I BESTUURSVERGADERING. tJT V 107 In onze j.l. Donderdag plaats gehad hebbende Be stuursvergadering bleek het programma dermate groot dat eerst deze week zal worden beslist op welke wijze de stemming over het derde lid Kascommissie zal ge beuren. Verder werd besloten eveneens door stemming uit te maken welke van de twee Reserves (de Heeren de Mun- nik en de Smit) voor A dan wel voor B zal fungeeren. Een bespreking over de toelating van onze adspi- ranten naar werkend lid werd onderbroken en zal deze in de e.v. bestuursvergadering worden voortgezet. I Proclamatie aan de fljax~Bent j v}/ j voor het Seizoen 1924-25 September is daar, Sire kom binnen, Three cheers for „King-Football" Het spel gaaaaaaat beginnnnnnnenüü! Overal waar de voetbal huppelt, danst en springt en met z'n dolle capriolen spelers en toeschouwers boeit, davert bovenstaande lofzang over de velden. September de Oogstmaand, maar bovenal de Voetbalmaand. Met hoeveel verlangen wordt er niet naar deze maand uit gezien, en hoeveel moeite getroosten wij ons niet, de elftallen zoo getraind en sterk mogelijk voor „King- Football" te laten verschijnen. Heele volksstammen trot- seeren regen, wind, koude en modder, nemen gratis een kans op verrekte spieren, onwillige knietjes, een breuk of een paar gebroken ribben, visschen natte ballen uit stinkende slooten, moeten krijtlijnen loodrecht trekken, enz. enz. en dat alles ter eere van het bruine monster. Ik heb je lief, mijn hartedief, O, ik kan uren met je spelen, En met mijn oude Voetbal-schoen, Je donkerbruine wangen streelen, Wanneer ik jou des Zondags zie, Dan tril en beef ik van verlangen, Ik kus je vollemaansgezicht, En opgeblazen modderwangen. Ook in onze vereeniging werpen zich weer 14 keer elf Ajacieden in den strijd, en zullen al hun energie aanwenden, om „King-Football" eenige malen per Zon dag, in het vijandelijk net te deponeeren, en hun eigen doel voor doorboring trachten te behoeden. Ieder jaar weer kan onze Secretaris diverse kampioensmedailles in ontvangst nemen, als een overtuigend bewijs dat alle Ajacieden steeds naar het „Excelsior" streven. In Oost en West, in Zuid en Noord, schitterden onze kleuren reeds over de velden, en overal zijn wij geduchte maar ook zeer geziene tegenstanders. In Maart a.s. viert onze Vereeniging haar zilveren feest, en dit feit moet voor alle Ajacieden een spoorslag zijn, zich dit seizoen eens bizonder in te spannen. Dit geldt niet alleen voor ons „Keur-Team", neen alle elftallen van het eerste tot het achtste, het beruchte 6 B, Adspiranten, Juniores en Veteranen, allen moeten dit seizoen het Veni, Vidi, Vici in toepassing trachten te brengen. Iedere clubman moet bij het feestelijk pauseeren bij onzen zilveren mijlpaal, van zich zelf kunnen zeggen: „ik heb tot het welslagen van dit feest m'n beste krachten bijgedragen. Laat dus de training-avonden niet in den steek, ausdauer en snel heid zijn niet te missen factoren, en toon door geregeld op te komen, VOOR WELK ELFTAL U OOK AANGE SCHREVEN STAAT, een waar Ajacied te zijn. Met gul den letteren zal dan ons jubileum-jaar in de club-annalen gegrift kunnen worden. Dat het „heilig-willen" er dit jaar wel is, blijkt duidelijk uit onderstaande interviews met diverse aanvoerders. 1. Ons team wordt dit jaar beslist kampioen, Sprak het Aspirant-lid van drie-turven, Denkt U, dat de tegenpartij ons verslaat, Ze moesten potdome eens durven, Met Boter en suiker gaan ze er in, Laat ze maar komen jandosie, De Rood-Witte vlag gaat voor ons aan de mast, En z'n neusje werd nat van emotie. 2 Het Junior-lid was zoo grootsch als een aap, Toen ik hem interpelleerde, Hij stikte haast in zoo'n zoete pirate, Die hij gracieus inhaleerde, 't Kampioenschap is ons, 'k zal trainen voor vier, Dat „saffie" dat was maar een gijntje, M'n borrel zeg 'k af, m'n verkeering zeg 'k op, Foetsie met Wijntje en Trijntje. 3. Ook in het kamp van Ajax 6B, Daar wordt er gewikt en gewogen, Dat een ander dit jaar nummer een worden zal, Dat zullen ze nimmer gedogen, De Dames van dat gezellige team, Beloonen nu iederen trapper, En „Tienus" z'n schot zal wonderen doen, Dat zaakje dat komt „voor de Bakker". 4 Toen sprak ik m'n vrind, den Oud-Veteraan, Zoo'n levend brok „Ajax-historie", Hoe zit het, „Tric-Trac", beginnen we haast, Ik brand er van strijdlust potdorie; Geduld, grijze knaap, het komt voor elkaar, Hoera, fijn dit te vernemen, Ga mee naar de Bor, kom „Ouwe-reus", Daar gaan we een „taaie" op nemen. 5. Ik richtte m'n schreden naar Frans Couton, Of hij misschien dorst te voorspellen, Hij lachte, en zei: als „Theo" maar komt, Dan kan ik je meer gaan vertellen, Voetbal is Voetbal, zoo'n ding dat blijft rond, Een verkeerde beslissing wat pech-en, Maardat wij dit jaar ons best zullen doen, Daar kan je „DONDER" op zeggen. 6. Laat het nu uit zijn met drank en met bier, Of Zaterdagavond-verpoozen, De Shimmey of Fox-Trott, de Blues en de Wals, Die zijn er beslist uit den booze,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3