\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX publiek hebben trachten te overstemmen. Wat meer dan eens gelukte. Eerst wou het maar niet lukken. Wat we ook probeerden, het ging niet en we kregen zelfs een achterstand voor de rust met 10. Toen is er in de tweede helft aangepakt! Er werd gecombineerd dat het een lieve lust was en de V.O.C.'ers, die zich voor rust geheel gegeven hadden, konden spoedig het tempo niet meer volhouden. Het werd 1—1, 12, 13! Het was welletjes en de rest van den wedstrijd leek meestentijds meer op een „ex hibition" dan op „competition". Dat ging van tik-tak, U kent dat! Er waren gedeelten van den wedstrijd, minuten lang, dat geen. Rotter dammer een bal kon aanraken, zoo werden zij van het kastje naar den muur gestuurd. 't Liep gesmeerd en was Steenhouwer er niet geweest, dan had het nog veel meer geworden. Toen het 3—1 werd, lieten onze luidruchtige supporters een postduif op. Nu hebben, zooals u zult weten, duiven over 't algemeen beroerd weinig met voetballen op. Ze ontzien zich zelfs niet om, als ze over een voetbalveld vliegen, iets te laten vallen. Deze duif maakte een gunstige uitzondering. En toen hij met de blijde mare aan z'n poot het luchtruim werd ingezonden, vertikte-ie het en ging achter het doel op een schutting zitten. Zóó mooi vond-ie het Eerst toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, is-ie opgevlogenVAN ROSSEM. KRONIEK. Wij kunnen content zijn! Het seizoen is inge luid met een stevige overwinning, n.l. met 41 op H. V. V. Alle eerste elftalspelers hebben het hunne tot deze zege bijgedragen. Alhoewel onze ploeg niet geheel compleet was, o.m. moest Vons Pelser door Deen vervangen worden, is er uitstekend gespeeld. Jan de Boer heeft zijn plicht volkomen ge daan. De opmerking, dat onze keeper bij het doelpunt eerder uit zijn doel had kunnen komen, kunnen wij niet onderschrijven. Door 'n groote IV_ opening in onze verdediging kreeg Bosschart een vrij gemakkelijke kans, waarvan hij han dig profiteerde. Overigens bleek de H. V. V. voorhoede voor ons doel vrij ongevaarlijk en het werk dat Jan de Boer verder te verrichten had ging hem gemakkelijk af. Deen en Couton vormden voor rust het back- paar. Even voor de pauze moest Frans den strijd opgeven. Hij bleek vrij ernstig aan de en kel geblesseerd. Prof. Snapper was zoo vrien delijk geneeskundige assistentie te verleenen, waarbij bleek dat wij onzen sympathieken aan voerder voorloopig moeten missen. Een groot gemis voor ons elftal daar Couton, vooral in den laatsten tijd, schitterend op dreef was. Coen Delsen, die weifelend begon, heeft ver der zeer voldoende gespeeld. Deze speler is trapvast en heeft genoeg spirit! Wij hopen van harte dat hij Frans in de eerstvolgende wed strijden waardig zal vervangen. Oppassen voor duwen in den rug, Coen! Je krijgt anders pe- naltys op je geweten. De middenlinie heeft keu rig en zeer technisch gespeeld. Hordijk* was als in z'n goeie dagen, d. i. kalm, zeker en goed. Hij plaatste zeer zuiver en liet den H.V.V.-aanval niet los. Zijn kopwerk is zelfs iets beter dan vroeger. Z'n beide assistenten Joop Martens en de Kruyff, sloten zich uitstekend hierbij aan en behoorden tot de beste spelers van het veld. De voorhoede geformeerd uit Theo Broek man, Volkers, Geudeker, v. Kol en De Natris, maakte vier doelpunten, een voldoend aantal! Geudeker was er ditmaal iets beter in. Hij be gint er kijk op te krijgen en opent het spel vol doende naar de vleugels .Hij maakte twee goals, het tweede doelpunt met een vervaarlijk hard schot. Beide vleugels, namen voldoende aandeel in den strijd. Theo-Volkers en de de Natris-v. Kol kunnen inderdaad twee vleugels vormen die met ons beste spel van vroeger kunnen concurreeren. Mits de heeren geregeld blijven oefenen en op dezelfde energieke wijze blijven spelen. Van Kol is meegevallen, dit was wel ieders opinie na den strijd. Hij heeft een correcte pit tige stijl en als hij meer met de Natris heeft ge speeld kunnen de tegenstanders nog pleizier 110 A- E Een keurige overwinning op H. V. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2