uitgereikt. Men is verplicht bij wedstrijden deze kaart te toonen aan den scheidsrechter. Mocht een speler zijn kaart ver geten hebben en dus niet aan een wedstrijd kunnen deel nemen, dan zal hem door het Bestuur een boete van 2,50 opgelegd worden. Het is immers iets wat bij Uwe voetbaluitrusting behoort. Vergeet men zijn schoenen, dan kan men evenmin medespelen. M. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5