CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 111 van onze aanvallen beleven. De doelpunten werden gefabriceerd door Geudeker (twee), Brokmann die een penalty onhoudbaar inzette en de Natris die het leder behendig over Mc. Neil in het net trapte. Met hetzelfde entrain spe lende is een goede plaats op de ranglijst gega randeerd. Aan de training-commissie de taak de heeren tot geregeld oefenen op te wekken. Ook de andere teams, in den N. V. B. spelen de behaalden aardige successen. Ajax II bleek te sterk voor V-V.A. II dat met 50 verloor. Kuypers, Addicks e.a. hebben aardig gespeeld; de eerste bleek een prima back en Addicks spel was een verrassing voor hen, die dachten dat deze outside left op zijn retour was. Hein Delsen moet onze welgemeende raadgeving ter harte nemen en een paar weken rusten. Hij komt anders nooit van zijn dijblessure af. Het derde speelde tegen R. C H. II te Haar lem gelijk! Bravo, dat is een zeer mooi resul taat tegen de sterke reserves van R. C. H. Ons vierde, voor de eerste maal in den N. V. B. spelende, won met 101van Allen Weerbaar II. Onze reserves speelden zeer goed en wonnen zooals ze wilden. Veel verschil tusschen onze reserves bestaat er niet. Dat bewees des morgens Kuypers, die plotseling voor Ajax II moest invallen en lang niet de slechtste was. Gaat men zoo door dan wordt het een gunstig seizoen. Inderdaad een fraai begin van ons Jubileumjaar. ZONDAG, 28 September. Ook vandaag over alle liniën successen. Het mooiste succes was voor ons eerste elftal weg gelegd dat zonder Couton, in wiens plaats Delsen verdienstelijk heeft gespeeld, met 31 van V.O.C. won. Met de rust waren de V.O.C. 'ers met 10 voor, doch de Ajacieden bleken beter getraind, namen gaandeweg het spel in handen en maakte drie goede goals door Geu deker (2) en door Wim Volkers (1). Vooral het doelpunt van Volkers was zeer fraai en be sliste definitief den strijd in ons voordeel. In het laatste deel van den match hadden wij ge makkelijk nog enkele goals kunnen maken als Melle Fortuna haar hart niet aan Steenhauer ik- verpand bleek te hebben. Het was overigens weer een van die wedstrijden die volkomen in het kader past van de matches tegen V.O.C. Fanatiek, maar dood eerlijk! Ons tweede, onvolledig, klopte Blauw Wit II met 21. Rutte was naar achteren gehaald om C. Delsen te vervangen en deed zijn werk naar behooren. Deen bleek vanmiddag een off- dag te hebben en veroorzaakte menig onrustig oogenblik voor ons doel. Addicks en Jurriaans bleken de fabrikanten van de winstpunten. Het derde, waarover op een andere plaats in onze courant meer, speelde 00 tegen Wa tergraafsmeer II en ons vierde elftal was het eerste elftal dat de reeks nederlagen opende die onze elftallen successievelijk in de verschil lende afdeelingen te boeken zullen krijgen. Al les winnen gaat nu eenmaal niet! Het vierde elftal was bij H.V.C. II te gast en verloor met 10. Naar ooggetuigen verklaren moet er aan de voorhoede nog al iets ontbroken heb ben. Het recept is: „Oefenen Heeren!" Het electrisch licht heeft Frans Schoevaart doen ontsteken. Steekt jelui dus bij Reynolds je licht op! Hij doet niets liever dan dat! G. ~^\1 Ajax 3'Watergraafsmeer 2. 00. 'n Wedstrijd met wat je noemt geen cent massel. Wel 10 doelpunten had Ajax moeten maken, en zooals de uitslag laat zien, 't lukte niet éénmaal. Telkens en telkens faalde op 't beslissend moment 't schot of werden onze voorwaartsen tegen de vlakte geloopen. Ajax begint niet onverdienstelijk en reeds spoedig komen er eenige benauwde momenten voor het W'smeer- doel. Kruijswijk krijgt dan ook eenige ballen te verwer ken. Gevaarlijk wordt het voor ons als Vlieger valt. Arends redt op 't nippertje. Schaap lost 'n mooi schot juist over de lat. Samenspel van v. d. Vlis en Brink wordt herhaaldelijk in de modder gesmoord. Na half time zet v. d. Berg 'n corner fraai voor doel. Brink houdt z'n krullebol reeds klaar, doch de W. keeper is hem voor en stompt weg. Na 'n goede voorzet van v. d. Vlis krijgt Schaap het leder te pakken, reeds dreunt 'n kogel in den rechterbovenhoek, doch de W. keeper redt schitterend. Eenige dotjes van kansen worden door onze voorhoede verknoeid. Vlak voor tijd komen nog 'n paar gevaarlijke momenten voor het Ajax-doel en 't scheelde maar 'n haartje of we hadden nog verloren. Als de scheidsrechter 't einde blaast is de stand nog steeds dubbel blank, wat ons het meeste speet voor Schetters, die 2 X drie kwartier heeft gezwoegd voor de overwinning. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3