r JS CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Hard 'wordt thans reeds in deze richting ge werkt en de enkeling, die de poorten onzer vereeniging passeert, kan het zich tot een eer rekenen. Ajax moet worden een keurcorps in alle op zichten en zij die thans deel ervan uitmaken, dienen hun positie wél te begrijpen. Alles of niets! Wij vragen alles, en zij die physiek of mo reel, niet alles, maar dan ook alles, de volle honderd procent, kunnen of willen geven, be- hooren niet in ons midden. Daarheen moet het! En dit seizoen zal van deze richting het openingsjaar zijn. Het is goed dat wij dit eens met elkander besproken hebben, opdat wij allen weten wat wij aan elkander hebben als wij straks het veld ingaan. En mocht het niet gelukken, dan moeten wij voor ons zelf en voor elkander overtuigd zijn, dat het niet anders kon, dat onze tegenpartij ons ditmaal te sterk was, zonder dat dit ons maar eenigszins zou ont moedigen voor een volgenden wedstrijd. Staan wij zóó tegenover elkaar, dan kan het moeilijk anders of de kaïnpioensvlag zal menig maal geheschen worden en den 18en Maart zullen we elkander een poot geven en zeggen: „Het was een prachtig jaar, een schitterend besluit van deze kwart-eeuw Ajax-Ieven!" Het zij zoo. VAN ROSSEM. LEDENLIJST IV. Aangenomen als w. L: H. J. ten Have, W. Iseger, A. H. v. Kol, L. H. Arens, M. Brink. Als adspirant lid: J. v. Bragt, H. v. Rames- donk, J. Manheim, H. A. Holtzappel, B. v. Vlier. Als o. 1.: J. de Vries, C. du Buy en C. Hees sels. Bedankt als o.l.: L. J. Rademaker, N. Walg, D. Sierig, W. J. de Zwart, J. v. Kasteel. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. 106 i bedanken Blijft lid (ondersteunend) L. v. d. Hilst G. Feenstra berust op misverstand. DE OFF1CIEELE SEIZOENS OPENING. Aiax wint het Gouden Kruis. Blauw-Wit Ajax 00. Ajax verliest na loting. Op de afgeloopen Zon- en feestdagen is het seizoen weer officieel geopend. Wij zijn begonnen op 31 Aug. j.l, op het A.F.C.-terrein met een z.g. trial elftal D.E.C. met 20 te slaan, waardoor wij de eerste ronde van den A.R.O.L.-beker overleefden. De spelkwaliteit van ons elftal was zeker een belofte voor de toekomst. Enkele spelers hebben uitstekend gespeeld. Vooral ons achtertrio heeft, goed gesteund door de middenlinie, knap gewerkt. De middenlinie heeft echter in haar aan vallende taak teleurgesteld, waardoor de voorhoede niet dat deed, wat van haar verwacht werd. Volkers en Jurriaans hebben in deze linie onze verwachtingen niet beschaamd. Vooral het eerste doelpunt, combinatie Vol- kers-Jurriaans, was een beauty. Op den len September, Koninginnedag, won opnieuw een trial elftal met 32 van A.F.C. De reds hebben zich hardnekkig verzet en de overwinning was op een haar af. Nadat de stand 11 was, heeft Jan de Natris door twee onhoudbare aanvallen Iseger in de gelegenheid gesteld Ajax in veilige haven te brengen. Wij wonnen met 32, maar dat de overwinning welverdiend was, zouden wij niet gaarne willen beweren. Het achtertrio was voldoende, de middenlinie was minder en de voor hoede was het minst. Slechts Volkers en de Natris bleken hun plaats waard, doch de overige drie Heeren behoeven nog veel oefening om inderdaad eerste elftal spelers te zijn. Na afloop ontvingen wij uit handen van den voorzitter van den A.V.B. het Gouden Kruis, welke prijs een waardige plaats tusschen de overige eere- teekenen zal worden ingeruimd. Op Zondag 7 September speelden wij de A finale om den A.R.O.L.-beker, opnieuw op het A.F.C.-terrein. Ons team was verre van compleet. Jan de Boer en de Natris werden vervangen daar deze spelers licht geblesseerd waren. Verder waren v. Kol en Brokmann nog niet van de partij, zoodat wij met 4 reserves in het veld kwamen. Van het spel van onze lui kunnen wij ongeveer het zelfde zeggen als dat van den wedstrijd tegen D.E.C. Ook thans was de voorhoede angstig slap. Wij her inneren ons niet, dat er een enkel goed schot is ge geven. Hierdoor hadden Schindeler c.s. een vrij gemak kelijke taak. Alhoewel met eenig geluk, hield ook Ajax haar doel schoon en wij eindigden zooals wij begonnen waren, n.l. 00. De loting liep ten gunste van Blauw- Wit af, waardoor Blauw-Wit, dat inderdaad iets beter gespeeld had, in de finale kwam. Wij kregen dus geen gelegenheid om van R.C.H. te winnen of te verliezen. Blauw-Wit verloor ten slotte met 31 en Ajax blijft voor dit seizoen voorloopig nog bogen op een „onge slagen zijn". Hoelang, dat zal de toekomst uitwijzen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2