100 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX -if ONZE TRAINING-COMMISSIE, j f|f I In onze laatste Bestuursvergadering werd eene Commissie benoemd, bestaande uit de Heeren W. F. Egeman, M. Smit, S. Tump en Joop Pelser, wien de regeling der training avonden werd opgedragen. Wat de taak van deze commissie speciaal zijn zal? Deze taak is o.i. in drie onderdeelen saam te vatten. In de eerste plaats moet het de taak der Com missie zijn,' regelend op te treden op de trai ning-avonden der spelers. Het groote aantal spelers dat geregeld komt trainen, vooral in het vóórseizoen, Aug., Sept. en Oct., is oor zaak dat Reynolds bij deze training zeker hulp behoeft. Dikwijls komt het voor, dat veelbe lovende spelers öf in het geheel geen kans krijgen mede te spelen öf slechts even aan de beurt komen, terwijl op denzelfden tijd stok oude veteranen, of spelers zonder eenige toe komst, aan de oefeningen deelnemen. Dit nu is absurd en niet in het belang van onze vereeni- ging. Hier regelend bij op te treden is de taak der Commissie, van welke Commissie steeds minstens één persoon zal aanwezig zijn, terwijl bij de oefeningen der jongeren op 's Woens dagsmiddags Joop Pelser zich met een deel der leiding heeft willen belasten. Het tweede belangrijke punt, waaraan de Commissie haar aandacht zal besteden is dat in Ajax een kern gevormd zal worden, waaruit de Elftal-commissie de sterkste elftallen zal kunnen samenstellen. Deze kern, zoowel uit oudere als jongere spelers bestaande, moet t.z.t. als deze kern gevormd is, oefenen zonder dat veteranen of minder op den voorgrond tredende spelers als sta-in-den-weg fungeeren. Deze kern successievelijk te vormen moet zoo als gezegd een der belangrijkste punten zijn, behoorende tot de taak der Commissie. Het derde punt dat als uitgangspunt der T. C. geldt, is een goede regeling te treffen voor de werk zaamheden van Reynolds. Tot op den huidigen dag was Reynolds steeds aan het eerste elftal toegevoegd. Bij uit- of thuiswedstrijden was onze trainer steeds bij ons eerste elftal aan- IV wezig, alhoewel Reynolds meer dan eens ver zocht heeft zijn aandacht meer aan het lagere voetbal te mogen wijden. Ook hier zal de T. C. leiding moeten geven, opdat niet alleen ons eerste maar verder verschillende elftallen de opmerkzaamheid van Reynolds kunnen hebben. Natuurlijk zullen er nog tal van andere werk zaamheden voor de T. C. zijn. O.m. de leiding van het spel der jongere spelers, waaraan eveneens een grondige aandacht moet worden geschonken, terwijl verder overeengekomen is dat door middel van ons Clubblad de aandacht getrokken zal worden van fouten, e.d. die voor een betere spelkwaliteit hoog noodig naar voren gebracht dienen te worden. Ten einde een juiste regeling te treffen zal de T. C. ook administratief werkzaam dienen te zijn, en o.m. lijsten moeten aanleggen van spelers met capaciteit, die geregeld oefenen of minder ge regeld verschijnen, teneinde tot de hierboven bedoelde kern te komen. O.i. zal het verder de taak der Commissieleden zijn om de spelers door woord en geschrift op te wekken geregeld aan de oefeningen deel te nemen. Men zal gedurende het seizoen enkele lezin gen over de spelregels dienen te organiseeren en op andere wijze, door middel van ons Club blad, de aandacht dienen te trekken van be langrijke punten over ons spel en de regels van het voetbalspel. Natuurlijk zijn bovengenoemde conclusies slechts de hoofdzaken waarmede de Com missie haar taak zal moeten aanvangen. Onder vinding en routine zal den weg der Commissie wel afbakenen, waarop wij later in ons blad hopen terug te komen. Inderdaad een lijvig en zeer moeilijk pro gramma en alleen dan zal de T. C. succes van haar werk kunnen hebben als alle spelers on voorwaardelijk hunne medewerking zullen verleenen. De traditie van onze vereeniging eischt dat wij het a.s. voorjaar niet alleen organisatorisch doch ook spelkwalitatief aan de spits van het Nederlandsche voetbal gaan. In Maart a.s. viert Ajax toch haar 25 jarig bestaan en alleen dan kunnen wij op waardige wijze feest vieren, r~~

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6