=^1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX zfc Meer Scheidsrechters i Het begin van het seizoen i IV. -J) 102 - 'Ih De Scheidsrechters-Commissie van den A.V.B. ver zoekt hiermede aan die Ajax-leden en -donateurs, die zich geroepen achten het voetbalspel daadwerkelijk als scheidsrechter te steunen, zich aan te melden bij boven genoemde commissie. Waar het helaas dikwijls voorkomt, dat wedstrijden niet kunnen doorgaan ten gevolge van het niet opkomen van H.H. Scheidsrechters of dat de competitie-leider voor meerdere wedstrijden geen scheidsrechter beschikbaar heeft en dus 22 jongelui, die er op hadden gevlast een prettige partij voetbal te spelen, teleurgesteld huiswaarts moeten keeren, is het absoluut noodzakelijk, dat de scheidsrechterslijst van den A.V.B. nog met meerdere plichtsgetrouwe functionarissen wordt uitgebreid. Van daar dit verzoek, dat ik hiermede doe aan alle Ajacieden. Zeer zeker zijn er onder de oudere leden van Ajax velen, die den A.V.B. in dezen van dienst kunnen zijn en ik hoop van harte, dat deze Heeren zich eens eenige middagen per seizoen ter beschikking willen stellen voor het ge noegen van anderen, wat later zal blijken ook voor eigen genoegen te zijn geweest. Men bedenke vooral, dat het ook in het belang is van de Ajax-elftallen, welke in den A.V.B. uitkomen, wan neer deze bond beschikt over een voldoend aantal arbi ters. Gaarne stelt ondergeteekende zich beschikbaar voor het geven van alle gewenschte inlichtingen. De redactie van dit clubblad een woord van dank voor de welwillendheid, waarmede zij mij in de gelegen heid heeft gesteld alle Ajacieden te bereiken. W. KATOEN, Voorzitter Scheidsrechters-Commissie A.V.B. Alexanderkade 13. Met de oefenwedstrijden voor het eerste elftal, als een goede voorbereiding voor het a.s. seizoen, zijn wij tot heden al bizonder ongelukkig. Zondag 17 Aug. zouden wij tegen Hercules in Almelo spelen. De Amsterd. Elftal commissie legde dien dag echter op niet minder dan negen spelers beslag (GroningenAmsterdam), „waarom niet het heele elftal genomen"?, en zoo trok de volgende combinatie naar Almelo: Becker, J. E. den Boer, C. Delsen, Martens, de Bois, Rijnders, H. Delsen, Iseger, Geudeker, Rutte, Addicks. Gaarne zou ik een volledig wedstrijdverslag geven, maa het enorme lange gras maakte goed voetbal onmo gelijk, dus volsta ik met eenige opmerkingen. Becker kan op een goeden wedstrijd terugzien, z'n vangen en opstellen, en vooral z'n snelle wegwerken was zeer goed. Den Boer en Coen Delsen waren voor de rust niet op dreef, en als de Heracles-voorhoede een paar schutters rijk was geweest, waren er diverse doelpunten gemaakt. Na de rust waren ze echter ingespeeld, en hadden toen volkomen de vijandelijke voorhoede in be dwang. In de halflinie boterde het voor de rust ook niet. Martens was blijkbaar nog niet fit. Rijnders speelde veel te onbesuisd; „oordeelkundig plaatsen leeren boy en geen bal headden, als er geen sterveling in de buurt is". (That ball under je feet, Botterletter, zou Jack zeggen.) Z'n heilig willen vergoedt echter veel, en ook z'n aus dauer gaat vooruit. De Bois speelde als centerhalf zeer goed; hij moet echter het spel meer open gooien, niet zoo peuterig, Wim. Z'n plaatsen, en zuiver terugspelen was te loven. In de voorhoede blonken H. Delsen en Iseger uit. Hein z'n voorzetten waren prima, over z'n bal-controle zou ik boekdeelen kunnen schrijven, en z'n snelheid laat hem nog niet in den steek. Hij liet me even lachen, toen hij naar het midden schreeuwde „pingel niet"; zou ie z'n leven gaan beteren?? Iseger speelde rechtsbinnen, een pittige speler; er zit wel een voetballer in, maar de promotie van de eerste Amsterdamsche naar de eerste Nederlandsche, is wel wat groot. Hij traint echter vol vuur, en zal er heusch wel komen. Rutte, Addicks en Schetters moeten de spykes eens opzoeken (niet wachten luidjes). Na de rust, toen een flinke bui het gras nat maakte, gleed de bal beter door, en zat er veel meer verband in de ploeg. Het goede schot was echter zoek, (5 minuten voor tijd misten we liefst drie opgelegde kansen). De uitslag was 22 (Rutte en Iseger waren de makers van de Ajax-doelpunten). De uitslag stelde beide partijen tevreden. Heracles speelde zeer enthousiast, hun trainer is blijkbaar vurig voor stander van long-passing, de spelers zien niet tegen een loopje op, en kunnen allemaal tegen een duwtje. Wel een elftal, dat voor de noodige puntjes zal zorgen. Een week daarop, trok de volgende ploeg naar Rot terdam: J. de Boer, J. Pelser, F. Couton, Martens, de Kruyff, Debois, Hamel, Volkers, Geudeker, Iseger, de Natris. De barometer was heelemaal van streek, en een ware zondvloed had het terrein onder water gezet. Groote plassen, kleine plassen en af en toe een eilandje. De bal dreef meer op het water, dan dat hij op den grond was, en het vertoonde voetbal was een parodie. Af en toe lagen er drie spelers tegelijk in het water, en het publiek brulde van plezier. In m'n langjarige praktijk heb ik iets dergelijks nog niet meegemaakt, en voor een com petitie-wedstrijd was dat veld door alle Nederl. scheids rechters afgekeurd. Vermelding verdient nog dat diverse Xerxes-spelers (ook van het eerste) 's morgens niet minder dan 800 (zegge achthonderd) emmers water van het veld geschept hadden. Echter toch nog 4000 emmers te weinig. Toen even na de rust een nieuw „buitje voor de stof" op kwam dagen, staakte de scheidsrechter dit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 8